NASA, Dorian Kasırgası'nın Hızla Yoğunlaştığı Görüntüleri Yayınladı!


NASA, Dorian Kasırgası'nın hızla yoğunlaştığı görüntüleri yayınladı. ABD'nin Florida ve Georgia eyaletlerinde yaşayan 10 milyon kişi alarma geçti.

Dorian Kasırgası son durum nedir Dorian Kasırgası nerede


DORİAN KASIRGASI SON DURUM NEDİR?

ABD tarihinin en şiddetli kasırgalarından birini bekliyor. Kasırga nedeniyle pek çok eyalette acil durum ilan edilirken ABD Ulusal Kasırga Merkezi, kısa sürede Florida eyaletini vurması beklenen Dorian Kasırgası'nın seviyesinin 'Kategori 4'e yükseltildiğini açıkladı. Yetkililer en az 7 günlük gıda stoku yapılması gerektiğini söyledi.
Dorian Kasırgası, Karayip denizi üzerinde şiddetlenerek ilerlemeyi sürdürüyor. Porto Riko'yu teğet geçen kasırganın kısa sürede Florida ve Georgia eyaletlerine ulaşması bekleniyor. Eyaletlerde Dorian Kasırgası nedeniyle acil durum ilan edildiği de açıklandı.

310820191142311455590.jpg


Açıklamanın ardından pek çok kişi marketlere akın etti. Binalarını kasırganın şiddetinden ve sel riskinden az da olsa korumak isteyenler ise kum torbalarıyla önlem aldı.

DORİAN KASIRGASI 4'E YÜKSELDİ
Gece saatlerinde ise Dorian'ın 5 kategorili Saffir Simpson ölçeğine göre 'Kategori 4'e yükseltildiği ve rüzgar hızının saatte 210 ila 240 kilometreye ulaşacağı tahmin edildiği duyuruldu.
Federal ve Florida eyalet yetkilileri, vatandaşlara güvenli yerlerden ayrılmamaları çağrısında bulunuyor.
ABD Başkanı Trump da hafta sonu Polonya'ya yapacağı ziyareti iptal ederek kasırgayla ilgili gelişmeleri takip etmek üzere başkent Washington'da kalmaya karar verdiğini duyurmuştu.
NASA, Dorian Kasırgası’nın Atlas Okyanusu üzerinde hızla yoğunlaştığını gösteren görüntüleri yayınladı. Ayrıca, kasırganın kategori 4 seviyesine çıktığı, şiddetli yağışlara ve bu yağışların da sellere neden olabileceği belirtildi.
310820191142541450465.png
 
Orta amerikanin ada ülkeleri cok tehlikeli ya. Dusunsene orda kasirga porto rikoyu alip suruklese kimse el uzatamaz, insan korkar her an bi sey olacak diye. Allah belalarını veriyor, dualarınızı eksik etmeyin

_______________________________
Yasama, Yürütme, BELHANDA!
 
Orta amerikanin ada ülkeleri cok tehlikeli ya. Dusunsene orda kasirga porto rikoyu alip suruklese kimse el uzatamaz, insan korkar her an bi sey olacak diye. Allah belalarını veriyor, dualarınızı eksik etmeyin

_______________________________
Yasama, Yürütme, BELHANDA!
İnsanların ne suçu var? Beyinsiz!
 
Uçsuz bucaksız okyanusta büyüdükçe büyüyüp en sonunda karaya ulaşacak.Teknoloji sayesinde haftalar önce öğrenip bir şekilde önlem almaya çalışıyorlar.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt