Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet arkadaşlar genelde M.Sarp'ın kötü topcu oldugu söyleniyor eleştiriliyor maçları izliyorum ve genelde en iyi oynayanlardan biri oluyor ne yaptıgını biliyor yerine paslar atıyor kosuyor mücadele ediyor ve Rijkaard'ın da en cok oynattıgı oyunculardan biri sanırım peki neden M.Sarp devamlı eleştirilir Barış'ın oynadığı Servet'in yıldız statüsüne konduğu bir takımda fırsatçılıgıyla goller atan pasları yerin atan çalım atmayı bilen koşan mücadele eden ve GERÇEK GALATASARAYLI oldugunu dile getiren ve Rijkaard'ın her zaman oynattıgı bir adam ile sorununuz nedir lütfen onu kötüleyen taraftarlar söylesin bakalım..

Not: Adamda her özellik olmasını istiyorsanız arkadaşlar gidin THY'den Gidiş Dönüş Buenos Aires bileti alın bi zahmet Juan Sebastian Veron'u getirin

Cevap: Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Benim fikrim canını dişine takan, hırslı bir futbolcu ama yetenekleri sınırlı. Çoğu taraftarında benimle aynı görüşte olduğuna inanıyorum.

Hırsına, mücadelesine ve iyi niyetine saygılıyım ama bu adam topu aldığında çevresinde bir tur dönmeden pas atmıyor, sürekli geriye oynuyor ve takımın temposunu düşürüyor. Rijkaard 28 yaşından sonra bir şeyler öğretmeye çalışıyor ve Mustafa Sarp da elinden geleni yapıyor ama yeteneği bir yere kadar Rijkaard'ın isteklerine cevap veriyor.

Targutay'ın cinnet anları.Hayırdır reis n'oldu ? Kim bastı damarına ? :D

Müdür,adam maçların en çok mücadele eden ve iyi oynayan isimlerinden biri ama devamlı kötü oynayan oyuncuların yanına M.Sarp'ta eşantiyon olarak ekleniyor

Ör:M.Topal-M.Sarp-Barış'ın oldugu takımlamı Avrupada başarılı olunacak

Barış'ı anlarım Topal formsuz olabilir ama Sarp iyi oynuyor adam ne yapcak yani bakıyoruz 3-4 kisiyi geçtiği oluyor koşuyor anlamadığım Yaya Toureyi filan bu taraftarlar ne sanıyor devamlı top alıp o toplarla hep gol pası veren topcu filan sanıyorlar sanırım

O mevkide oynayanın çok da teknik olması gerekmiyor,şu an için gayet iyi Mustafa Sarp.

Mustafa Sarp takımın en önemli oyuncularındandır.Hırsı ve topu olumlu kullanmasıyla her zaman ilk 11'de yer alması gerekir.Rijkaard'da aynı düşüncede zaten.(Sözde beğenilmeyen) Sarp her maç sahada...

Mustafa hırsından yenilmeyi kabulleneme duygusundan biraz Aydın'a verebilseydi bir yıldızımız daha olurdu ASLAN adaşım benim

Biraz gec de olsa adam keşfedildi...Rijkaardın bence ortasahadaki olmazsa olmazısıdr..ona laf yok..

Sarp iyi futbolcu. Ama kadroya bakıyorum. Arda, Caner, Emre Çolak!!!, Elano, Kewell, kim ne derse desin Nonda, Gio, Jo, Neil. Mustafa Sarp kendi çapında iyi futbolcudur ama bu isimlerin yanında kalitesi 2-3 gömlek düşük kalmakta. Sabri, Uğur, Servet ve istikrar sağlarsa Emre Güngör de yıldızlarımızın yanında sırıtmayacak oyuncular. Bir de Mehmet Topal var. Ama yaşı ve düşen performansı itibarıyla Ayhan, Barış, Hakan Balta ve bu gibi futbolcular artık bu takımın gerisinde kalmaya başladılar.

Kesinlike faydalı olduğu doğru Mustafa Sarp'ın ama neredeyse bütün oyuncularımız ekstra adamlarken malesef onun bir ekstrası yok. O mevkiye artık Cambiasso, Nuri, Hamit falan gibi bir adam lazım. Bu takımın kalitesi onu gerektiriyor.

Sarp iyi futbolcu. Ama kadroya bakıyorum. Arda, Caner, Emre Çolak!!!, Elano, Kewell, kim ne derse desin Nonda, Gio, Jo, Neil. Mustafa Sarp kendi çapında iyi futbolcudur ama bu isimlerin yanında kalitesi 2-3 gömlek düşük kalmakta. Sabri, Uğur, Servet ve istikrar sağlarsa Emre Güngör de yıldızlarımızın yanında sırıtmayacak oyuncular. Bir de Mehmet Topal var. Ama yaşı ve düşen performansı itibarıyla Ayhan, Barış, Hakan Balta ve bu gibi futbolcular artık bu takımın gerisinde kalmaya başladılar.

Kesinlike faydalı olduğu doğru Mustafa Sarp'ın ama neredeyse bütün oyuncularımız ekstra adamlarken malesef onun bir ekstrası yok. O mevkiye artık Cambiasso, Nuri, Hamit falan gibi bir adam lazım. Bu takımın kalitesi onu gerektiriyor.

Bu saydığın isimlerin çoğu o mevkide Sarp kadar oynayamaz. (4-3-3 için söylüyorum)

Aksine,o bölgeye bu tür adamlar koyarsak iyice aksarız.Özellikle Nuri ve Hamit gibi adamlar facia olur.

4-3-3 oynayan takımlara bakın.Yaya Toure,Abidal'den sonra takımın en kazma ismidir.John Obi Mikel,çok sağlam defans yapar ama hücum?Manchester City'de Nigel De Jong müthiş bir önlibero olmasına rağmen yine de veteran Patrick Vieria'yı transfer etti.

Şimdi Barcelona vs. gibi seviyelere erişemeyeceğimze göre ortasaha 3lümüzü 3 ayaklı bir köprü gibi düşünün.Köprünün uçlarında bir savunmacı ve bir hücumcu.Mustafa Sarp ve Elano.Ancak bu köprünün üstüne ne kadar fazla yük binerse orta ayağın yükü artar.İşte buraya Cambiasso,Hamit,Nuri gibi adamlar lazım.Bu bağlantıyı iyi kuracak adamlar.Mustafa Sarp'dan beklenen milimetrik paslar atması değil,Yaya Toure'de öyle paslar atamıyor.Alanını iyi savunsun,riksiz paslarla oyunu soğutsun yeter.Bunu da gayet başarılı yapıyor hatta duran toptan en fazla gol atan isim olarak bir artısı bile var.

Mustafa Sarp'a iyi diyenin alnini karis karis olcerim. Yine bugun orta sahada 10 metrekarede oturdugu yerden oynamaga calisti. Bazen kal geliyor kendisine ve 10 saniye boyunca oldugu yerde duruyor. Paslari desen vasat, fizik desen guce dayali bir fizik, statik mi statik bir adam, bana gore bizde isi yok.

Mustafa Sarp'a iyi diyenin alnini karis karis olcerim. Yine bugun orta sahada 10 metrekarede oturdugu yerden oynamaga calisti. Bazen kal geliyor kendisine ve 10 saniye boyunca oldugu yerde duruyor. Paslari desen vasat, fizik desen guce dayali bir fizik, statik mi statik bir adam, bana gore bizde isi yok.

Reis orada bir Maradona'ya da ihtiyaç yok hani,3 ay seni body building'e yollayalım,dominalleri iyice çıkar,seni bile koyarız oraya,o derece. :D

Üsthad,4-3-3'u iki ortasaha ile oynarsın.Biri senin dediğin gibi maç boyunca akan,yardıran,rakibi deli eden ortasahalar ki bunlar Barcelona,Chelsea etc.Bunlarda herkes birbirinin görevini üstlenebilir,ancak sağlam teknik gerek.

Bu kadar sinerjik oyuncularımız olmadığı için elimizde kazma bir adam varsa onun kazmalığını kullanmamız lazım.Yani 2.plan.Bir hücumcu-teknik,hafif kazma-pasör,kazma-savunmacı.Bu plan için Mustafa Sarp iyidir.

Mustafa Sarp kreatif bir adam değil zaten.Ancak üstad imkanın varsa Keita atıldıktan sonra Fener maçının 10dksını izle,sildi süpürdü orayı.Gayet yeterli.

Defanstan top çıkartılamamasının baş faktörüdür Mustafa. Stoperlere top geldiğinde her takımda olan şey ön liberonun topu gidip alması ya da hareketli olup kendine alan yaratması gibi.

Top stoperlere geldiğinde Mustafa'ya dikkatli bakın sadece izliyor oyunu, tek bir hareket yok, pas almamak için uğraşıyor sanki. Sürekli eliyle , etrafı gösterip başka bir yere oynamasını söylüyor. Ön libero top almaktan korktuğu sürece, boş oşular yapmadığı sürece, stoperler paşlaşırken kesinlikle rahat hareket edemiyor. En kötüsüde sürekli yana oynamak zorunda kalıyorlar.

Evet arkadaşlar genelde M.Sarp'ın kötü topcu oldugu söyleniyor eleştiriliyor maçları izliyorum ve genelde en iyi oynayanlardan biri oluyor ne yaptıgını biliyor yerine paslar atıyor kosuyor mücadele ediyor ve Rijkaard'ın da en cok oynattıgı oyunculardan biri sanırım peki neden M.Sarp devamlı eleştirilir Barış'ın oynadığı Servet'in yıldız statüsüne konduğu bir takımda fırsatçılıgıyla goller atan pasları yerin atan çalım atmayı bilen koşan mücadele eden ve GERÇEK GALATASARAYLI oldugunu dile getiren ve Rijkaard'ın her zaman oynattıgı bir adam ile sorununuz nedir lütfen onu kötüleyen taraftarlar söylesin bakalım..

Not: Adamda her özellik olmasını istiyorsanız arkadaşlar gidin THY'den Gidiş Dönüş Buenos Aires bileti alın bi zahmet Juan Sebastian Veron'u getirin

Renktaş boşver sen takma kafana,herkes futboldan anlayacak diye bir kural yok:) sezon başından beri söylüyorum dilimde tüy bitti,Mustafa bu takımın değişmez oyuncusudur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt