Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Sarp iyi futbolcu. Ama kadroya bakıyorum. Arda, Caner, Emre Çolak!!!, Elano, Kewell, kim ne derse desin Nonda, Gio, Jo, Neil. Mustafa Sarp kendi çapında iyi futbolcudur ama bu isimlerin yanında kalitesi 2-3 gömlek düşük kalmakta. Sabri, Uğur, Servet ve istikrar sağlarsa Emre Güngör de yıldızlarımızın yanında sırıtmayacak oyuncular. Bir de Mehmet Topal var. Ama yaşı ve düşen performansı itibarıyla Ayhan, Barış, Hakan Balta ve bu gibi futbolcular artık bu takımın gerisinde kalmaya başladılar.

Kesinlike faydalı olduğu doğru Mustafa Sarp'ın ama neredeyse bütün oyuncularımız ekstra adamlarken malesef onun bir ekstrası yok. O mevkiye artık Cambiasso, Nuri, Hamit falan gibi bir adam lazım. Bu takımın kalitesi onu gerektiriyor.

Eminimki Mustafa yabancı oyuncu olsaydı böyle konuşmazdın :)

Hırsına vs lafım yok ama herşey hırs mücadele değil futbolda zeka ve yetenek de gerekiyor. Etrafında turlar atıp saçmasapan paslar atmasına, oyunu bitürlü açacak yaratıcılığa sahip olmamasına ve yaşının ileri olmasına rağmen bu kadar insan nasıl bu kadar arkasında duruyor anlamıyorum. Örneğin bir Emre Çolak'ın top kontrolüne, paslarına bakın bir de Sarp'a . Aradaki fark dağlar kadar fundamental çok önemli bir olay ve ne yazıkki kendisinde yok.

Defanstan top çıkartılamamasının baş faktörüdür Mustafa. Stoperlere top geldiğinde her takımda olan şey ön liberonun topu gidip alması ya da hareketli olup kendine alan yaratması gibi.

Top stoperlere geldiğinde Mustafa'ya dikkatli bakın sadece izliyor oyunu, tek bir hareket yok, pas almamak için uğraşıyor sanki. Sürekli eliyle , etrafı gösterip başka bir yere oynamasını söylüyor. Ön libero top almaktan korktuğu sürece, boş oşular yapmadığı sürece, stoperler paşlaşırken kesinlikle rahat hareket edemiyor. En kötüsüde sürekli yana oynamak zorunda kalıyorlar.

Bunu ben mi yazdim diye dusundum ilk. Meger Deniz reyyis yazmis.

Bunlarin disinda Mustafa'nin tabi ki Maradona falan olmasina gerek yok, ama Mustafa yeter beyav mantigiyla olmaz. Mustafa yeter oraya yetmesine de, ikina ikina sampiyon oluruz ancak. Oraya Tobi stilinde bir adam lazim- cabuk, mobil ve ataklari kesecek biri. Mustafa ayda yilda bir one cikip top caldi mi goze batiyor, yoksa mac boyunca oldugu yerde durup olan biteni izliyor, defansa gelmesi agirligindan dolayi birkac dakika suruyor masallah.

Mustafa'nin stilinde Trabzon'da Ceyhun var, Tottenham'da Huddlestone. Bu tip oyuncular agirdir, statik oynarlar ama sakinlikleri ve paslariyla takimi rahatlatirlar. Mustafa'da bunlari goremiyorum. H.A., orta sahaya Zokora veya Essiyen gibi bir barz-o gelirse o zaman Mustafa orda gucu ve saglamligiyla iyi bir tamamlayici olabilir. Ama su an orta sahada vasat ozellikleri olan yurekten oynayan ama takimin oynamak istedigi oyunu baltalayan adam rolunde.

Hırsına vs lafım yok ama herşey hırs mücadele değil futbolda zeka ve yetenek de gerekiyor. Etrafında turlar atıp saçmasapan paslar atmasına, oyunu bitürlü açacak yaratıcılığa sahip olmamasına ve yaşının ileri olmasına rağmen bu kadar insan nasıl bu kadar arkasında duruyor anlamıyorum. Örneğin bir Emre Çolak'ın top kontrolüne, paslarına bakın bir de Sarp'a . Aradaki fark dağlar kadar fundamental çok önemli bir olay ve ne yazıkki kendisinde yok.

Bu da yerinde olmush

Mustafayı beğenmeyenler,eminimki Antep maçındaki golden sonra,Ertem Şener gibi Mustafanın her yerini öpmüştür:asd:

Mustafa Sarp'ın ismi ''Giovani Mustafa Sarp Santos'' olsaydı eminim kimsenin sorunu olmazdı.

Sorun şu;

O kadar transfer yaptık hepsini sahaya koyacak kadar yer bulamadık.O yüzden Mustafa Sarp'ı da keselim ki 6 tane hücumcu ile olusturdugumuz kadroları yaratalım.Rakip takım taraftarlarına da "bittiniz oglum" diyip rahatca uyuyalım,bir sonraki transferimizi hayal ederek.

Isteyen begenebilir,isteyen begenmez.Ama gerçek ortada.M.Sarp Rijkaard'ın Arda gibi Galatasaray'ın temel taşı olarak gördügü oyunculardan biri.

Mustafa'da sorun yok; sorun Haldun üstünel'de. Herkes önliberoya Xavi'yi bekliyor bu yüzden Mustafa beğenilmiyor.

tırnaklarıyla kazıya kazıya hakkıyla aldı o formayı,böyle devam ederse de kolay kolay geri vermez..

Helal olsun bu adama..

Ama ist. belediye maçından sonra hakemler ve oynanan futbol hakkındaki o süper yorumunu hiç unutmayacam :)

çok akıllı demaçlar veren, zeki bir futbolcu.. zekasını oyununa da yansıtıyo.. ben çok tutuyorum kendisini

Sarp vazgeçilmezlerden biri şu anda.Yeteneği kısıtlı filan olaylarına girmeyeceğim.

Sarp'tan çok memnunum.

İyi oyuncu. Türk statüsünde Sarp'tan iyisini biraz zor buluruz. Üstelikte has Galatasaraylı adam. Ha derseniz ki Biz ön liberoya yabancı kontenjanından yemek istiyoruz, buyrun yollayın hücumdaki elemanlardan birisini, ön libero alalım.

Yabancı sınırlaması kalktı da Haldun Baba mı almadı ön liberoyu?

şu an bizde yaptığı işi aynı mevkide oynayıp kaldırabilecek türk futbolcusu yok gibi...

canla başla savaşan bir futbolcu Mustafa Sarp helal olsun. dün pozisyonda bi kendini gene yırttı sinirlendi hatasında :)

Bu adamın adı Mustafinho olsaydı ve yabancı olsaydı kimsenin bir sorunu olmazdı.Çünkü bir Türk futbolcuyu bu ülkede kimse kolay kolay beğenmiyor nedense.

Hırsına, mücadelesine ve iyi niyetine saygılıyım ama bu adam topu aldığında çevresinde bir tur dönmeden pas atmıyor, sürekli geriye oynuyor ve takımın temposunu düşürüyor. Rijkaard 28 yaşından sonra bir şeyler öğretmeye çalışıyor ve Mustafa Sarp da elinden geleni yapıyor ama yeteneği bir yere kadar Rijkaard'ın isteklerine cevap veriyor.

Katılıyorum bi nevi Hüseyin Cimşir vakası , pas yüzdesi yüksek çünkü devamlı geri oynuyor dikine pas yüzdesini bilen varmı?

Mustafa çok iyi bir Galatasaray'lı ve yüzde yüzünü veriyor takıma.Elinden geleni yapıyor daha fazlasını isteyemeyiz zaten.Yetenekleri dahilinde yapıyor bu bunları unutmayalım.Ne eksiği ne fazlası...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt