Mustafa Yücedağ


sortanuaes97.jpgMustafa Yücedağ

Galatasaray Eski Futbolcusu25 Nisan 1966 tarihinde Gaziantep'te doğdu. Bebek yaşta ailesi ile Hollanda'ya gitti. Ajax 'ta futbola başladı. 17 yaşında Ajax'ta profosyonel oldu.

Sırasıyla ;

Zwolle,

Sarıyerspor,

1990-1991 sezonunda Teknik Direktör Mustafa Denizli döneminde Galatasaray'a transfer edildi.1991-1992 sezonunu da Mustafa Denizli ile geçiren Mustafa Yücedağ ; 1992-1993 sezonunda Teknik Direktör Karl-Heinz Feldkamp döneminde Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Fenerbahçe,

Sarıyerspor,

Grofshaap,

Gaziantepspor

Sarıyerspor 'da 1996 yılına kadar kariyerine devam etti. Geçirdiği ciddi sakatlıklar sonucunda 30 'lu yaşlarda futbolu bırakmak zorunda kaldı.

12 Kez A Milli, 1 Kez 'de U-21 Milli takım forma onuru ve gururunu yaşayan Mustafa Yücedağ Ortasaha oyuncusuydu.Johan Crruyf 'un Teknik Direktörlüğünü yaptığı Ajax'ta Frank Rijkaard, Marko Van Basten, Ronald Koeman gibi unutulmaz oyuncular ile aynı kadro da oynayan Mustafa Yücedağ, Takım arkadaşları Tugay Kerimoğlu ve Arif Erdem'in kendisine taktıkları "Panda Mustafa" lakabı ile de anıldı.Bu vesile ile Mustafa Yücedağ'ı yad etmiş ve bir nebze olsun genç renkdaşlarımıza tanıtmış olduk.

Sevgiyle kalın.
 
Üst Alt