Mustafa Kapı: "Galatasaray’dan, kariyerime Avrupa’da devam etmek istediğim için ayrıldım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Kapı: "Galatasaray’dan, kariyerime Avrupa’da devam etmek istediğim için ayrıldım"

mustafa-kapi-12092020_b3o6ibqst8ll1oi96kby6wvw7.jpg

Lille’in genç futbolcusu Mustafa Kapı, Avrupa’da uzun süre oynamak istediğini söyledi.Sona eren sezonun başında Galatasaray'dan ayrılıp, Ligue 1 ekibi Lille’e transfer olan Mustafa Kapı, hem ayrılık gerekçelerini hem de gelecek planlarını anlattı.

AA
'ya konuşan Mustafa, çok iyi bir karar verdiğini ifade etti.

"Ben Avrupa’da düzenli olarak oynayıp uzun süre kalmak istiyorum. Galatasaray’dan Türkiye’de kalmak için değil, kariyerime Avrupa’da devam etmek istediğim için ayrıldım. Umarım düzenli olarak uzun yıllar Avrupa’da futbol oynarım."

"Öncelikle çok iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum Lille transferi konusunda. Fransa ligi ve kulübüm genç oyuncuları yetiştiren, oynatan ve değer katan bir kulüp."

"Planlama alt ligde mücadele eden Lille 2 takımında oynamam, A takımla antrenmana çıkmam ve fırsat olduğunda da A takım kadrosunda olmamdı. Pandemi nedeniyle ne yazık ki 6 hafta sonra ligimiz tatil edildi ve maçlar durdu. Sonrasında ara ara açıldı ama ocak ayından sonra tamamen ligimiz durduruldu."

"Hazırlık maçları yaptık, 1. takım antrenmanlarına ve bireysel çalışmalarıma devam ettim. Düzenli olarak A takım antrenmanlarına katıldım. Sezon içinde tamamen kendi takımımla oynayabilsem tabii ki çok daha iyi olacaktı."

"Burak, Yusuf ve Zeki ağabeylerin performansları ve mücadelesi beni çok gururlandırdı. Oynamamış olmasam da bu ekibin ve kulübün bir parçası olmaktan çok mutluyum."

"İlk gittiğim günden itibaren hep yanımdalardı, desteklerini hiç eksik etmediler. Sayelerinde yabancılık çekmedim ve uyum sürecim çok kolay geçti diyebilirim. Özellikle Burak ağabeyin başarısı Fransa’da hepimiz için büyük avantaj.”

"Gelecek sezon umarım pandemi konusu biter ve futbolda bütün ligler normal akışında devam eder. Kulübün benimle ilgili bir planlaması olduğunu biliyorum. A takımda düzenli oynamam için belki bu sezon kiralık olarak başka bir kulüpte oynayabilirim. Sezon öncesi kampta bu konu biraz daha netleşecek. Seneye de şampiyonluk mücadelesi olacak ve Şampiyonlar Ligi'nde yoğun bir takvim olacak."

Mustafa, Avrupa'da Türk oyunculara ilginin artma nedeni sorusuna ise "Giden oyuncuların başarılı olmasına ve lige uyum sağlamalarına bağlıyorum." diye cevap verdi.

Mustafa Kapı kimdir?​

2002 doğumlu Mustafa Kapı, henüz 14 yaşında Galatasaray A takımı ile maça çıktı.

Jan Olde Riekerink döneminde A takım ile antrenmanlara çıkan Mustafa, 2016 yılında Levski Sofya ile oynanan hazırlık maçında süre almasıyla dikkat çekti.

İlk resmi karşılaşmasına ise Fatih Terim döneminde çıktı ve 2018-19 sezonunda oynanan Sivasspor maçında Sofiane Feghouli'nin yerine oyuna girdi. Fakat devam eden süreçte başka bir maçta oynayamadı.

Daha çok U-19 Şampiyonlar Ligi'nde boy gösteren Mustafa, Lille'in dikkatini çekti ve 2020-21 sezonunun başında Fransa'ya transfer oldu.

Hainlik yaptın.

Madem kiralık oynamaya gidecektin neden bizimle sözleşme uzatıp kiralık oynamaya gitmedin?

En azından 1 sene çöpe gitmezdi Hollanda, Belçika veya başka bir yere kiralık yollardık.

Aferin çocuk, buralarda kalsaydın kesin harcanırdın, çünkü hem idman ve mantalitedeki çağdışılık hem de top oynamak için yeterli fizyolojiye sahip olmaman... Bu dezavantajını yurtdışında iyi geliştirirsen avantaja bile çevirebilirsin. Azim gayret ve doğru yöntemlerle çalışırsan zamanı geldiği an yaşına başına bakılmadan oynatılırsın.. 21-22 yaşındaki delikanlıların genç topçu olarak anıldığı ligde yok olup giderdin, Oğuz sabankay gibi Cafercan gibi Serdar gibi... Çalışkan ve gayretli ol, her oynadığın oyunda ve her gördüğün oyuncudan mutlaka birşeyler kapmaya öğrenmeye çalış, hiçbir zaman oldum deme, bedenine ve ruh sağlığına dikkat et, vaktini boşa harcama, faydalı hobiler edin ki gerektiğinde kafanı boşaltabilesin, kitap oku ki zihinsel olarak gelişebilesin, iyi arkadaşlar edin ki seni iyilik ve doğruluk yolunda ileriye taşısınlar, hiçbir zaman ölümü unutma ki hep mütevazi kalıp şımarmayasın... son söz: bugün gidişinde haklı sebepler var, yolun açık olsun.. ama asla vefasız olma, senin üzerinde emeği olanların haklarını unutma... git Kocaman Mustafa ol önce yurtdışında camianı temsil et ve sonra gel camiana hizmet et... Allah yar ve yardımcın olsun...

Recep niyaz senden kat kat yetenekliydi neden üst seviye futbolcu olamadı diye düşündün mü? O boyla ve çelimsizlikle ancak çemişgezeksporda yıldızlaşırsın kardeşim. Boş yapma

Recep niyaz senden kat kat yetenekliydi neden üst seviye futbolcu olamadı diye düşündün mü? O boyla ve çelimsizlikle ancak çemişgezeksporda yıldızlaşırsın kardeşim. Boş yapma

Tespit doğru ama eksik, eğer Recep yurtdışına gidemeyip burdaki yönetici mantalitesi bitirdi çocuğu... adam büyük bir anısında anlatmıştı, Kasımpaşa başkanı olmazsaydı boyum kısa diye beni takımdan göndereceklerdi diye... Recep niyaz 165 cm... gallardo carlos Maradona da aynı boydalar. Sıkıntı bence burdaki TD ve yöneticilerde...

Üst Alt