NBA Haber Başlığı - Sayfa 397 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NBA Haber Başlığı

115381.jpg

NBA yıldızı LeBron James, doğduğu kent Akron’da yoksul çocuklar için ücretsiz özel bir okul açtı. Okul, zor durumdaki çocukların eğitimden geri düşmelerini önlemeyi amaçlıyor. Aynı zamanda çocukların ailelerine de destek oluyor.
KENDİ YAŞADIKLARINDAN YOLA ÇIKTI
James’in kendi çocukluğunda yaşadığı zorluklardan yola çıkarak tasarladığı ve üzerinde yıllardır çalıştığı proje, “Söz veriyorum okulu” adını taşıyor. Okul, Ohio eyaletine bağlı Akron kentinde zor durumdaki 240 3. ve 4. sınıf öğrencisine eğitim verecek.
LeBron James Aile Vakfı ile Akron Devlet Okulları tarafından ortak geliştirilen projeye dair konuşan James, “Onların her şeye sahip olmasını istiyoruz. Her şeye ve daha fazlasına. Bunun benim için çok büyük anlamı var” dedi.
Babasını hiç tanımayan ve annesi tarafından büyütülen James, 4. sınıftayken 83 okul gününü sürekli ev değiştirmek zorunda kaldığı ve ulaşım imkanları olmadığı için kaçırmıştı. James, birkaç ailenin kendisine destek olmasıyla bu durumdan kurtulmuş ve bir sonraki yıl hayatını değiştirecek olan basketbola başlamıştı. Hiçbir çocuğun kendi yaşadığı şeyleri yaşamaması gerektiğini söyleyen James, “Bu çocukların başından neler geçtiğini çok iyi biliyorum” ifadesini kullandı.
ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE KADAR GİDİYOR
James’in okul projesi öğrencilere ücretsiz eğitim, ücretsiz okul üniforması, ücretsiz bisiklet ve kask, 1.6 km’ye kadar ücretsiz ulaşım, ücretsiz beslenme, aileler için gıda yardımı, iş yardımı ve mezun öğrencilere Akron Üniversitesi’nde ücretsiz eğitim” sağlayacak.
NEDEN 'ÜCRETSİZ BİSİKLET'?
“Ücretsiz bisiklet” hizmetini açıklayan James, kendi çocukluğunda bisikletin mahallesindeki tehlikelerden uzaklaşabilmek için önemli bir rol oynadığını, ona özgürlük ve çevresini keşfetme imkanı sağladığını vurguladı.
James, okul faaliyetlerinin hayata geçirilebilmesi için ana finansör olmayı sürdürecek.

33 yaşındaki NBA yıldızı, bu sezon Cleveland Cavaliers’tan Los Angeles Lakers’a transfer oldu. Spor dünyasının en çok para kazanan isimleri arasında yer alan James sadece Lakers’la olan kontratından 4 yıllığına 154 milyon dolar alacak. (SPOR SERVİSİ)

KRALLLLLLLLLL
@Hamza Gölbaşı @Murat Kara

Kingimiz servetinin yarisini ogrencilere harcayan bir iyilik melegidir. Curry gibi haysiyetsiz yavsaklar da parayi kari kizla yesin.

At an exclusive, post-ESPYs party hosted by LeBron James, Cavs big man Tristan Thompson and Warriors agitator Draymond Green reportedly got into a bit of a kerfuffle, which is not a very surprising thing to hear given how these two treated each other on the court during the NBA Finals. Bossip was the first outlet to report on the altercation, and The Athletic has since followed up with some details:

[E]veryone was stunned when Thompson, according to sources, out of nowhere attacked Green.

No argument. No squaring up. No taking it outside.

“It was a sucker punch,” said one source who attended the party. “But, to be honest, it wasn’t really a punch. It was more like a shove.”

It was a face mush, another source described it. Other reports have described it as a legit punch, maybe even a quick one-two.

Whatever it was, Green was incensed, according to the sources.

The ensuing fracas apparently forced LeBron and Kevin Durant to break it up, saying something along the lines of, “this isn’t that type of party.”

thompson greene gecirmis

"LeBron'un Los Angeles'a iş için taşındığını düşünüyorum. Kariyeri düşüşe geçti. Artık, Hollywood'un kralı olmak istiyor. Lakers, üst düzey bir takım değil. En iyi ihtimalle Batı'da 5 ya da 6'ıncı olabilirler." Charles Barkley

DjhBgjtWsAEzxM4.jpg

ABD Başkanı Donald Trump, NBA yıldızı LeBron James’i bir kez daha hedef aldı.
James’in Akron, Ohio’da yoksul çocuklar için açtığı kamu okulunun haberini yapan ve bu konuda James’le söyleşi gerçekleştiren CNN’den Don Lemon’u da eleştiren Trump, “LeBron James televizyondaki en aptal adamla söyleşi yaptı. Adam, LeBron’u zeki gösterdi ki bu kolay bir şey değildir. Ben Mike’ı severim!” ifadelerini kullandı.
‘SPORU, BİZİ BÖLMEK İÇİN KULLANIYOR’
Bu yaz Los Angeles Lakers’a transfer olan James 4 gün önce yayınlanan söyleşide sporun ne kadar etkili olabileceğinden ve insanları bir araya getirebileceğinden de bahsetti ve Trump için “Sporu bizi bölmek için kullanıyor” dedi.
‘MIKE’I SEVERİM’ VURGUSU
Trump, tweet’inde ayrıca “Ben Mike’ı severim” vurgusuyla LeBron James-Michael Jordan rekabetine de bulaştı.
James henüz Trump’a yanıt vermedi.

JAMES, TRUMP’I UZUN SÜREDİR ELEŞTİRİYOR
LeBron James daha önce pek çok kez Donald Trump’ı eleştirmişti. 2017 Eylül ayında, şampiyon Golden State Warriors’ın Trump’ın Beyaz Saray davetini geri çevirmesi sonrası “Sen gelene kadar Beyaz Saray’a gitmek büyük bir gururdu” demiş ve Trump’a “Serseri” diye seslenmişti.
Aynı dönemde Trump, milli marş sırasında diz çökerek ülkedeki eşitsizlikleri, polis şiddetini ve ırkçılığı protesto eden NFL oyuncularının “kovulması gerektiğini” öne sürüyor ve spor dünyasında konuya ilişkin ciddi tartışmalar yürütülüyordu.
‘EŞİTLİK’ AYAKKABISI
James, Aralık 2017’de de başkent Washington D.C.’de oynadığı maça arkasında “Eşitlik” yazılı siyah ve beyaz ayakkabılarla çıkarak Trump’a bu kez kendi evinden mesaj göndermişti. Bugün o ayakkabılar, James’in de ciddi maddi katkı verdiği Afrikalı Amerikalılar Tarih Müzesi’ne bağışlandı. (SPOR SERVİSİ)

Heybetini gizli tut yiğidim, duruşun çakalları korkutuyor
lebron_stand.jpg

https://www.evrensel.net/haber/358281/lebron-james-yoksul-cocuklar-icin-okul-acti

Basketbol oyuncusu Marko Jaric, 2009'da Adriana Lima ile evlendiği gecenin ardından Grizzlies formasıyla çıktığı maçlarda üstüste 21 şutta basket bulamadı.

Djqtzn_XcAANz_X.jpg

Bunu bilmiyordum doğru mu ? :asd::asd:

Philadelphia takımları, 1987'de yapılan şehrin en büyük gökdeleninin tepesine Philadelphia'nın kurucusu William Penn'i eklediğinden beri herhangi bir spor dalında şampiyonluk kupası kaldıramıyor.

_8a2bc_800.jpg

Üst Alt