Mutlu Noeller - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu Noeller

Cevap: Mutlu Noeller

koskoca adamların Christmas bayramına illumunati oyunu demişler ahadhadshads, lan az biraz başkasının inancına saygılı olmayı öğrenin, Müslümansak bunun şartı budur. Yarıldım adam illumunatiye ağlamış sahdhashadsh.

Şu başlığı sabote etmeye çalışanları ayıklıyorum da kendi inanışları ile dalga geçilmesinden pek de hoşlanan tipler değiller nedense...

Neden noel dediklerini bende hic anlamam açıkcası. Herhalde batılıların ticari anlayışı yüzünden olsa gerek. Bizim icin anlamı ise Mesih'in doğuşudur.

anlamak zor degil, google'a iki satir yazinca cikiyor hemencicik. hem "onlar" noel demiyor. fransizlar (ve dolayisiyla biz) noel diyor(uz).

"Noel sözcüğünün kökeni Latince Natalis (doğum) kelimesidir. Natalis kelimesi Fransızca'ya geçişinde Noël kelimesi olmuş ve Türkçe'ye Fransızca'dan geçmiştir."

Dashing through the snow

In a one horse open sleigh

O'er the fields we go

Laughing all the way

Jingle bells jingle bells jingle all the way :)

Merry Christmas GSC :)

anlamak zor degil, google'a iki satir yazinca cikiyor hemencicik. hem "onlar" noel demiyor. fransizlar (ve dolayisiyla biz) noel diyor(uz).

"Noel sözcüğünün kökeni Latince Natalis (doğum) kelimesidir. Natalis kelimesi Fransızca'ya geçişinde Noël kelimesi olmuş ve Türkçe'ye Fransızca'dan geçmiştir."

Biz'de "noel bayramın kutlu olsun" gibi cümleler gecmedigi icin hic anlam veremedim. Demek ki kelimenin kökeni dogumla ilgiliymis. Her gün birsey ögreniyoruz :)

isteyen kutlasın istemeyen kutlamasın

bir de buradan facebookda yılbaşı kutlucağınıza 1 ocak mekkenin fethini kutlayın diyenleri ağır şekilde kınıyorum

MEKKENİN FETHİ 11 OCAK !

Ton ton yanaklı, sevimli mi sevimli, Anadolu çocuğu Nicholaos'la ne alıp veremediğiniz var :)

İyi ki doğdun deyiverin gitsin :) Adettendir...

şunları aşmak lazım, bende kutlamam hoşnutta olmama ama isteyen kutlarsın arkadas,herkesin dogrusu kendine.

25 Aralıktı geçti zaten, ne mesele yaptınız. Zaten Türkiye'de Noel mi var ki ben kutlamam ama kutlayan kutlasın diyorsunuz :D

bir de yilbasi ile noel'i birbirine karistirmamak lazim. noel isa'nin dogumunun kutlandigi günler oldugu gibi, yilbasini hristiyanlar ayni bizim gibi, yani yilin sonu olarak kutlarlar. yani dini bir önemi yoktur yilbasi / yilsonu kutlamalarinin.

yeni yili kutlayanlara "7 tane hristiyan bir araya gelip bir danaya kurbana girmediği sürece ben de yeni yıl kutlamam." diyenler ultra-maho olup, genellikle bizim cografyamizda bulunurlar. hatta bunu facebooklarina yazanlar vardir ki, onlar artik nirvanaya ulasmislardir.

ha ben bunlari niye yaziyorum? hristiyan miyim? yoo. müslüman miyim? yoo. yahudi miyim? yoo. its just for the lulz

Ton ton yanaklı, sevimli mi sevimli, Anadolu çocuğu Nicholaos'la ne alıp veremediğiniz var :)

İyi ki doğdun deyiverin gitsin :) Adettendir...

Ya benim cocukluk hayallerim :( Hep gelecegini dusundum ama gelmedi Noel Baba. Hep o hediyeyi getirirdi ama ben gørmezdim hep de ne tesaduf annem gørurdu. Tabi annemin ne getirmesini istersin sorularinin neye hizmet ettigini bilmiyordum o zamanlar. Her yil iste simdi gørecegim hayalleri ve sonra gercegi øgrenmek sonucu aglamam. ):

Ahhh ahh ciddi ciddi az beklemedim pencerenin kenarinda ): Evin bahcesine hep hayal ederdim ucan kizagi ile gelecek ve oraya inecek. Olmadi gelmedi ): Az heyacanlanmadim pencereden bahceye ve ordan karlara dogru bosluga bakarken. Cocukluk hayallerim yikildi benim annemin hediyeleri sanki Noel Baba getirmis gibi gøsterip kendisinin aldigini anlayinca :)

Gelecekti yanlis yapti Ozan. Tanri affetse ben affetmem o tonton yanakli sevimli mi sevimli Anadolu cocugunu. Yanlis yapti bana Anadolu cocugu :) Gun gelir hesap døner alinir onca yillarin hayalinin yikilmasi :)

Benim alip veremedigim bu. Digerlerini bilemiyorum ne alip veremedikleri var :)

Üst Alt