Mustafa Reşit Akçay'dan Yabancı Oyuncu Sayısıyla İle İlgili Açıklamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Reşit Akçay'dan Yabancı Oyuncu Sayısıyla İle İlgili Açıklamalar

Yabancı oyuncu konusu

Yabancı oyuncu sayısıyla ilgili soruyu yanıtlayan Akçay, bu konuda bir çalışmanın yapılması gerektiğini söyledi.

Ülke futbolunda gerileme olduğunu kaydeden Akçay, şunları kaydetti:

"Yabancı oyuncu sayısının bunda ne kadar etkisi var, altyapı, eğitici, zemin ve saha sayısı, oyunculara ayrılan bütçeleri konuşalım. Federasyon, Kulüpler Birliğinin davranışlarına göre görüş gösterebilir. Oyu oradan alıyor, bizden almıyor. Dolayısıyla bizim fikrimizin bir önemi yok. Çalıştay yapılabilir. Bu ülkenin çocuğunu iyi eğitmeden, iyi eğitilmiş çocuklarla rekabete sokuyorsunuz. Bunun neresi adil. Barcelona bütçesinin yüzde 9’unu altyapıya ayırıyor. Siz ayırmıyorsunuz. Yüksek eğitim almış kişilerle ’yarış’ diyorsun. Almanya’da 300 yetenekli Türk oyuncu çıkıyor. Niye buradan çıkmıyor?"

Eğitim şart

Adam söylenmesi gereken herseyi cok iyi bir sekilde söylemis.
Bunlarin üzerinde calisacaklarina, sinir getirerek aslinda bunca eksigin yanina birde kötülük ekliyorlar.
Calismaniza gerek yok, bakin biz sinir ile sizin zaten oynamanizi sagliyoruz diyorlar sinir getirerek.

Federasyon seçimlerinde oy moy hikaye ya adam ne derse o işte

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biride çıkıp milli takımı çalıştıracak hoca yetiştiremiyoruz desin. İki kelime lisan bilmiyorlar desin. Yabancı dil bilmeyen td belgesi alamaz desin.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adam-hakli-beyler_89561.jpg

Konu basit eğitim eksikliği sayıyla alakası yok
Türk oyuncular taktik ve teknik açıdan yetersiz

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt