ne kadarlık sermayeye erişirseniz çalışma hayatını bırakırsınız? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ne kadarlık sermayeye erişirseniz çalışma hayatını bırakırsınız?

iyi fikir dijital oyun sektörü easports, activison blizzard, ubisoft gibi ya da uzaktan işleyen yapılar amazon, alibaba gibi firmaların hisselerini alıp onlara ortak olacaksın

Evet mesela Getir firmasını ilk çıktığı dönemden beri kullanıyorum, bu fikir Getir çıkmadan önce de çokça aklımdaydı benim, muhtemelen çok kişi de düşünmüştür. 2015te falan kuruldular diye hatırlıyorum, sabrettiler, ağı genişlettiler, düşük maliyetle kurulan firma şu an milyar dolarlık şirket oldu.

Üzerine düşünüldüğünde çok fazla fikir çıkabiliyor bu konularda.

Evet mesela Getir firmasını ilk çıktığı dönemden beri kullanıyorum, bu fikir Getir çıkmadan önce de çokça aklımdaydı benim, muhtemelen çok kişi de düşünmüştür. 2015te falan kuruldular diye hatırlıyorum, sabrettiler, ağı genişlettiler, düşük maliyetle kurulan firma şu an milyar dolarlık şirket oldu.

yemeksepeti de var

Arkadaşlar bu Starbucks, Mcdonalds, KFC chickens tarzı bir yer açmanın maliyeti ne kadar bilen var mı açtıktan sonra iyi iş yapar mı aylık getirisi ne olur masraflar falan uğraşmak zor iş mi iyi fikir mi bulaşmayalım mı
McDonalds açma maliyeti minumum 1.5 milyon tl eğer büyük ise 3-4 milyona kadar gidiyor.İsim hakkı 50 bin dolar civarı bildiğim kadarı ile şuan.

Sermaye ve iyi bir fikir varsa e ticaretin önü çok açık ya

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yemeksepeti geniş bir ağda kuruldu zaten ve daha eski zamanda.

Getir o dönem için BiTaksi'den kazanılanlarla kurulan bir firma ve çok küçük çaplıydı.

Pandemi çok yaradı adamlara tabii ancak bir yerde bu seviyelere gelecekleri belliydi.
Birde benim gördüğüm bütçe olarak web sitesi yada app projeleri normal hayata göre çok daha uygun.Mesela en basiti bir tane tekel açıyım desen 100 bin tl maliyeti var ayda 5 bin tl kira gideri var en basit iş mesela 30-40 m2 dükkan için.10 bin tl maliyet ile ayda 20-30 bin kazanan appler web siteleri var.Ve aylık gideri 100-200 tl kendi ilgilenirse.Çok büyürse 1-2 eleman alıyorlar tabi.

Birde benim gördüğüm bütçe olarak web sitesi yada app projeleri normal hayata göre çok daha uygun.Mesela en basiti bir tane tekel açıyım desen 100 bin tl maliyeti var ayda 5 bin tl kira gideri var en basit iş mesela 30-40 m2 dükkan için.10 bin tl maliyet ile ayda 20-30 bin kazanan appler web siteleri var.Ve aylık gideri 100-200 tl kendi ilgilenirse.Çok büyürse 1-2 eleman alıyorlar tabi.
Yatırım maliyeti insan olan dijital işlerin kar marjı çok yüksek ancak Türkiye bu realiteden çok uzakta. Hala taşa toprağa gömülüyor tüm paralar.

Arkadaşlar bu Starbucks, Mcdonalds, KFC chickens tarzı bir yer açmanın maliyeti ne kadar bilen var mı açtıktan sonra iyi iş yapar mı aylık getirisi ne olur masraflar falan uğraşmak zor iş mi iyi fikir mi bulaşmayalım mı

Domino's Pizza 1 milyon TL istemişti. Dükkan kiralayıp ya da satın aldıktan sonra 1 milyon TL'yi Domino's Pizza'ya veriyorsun. Onlar gelip fırınından tabelasına kadar her şeyi kuruyorlar. Bir müdür atıyorlar. Sen patron olarak o müdürün elinin altında bir süre çalışıyorsun. Eğitiyorlar seni. Sonra dükkan tamamen senin oluyor.

Tutup tutmayacağıyla ilgili fizibiliteyi de onlar yapıyorlar. En baştan gelip dükkanı görüyorlar. Bölgeyi ve potansiyeli analiz edip öyle işe koyuluyorlar. Tutmayacak bir bölgedeyse onay da vermiyorlar.

KarıLAR, uyuşturucu* fln.. pahalıdır.
Ona göre matematinizi yapın kankalar.

*yasadışı olmayan tabiki ;-)

Üst Alt