Mutlu musun? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu musun?

Bir aile dostumuzun bir kaç sene önce kızı vefat etti, sonrasında eşi felç geçirdi konuşamıyor ve yürüyemiyor, geçen sene ömrünü verdiği işini oğlu batırdı, bir sürü borca karşılık emekli maaşıyla orta da kaldı, geçtiğimiz kış diğer oğlunda bir hastalık baş gösterdi, çocuk 45 kiloya düştü, ender görülen bir bağırsak hastalığıymış ve tedavi edemiyorlar, 2 sene önce 21 yaşında yeğeni kanserden vefat etti geçen hafta da trafik kazasında, annesi ve ablasını kaybetti.

Şükredin

Bir aile dostumuzun bir kaç sene önce kızı vefat etti, sonrasında eşi felç geçirdi konuşamıyor ve yürüyemiyor, geçen sene ömrünü verdiği işini oğlu batırdı, bir sürü borca karşılık emekli maaşıyla orta da kaldı, geçtiğimiz kış diğer oğlunda bir hastalık baş gösterdi, çocuk 45 kiloya düştü, ender görülen bir bağırsak hastalığıymış ve tedavi edemiyorlar, 2 sene önce 21 yaşında yeğeni kanserden vefat etti geçen hafta da trafik kazasında, annesi ve ablasını kaybetti.

Şükredin
Söyleyecek söz bulamadım.
Bu aile dostun ne yapmışta bu kadar bela gelmiş başına...

Gitsin af dilesin, bir garibin karnını doyursun, duasını alsın.

Gscimbom mobil

Şükredin
Hala hayattaysa sukretmeli

Boyle hayat mi olur aq

Ayrica evlat acisi cekmis biri hayati boyunca mutlu olamaz zannimca

bir şey yaptı diye başına bunlar gelmez ki insanın,yanlış bir düşünce

çoğu zaman ,iyilerin sınavı kötülerinkinden ağır olur

örnek:sahabelerin hayatlarına bakabilirsin
Benim başıma birşey gelsin muhakkak bir sebebi vardır.
Mesela bir kere 400 Euro iddia tutturdum aynı gün iki kere radara yakalandım.
Birisi önümde telefonu düşürdü koştum teli verdim. 3 gün sonra telimi kaybettim saatler sonra avm de denediğim pantolonun cebinde telimi buldum.
Bir işçim en olmadık vakitte 1 hafta rapor aldı biraz söylendim.
Ertesi haftası yataktan kalkamadım.

Sana onlarca olay anlatabilirim.

Gscimbom mobil

Hayatınızda mantıklı hedefler koyduğunuz sürece mutlu olursunuz. Neredeyse imkansız şeyleri hayal edip hedeflerseniz mutsuz kalırsınız.

Başa gelen felaketleri (ölüm, hastalık, kaza) tenzih ediyorum tabi.

Guzel soru rengim. Psikiyatride hastaliklarin teshisi icin uluslararasi DSM guidelines kullanilir. Burada depresyon hastaligi sendrom seklinde belirtilmistir, yani bu rahatsizligin bircok degisik belirtileri olabilir. Bunların karışımına biz depresyon diyoruz. Yani 2 depresif hastayi yan yana koy, ikiside birbirinden cok farkli olabilir. Depresyon sendromunda ana belirtiler en az 2 hafta boyunca mutsuzluk veya zevk almada eksiklik (bunlar ana belirtiler) ve
- uyku sorunu
- kilo kayibi
- konsentrasyon sorunu
- ölme arzusu
- inisiyatif almada eksiklik
- vs vs
psikologmusun topraam

Verstuurd vanaf mijn Redmi Note 9 Pro met Tapatalk

nötrüm şuan mutlu olmamak mutsuz olacağın anlamına gelmiyor çünkü mutlu olmak için sıkılmamak lazım şu an canım sıkılıyor yav nasıl mutlu olayım sevdiğim şeyleri yapmak için uygun yerde ve zamanda değilim o yüzden biraz erteliyorum mutluluğu şimdilik kendi başıma boş kalacağım zamana

190 bin lira ev kredisi
40 bin tl bireysel kredi
kredi kartı borçlarım da ciddi seviyeye ulaştı asgarilerini bile ödeyemez oldum.

tüm bunların yanında bakmam gereken 4 çocuk ve günde 3 paket camel içen bir karım var. sürekli gezdiği için ayda 3 depo benzin almak durumunda kalıyorum

mutlu olmam zor ama cebimdeki son 150 lira ile tarot falı baktım. anlaşılan yakın zamanda işler yoluna girecek.

1599725022066.png

para mutluluk getirir mi yoksa aşk mı para mı mutluluk mu hangisi? paran varsa mutlu olacağın kesin değil ama paran yoksa mutsuz olacağın kesin. yalnızlıktan korkma parasızlıktan kork. para insanı bile satın alabilir paranın satın alamayacağı tek şey aşk ve sağlıktır ki kısmen onları da satın alabiliyor. paranın kölesi olma ama parasız da kalma. nasıl bir zıtlık nasıl bir çelişki.

Üst Alt