Nasihat Şelalesi (Gençlere Tavsiyeler) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nasihat Şelalesi (Gençlere Tavsiyeler)

Evin büyük bir kısmını kredi ile almayın hele bir tek siz çalışıyorsanız iki kere düşünün.Maaşınızın yarından fazlası size kalmalı.
Küçük bir nasihat.

Herkes maddi anlamda zorluklar yaşıyor.. İlk çözümü asla kredi kartı olarak görmeyin derim..

Birikim yapın az veya çok.. Şahsen bir şeyleri istatiksel olarak analiz etmeyi çok severim..

Tavsiyem olsun, 6 ayda bir maaş ekstremi döker ve gider türüne göre ayrıştırırım..

Sağlık, Giyim, Doğalgaz ve Elektrik gibi gibi.. Bu ne işe yarayacak demeyin...

1 sene önce bu yaptığım çalışmada, aşırı derece dışardan yediğimizi tespit ettim.

Eşim tabloyu gördüğünden beri artık daha dikkatliyiz.. (rakamlarda oynayabilirsiniz) :)

Doktor'um diye tıp okuyayım mı diye soranlar olacaktır.

Yahu seviyorsanız elbette olun , idealist adam asla mesleğinde mutsuz olmaz.

Size verebileceğim tek tavsiye tıpçı hatunla takılmayın , aman diyim.

Artık bi çare bulacaksınız. turistlik gezi yapar gelirsin bu şekilde. hiç hoş değil.
Şirketle birlikte bu yaz Nice'e sezon toplantısına gittik.Benim tüm masraflarımı şirket karşıladı bende eşimin masraflarını karşıladım.Biz çalışırken o gezdi tozdu.Hayır bir taktiği falan varsa paylaş gözüne kurban :)

Şirketle birlikte bu yaz Nice'e sezon toplantısına gittik.Benim tüm masraflarımı şirket karşıladı bende eşimin masraflarını karşıladım.Biz çalışırken o gezdi tozdu.Hayır bir taktiği falan varsa paylaş gözüne kurban :)

Eşle gidiyosan yapacak bişey yok çok riskli. Nası olsa akşam yanına gidecen, basitinden bi parfüm kokusu dahi sinse üzerine yandın.
Sen eşi götürmeme bahaneleri üret bence. Yoksa girilecek top değil yapacağın çapkınlık. Alışık olmadığın bi bölgedesin üstelik. Fazlasıyla riskli.

Eşle gidiyosan yapacak bişey yok çok riskli. Nası olsa akşam yanına gidecen, basitinden bi parfüm kokusu dahi sinse üzerine yandın.
Sen eşi götürmeme bahaneleri üret bence. Yoksa girilecek top değil yapacağın çapkınlık. Alışık olmadığın bi bölgedesin üstelik. Fazlasıyla riskli.
Saygılar,sevgiler üstadım :hat:

Üniversite tercihi yaparken çok düşünün, okuyacağınız bölümü gerçekten isteyip istemediğinizi bir şekilde test edin. Ailenizin veya çevrenizin ne dediğini s...r edin, tam anlamıyla kendiniz karar verin yoksa sonraları çok pişman olursunuz.

Kendinize güvendiğiniz/donanımlı olduğunuz alanlarda asla mütevazi olmayın, cahile sizi kendi seviyesine çekip o seviyede sizi mağlup etmesine izin vermeyin.

Evliliğin sorumluluk, ve doğal olarak yük olduğunu bilin. Bu yükü/sorumluluğu taşıyacağınızdan emin olmadan evlenmeyin.

Kariyer planlaması yaparken çok katı olmayın, mutlaka şu olacağım bu olacağım diye diretmeyin bazen sizin dışınızda gelişen olaylar sebebiyle istediğiniz olmayabiliyor, böyle bir şey vuku bulursa en çok istediğinizi değil belki ama yine de istediğiniz bir işi yapma şansınız olsun. Şimdi belki pek anlamlandıramıyorsunuz ama ömrün boyunca sevmediğin bir işi yapmak zorunda kalmak çok ağır bir şey, yavaş yavaş intihar etmekle eş değer bana göre.

Son olarak; parayla mutlu olunacağı yanılgısına kapılmayın. Çoğu insan bu yanılgı doğrultusunda hayatını şekillendiriyor, yine çoğu da paraya erişemeden ölüp gidiyor. Bu hint fakiri gibi gezin demek değil tabi ki. Mutlu olmanın evrensel bir formülü yok, her insan kendi mutluluğunu kendi bulmak zorunda ama bu kesinlikle paradan geçmiyor.

Keşke bana zamanında birileri öğüt verseydi, hoş dinlemezdim ya neyse.
Çok doğru tespitler. Ben 20 yaşındayken hayata dair hiç bir şey bilmiyormuşum diyorum. 25 yaşında ancak olgunlaştım ve evlendim. Şimdi mutluyum ve beni neyin mutlu edeceğini tahmin edemiyorum. Bazen tahmin bile edemeyeceğim küçük şeyler bana tebessüm ettiriyor. Her ne olursa olsun şu hayatta dürüst kalmak her şeyin önünde benim için...

Son düzenleme:
Üst Alt