Mutlaka Yemeniz Gereken 5 Sağlıklı Sebze - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlaka Yemeniz Gereken 5 Sağlıklı Sebze

Mehmet bey zaten ben gurmeyim demedi ki, yemek konusunda iddialiyim dedi.
Gurme oldugunu iddia eden, biraz dolayli yoldan olsa bile, su an da sensin

Hiç alakası yok. Kendi mutfak bilgim dışında zayıfımdır. Hatay mutfağı.

Gurme adam her şeyi bilir. Misal az önce Mehmet Beyin o “mide bulandırmayan” anısında bahsettiği sebzeyi ilk defa duyuyorum. Ben iyi yerim o kadar. Severim. Arkadaşlarım zahmet edip gelirlerse artık az sonra Hatay mezeleri, Adana kebapların olduğu masaya oturacağım. Açım. Bu konudan çıkamıyorum :asd22:

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Gurme adam her şeyi bilir. Misal az önce Mehmet Beyin o “mide bulandırmayan” anısında bahsettiği sebzeyi ilk defa duyuyorum. Ben iyi yerim o kadar. Severim. Arkadaşlarım zahmet edip gelirlerse artık az sonra Hatay mezeleri, Adana kebapların olduğu masaya oturacağım. Açım. Bu konudan çıkamıyorum :asd22:

Biz calisiyoruz beyimiz kebapcida oturuyor acim diye aciniyor.

Kimlerle muhatap oluyoruz yav.

Pancarı mı ilk defa duydun?

Seni şu konuya alayım, bu konudaki görüşlerini de belirtirsin.

That Sugar Film

Böyle giderse Mehmet Abi'ye daha çok hak vermeye başlayacağım şeker konusunda :p

Kimlerle muhatap oluyoruz yav.

Pancarı mı ilk defa duydun?

Seni şu konuya alayım, bu konudaki görüşlerini de belirtirsin.

That Sugar Film

Böyle giderse Mehmet Abi'ye daha çok hak vermeye başlayacağım şeker konusunda :p

Şimdi çıkıyorum. Gece dönünce size cevabı vereceğim. Bahsettiğim şey pancar değil; o yaptığın şeydi. Yazamıyorum bile adını :D

O sugar film konusunu gördüm dikkatimi çekti Keramettin Bey; bakarım gece. İyi forumlar :)

Pazı dışında hepsini severek yiyorum. Pazı ne onu bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Semiz otu salatası çok iyi oluyor. Keza kuzukulağı da öyle.

Bizim buralarda pazı çorbası ve aşını yaparlar ama çok tercih etmezdim. Yavaştan yemeye başlasam iyi olacak.

Yeşillik severim, özellikle tere çok tüketirim.

Bu arada havuçu da çok severim, bazen tavşan gibi kemirip dururum dizi izlerken.

Son düzenleme:
Fayda lezzet oranı ters orantılı olduğu için sene de 1-2 de olsa

Pırasa
Karnıbahar
Kapuska

gibi sevmediğim yemekleri de tüketmeye çalışıyorum.

Zeytinyağlı Kereviz
Zeytinyağlı Türlü
Taze Fasulye
Ispanak Kavurma
Semiz Otu
Enginar
Pazı Dolması
Zeytinyağlı Yaprak Sarma
Bamya

baştan sevmeyip sonra alıştığım ve severek yediğim sebzeler. Maydanoz köfte vs içine çok yakışıyor bence.

Pazı çok severim. Çocukluktan gelen bir şey özellikle anneannem yumurtalı pazı kavurması yapardı, içinde bir miktar süt de olurdu. Muazzam bir lezzet.

Üst Alt