Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı

Cevap: Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı

Cana yabancı sınırına takıldı, Arda dönünce Cana oynar. Musa ise Ayhan'a şu anda tercih edilecek birisi değil. Özellikle tecrübe açısından. Cumhur deseniz belki olabilir derim, daha ön planda bir performansı vardı yaz döneminde.

Kardemir Karabükspor´un önliberolarina raziyim. O derece tahammül edemiyorum artik. Artik yeter.

2003 te 90 dk oynuyorsa 2010 da 60 dk oynar..oynatana bakacaksın renkdaş..lucescu hagi kalli gerets kim geldiyse oynattı ayhanı yüz üzerinden 80 oynadı hep ayhan..

kendine bakan aile düzeni olan iş ahlakı iyi bir futbolcu ayhan..

ama ben milli takım hocaları dahil hagi gerets luce kalli skibbe terim hiçbirinin en geride adam karşılasın top çalsın diye ısrarla ayhanı oynattığını hatırlamıyorum..

hepsi göremiyor rijkaardmı görüyor doğruyu?

elinde cana musa hatta orda değerlendirebileceği neill varken ısrarla sürekli ayhanı oynatmasının izahı ne mümkün..

eşeğini dövemeyen paldımını döver demişler atalarımız..o hesap bizimki..bu nasıl futbol hoca nasıl takım diye soracağımıza ayhana sarpa a.turana ona buna kızıyoruz..

belki çok abartıyor ama hıncal uluçu ısrarla anlayarak okumaya çalışın derim..total futbolu geçtim vasat futbol istiyoruz..

Cana yabancı sınırına takıldı, Arda dönünce Cana oynar. Musa ise Ayhan'a şu anda tercih edilecek birisi değil. Özellikle tecrübe açısından. Cumhur deseniz belki olabilir derim, daha ön planda bir performansı vardı yaz döneminde.

Ha bu arada, ortada bir sorunsal var elbet ama çözümü olmayan bir sorunsal değil. Sadece kurala takıldık biraz o kadar.

Nuri ya da Selçuk İnan.Birini alalım devre arası TT Arena'ya.Şu Nuri gelsin vallaha Xavi'yi almış gibi sevinirim.

Şu ikilinin oyunu gördükten sonra, klasik bir Türk mantığı olucak;ama kim oynasa daha iyidir. Onu geçtim Rijkaard stoperden bek, ön liberodan 10 numara, sol kanattan forvet yaratmaya çalışıyor da ;şuraya hiç mi arayış içinde olmaz? Emre Çolak'ı önde fazla denemiyor, geçen sezon hazırlık kampı boyunca, 10 numarının arkasında oynayan, çift yönlü bir futbolcu gibi denemişti, fena da oynamadı. Cumhur da en gerideki isim olabilir.

Sorunu kişisel olarak bu oyuncularda görüyorsunuz ve bence hata ediyorsunuz. Elbette bu isimler mevkiilerinin en iyileri değildir. Ama demek istediğim şey şu, bu oyuncu yerine mevkiinin en iyi oyuncularını koysanız bile elde edeceğiniz iyileşme şu ankinden çok çok uzak bir seviye olmaz. Orta sahamız yine çok kolay geçilebilir.

Ben diyorumki; sorun sistemdedir. İrdelemek isteyen varsa konuşuruz uzun uzun.

Sorunu kişisel olarak bu oyuncularda görüyorsunuz ve bence hata ediyorsunuz. Elbette bu isimler mevkiilerinin en iyileri değildir. Ama demek istediğim şey şu, bu oyuncu yerine mevkiinin en iyi oyuncularını koysanız bile elde edeceğiniz iyileşme şu ankinden çok çok uzak bir seviye olmaz. Orta sahamız yine çok kolay geçilebilir.

F. Rijkaard'ın oynatmak istediği futbol tarzını, uygulamaya uygun değiliz yapımız. Sanırım bunu demek istedin Abdullah hocam?

Özellikle sorunu buyuten oyuncu Ayhan. Butun hızlı akınları başlarken bitirmesi, savunma onunde top kaptırmaları, savruk ve agır oyunu başa bela oluyor.

33'luk Ayhan yerine bonservisi elinde olan 33'luk Aurelio'yu tercih ederdim. Aurelio'yu almamak kesinlikle bir yonetim-teknik heyet hatasıdır.

Hocam sorun oyunculardadır. Mustafa Sarp-Ayhan ikilisinin yerinde, Selçuk İ.- Necip oynasa bu takımın hüviyeti değişmez mi?

:) Şöyle bir durum daha var. Eğer Cana oynarsa, Sağ açıkta Arda'yı izleriz ya da Kewell'ı . Yada Kewell yedek de kalır sağda Pino oynar.

Farketmez, ama bu takımda Elano sağda oynar. Kewell oynasa bile verimli olamaz. Benım demek istediğim ortada sorun edilecek bir şey yok.:) Sadece bugüne özeldi, geçti gitti.

Farketmez, ama bu takımda Elano sağda oynar. Kewell oynasa bile verimli olamaz. Benım demek istediğim ortada sorun edilecek bir şey yok.:) Sadece bugüne özeldi, geçti gitti.

Elano'ya en çok güvenen birisi olarak, artık desteğim azaldı. Elano 4-3-3 te sağ açık oynayamaz ki gördük bugün. Brezilya 4-3-3 oynamadığı için sağda Elano faydalı. Zaten oynanan futboldan çok oyunculara kızıyorum.

Evette hocam, bu böyle 1-2 senede olacak bir şey değil. Uzun yıllar gerekli.

Ben 10 yıl başımızda kalsın isterim. Ama burda başka kim ister?

5-10 seneye gerek yok. Kanserli bölgeyi kesip atman yeterlidir. Yani o bölgelere 3-5 adam gibi oyuncu alırsın, 3-5 hafta sonra da oturup takımını keyifle izlersin. Bak Trabzonspor nasıl oynuyor, kıskanmamak elde değil.

Üst Alt