NBA Haber Başlığı - Sayfa 408 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NBA Haber Başlığı

Geçtiğimiz aylarda geçirdiği helikopter kazası sonucunda kızı Gigi Bryant ve yanındaki yedi kişiyle beraber hayatını kaybeden Kobe Bryant hakkında her gün değişik NBA oyuncularından güldüren anılar gelmeye devam ediyor.

Şimdiki anımız daha lige yeni giren ve NBA’e ilk maçlarına çıkan D’Angelo Russell’a ait. Russell o anları şöyle anlatıyor:

”Yalan söylemeyeceğim, bu anı anlatmayı çok seviyorum. Portland’daydık ve Damian Lillard’a karşı oynuyoruz. Oyunun başında bana gelip ‘Dame’i sen savunacaksın, bunu kabul ediyorsun musun?’ şeklinde bir soru sordular. ‘Harika, hadi başlayalım’ dedim. O sırada karşımda Damian Lillard olduğu için hayranlık içerisindeydim. Kendi kendime ‘Vay canına! Lillard!’ gibi tepkiler veriyordum. Belki de ilk çeyreğin tamamında bu durum devam etti. Adam şut kalkıyor, üç sayılık isabet buluyor sonra geliyor bana karşı basket faul alıyor. Sonra şut isabeti buluyor, ardından bir daha bir daha. Kendimi bir adada tek başıma gibi hissettim. Bana yardım edecek kimse yoktu.”
Ne istiyorsun? Adamın 50 atmasını mı?

”Mola aldık. Mola sırasında Kobe bana baktı ve ‘Ne istiyorsun? Adamın 50 atmasını mı O** çocuğu?’ dedi. Her şeyden önce bu benim NBA’e hoş geldin anımdı. Sonra Lillard’ı Kobe Bryant savunmaya başladı. Adeta onu dövdü ve hakemler sadece izledi, onun faul yapmasına izin vermediler. Kendi kendime ”Vay! Lillard’ı dövmesine izin veriyorlar. Adamın itibarına bak, hakemler oyunu gerçekten kontrol ediyor demiş ve bunu fark etmiştim.”

NBA dünyası, efsane isim Scottie Pippen'ın eşi Larsa Pippen'ın aldatma itirafıyla çalkalanıyor. 46 yaşındaki Larsa, 2 yıl önce boşandığı Scottie Pippen'ı 2016 yılında Cleveland forması giyen Tristan Thompson ile aldattığını itiraf etti.

46 yaşındaki Larsa Pippen, Hollywood Raw isimli podcastte yaptığı açıklamada efsane ismi Cleveland Caveliers forması giyen Tristan Thompson'la 2016 yılında aldattığını söyledi.

Ayrıca Larsa Pippen, eşi Scottie Pippen'ın parasını Tristan Thompson'la yaşadığı birliktelikte sıkça harcadığını da sözlerine ekledi.

NBA tarihinin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen Michael Jordan'ın en iyi takım arkadaşı olarak bilinen Scottie Pippen ile Larsa Pippen, 2018 yılında resmi olarak boşanmışlardı.

1605107465503.png

Houston Rockets süperstarı Russell Westbrook'un, The Athletic'den Shams Charania, Kelly Iko ve Sam Amick'e göre, Rockets yetkililerine takımdan ayrılmak istediğini söylediği bildirildi.

1605181049561.png

Westbrook'un Rockets ile olan sorunlarının başında gelen öğelerin, ekip çapında güvenilirlik, disiplin ve yapı eksikliği olarak algılandığı belirtildi. 32 yaşındaki oyuncu, Rockets formasıyla ilk yılı olan 2019-20 sezonunda %49,3 şut isabetiyle 27.2 sayı, 7.9 ribaund, 7.0 asist ve 1.6 top çalma ortalamaları yakalamıştı. 2017 yılının MVP'si, Oklahoma City Thunder'dan eski takım arkadaşı James Harden ile beraber oynarken, Rockets ekibi pandemiden ötürü kısaltılmış sezonda Batı Konferansı'nda 44-28 (.611) derecesiyle dördüncü olmuştu. Houston, playoffların ilk turunda Thunder'ı yenmiş, ardından ikinci turda bu yılın şampiyonu Los Angeles Lakers'a elenmişti.

NBA'in en yüklü anlaşmalarından birinin sahibi olan Westbrook, 2022 offseason'dan önce serbest oyuncu olmayacak. 2022-23 sezonu için 47.1 milyon dolar değerinde bir oyuncu opsiyonu bulunuyor.

The Ringer’dan Kevin O’Connor’ın iddiasına göre Magic, takımın yıldız uzun forveti Aaron Gordon’ın sezon başlamadan takaslanması için farklı takımlar ile görüşmeler yürütüyor.

1605181154413.png

NBA’in en iyi smaç yapan oyuncularından biri olan ve atletik meziyetleri ile dikkat çeken Gordon, 2014 yılından bu yana Magic’te forma giyiyor. Arizona çıkışlı oyuncu, 2014 NBA Draftı’nda Magic tarafından dördüncü sıradan seçilmişti.

2019-20 sezonunda Gordon, Magic formasıyla 62 maça çıktı. Maç başına 14,4 sayı, 7,7 ribaund ve 3,7 asist ortalamaları yakalayan Gordon, %43,7 saha içi, %30,8 üçlük ve %67,4 serbest atış isabet oranları yakaladı.

Gordon, 2020-21 sezonunda yaklaşk 18 milyon dolar, 2021-22 sezonunda ise yaklaşık 16,5 milyon dolar kazanacak. 25 yaşındaki oyuncu, 2018 yazında 80 milyon dolar değerinde dört yıllık bir kontrat imzalamıştı. 2022 yazında ise sınırsız serbest kalacak.

Magic’te seçilmesinden bu yana Gordon, 403 maça çıkarken 12,8 sayı, 6,4 ribaund ve 2,4 asits ortalamaları yakaladı. NBA kulislerinde ise atletik oyuncunun başka bir takımda yeni bir başlangıç yapması hâlinde potansiyeline yaklaşabileceği konuşuldu. Öte yandan Magic, bu süreçte 2019 ve 2020 NBA Playoffları’na katılırken son olarak Bucks karşısında beş maçta kaybetti fakat Gordon, bu seride kasık sakatlığı nedeniyle oynamadı.

Magic’in Gordon’ı sezon başlamadan takaslayıp takaslamayacağını zaman gösterecek.

The Lakers are preparing to send the 28th overall pick in Wednesday night's NBA draft and guard Danny Green to the Thunder, sources said.

danny green de var.............................. bu ne

Rondo kalmayacakmis diyorlar. Belki ondan biraz daha iyi skorer olan Point Guard getiriyor olabilirler. Ücüncü opsiyon olarak baya iyi olur Schröder.

Üst Alt