Neden T.F.F Arması Yok? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neden T.F.F Arması Yok?

turkey-drawn-into-tough-wcup-qualifying-group-2011-07-31_l.jpg

öncelikle bu forumda açtığım ilk konu bi kusurum olursa düzeltebilir.

Benim merak ettiğim dünyadaki neredeyse tüm milli takım klüplerinin formalarında futbol federasyonlarının arması var. Fakat bizim uzunca bir süreden beri türkiye bayrağı var. 2002 Dünya kupasından beri sanırım bu şekilde. Tahminim nike olsun adidas olsun gelecek tepkilerden dolayı bunu değiştiremiyorlar. ama kuzey kore gibi dünyadan uzak ülkeler ve bizim dışımızda tüm formalarda federasyon arması varken biz bayrak kullanıyoruz. Herşeye burnunu sokan uefa(forma sırtı tek renk olacak falan filan) buna bişi dememesi şaşırtıyor. Neyse Kimse bayrağındanmı utanıyon köpek diye saldırmasın merakımdan soruyorum:)

Bunlarda diğer örnekler

Milli-Tak-938.jpg
thumb.php
alman-basini-milli-mac-icin-neler-yazdi--1681779.Jpeg
spain-national-team-wallpaper.jpg
Fransa-Milli-Futbol-Tak%C4%B1m%C4%B1.jpg

Cevap: Neden T.F.F arması yok?

Ben TFF amblemindense Türk Bayrağı olmasından yanayım.TFF ambleminin bir mantığı yok zaten ama bayrağımız öyle değil

Bu forma efsane forma olarak geri döndü.O yüzden olabilir ama düşününce eskilerde de Tff arması olduğunu hatırlamıyorum.Olmasında zaten böyle daha sade ve güzel oluyor.

Federasyon ambleminin içinde de Türk bayrağı olduğundan dolayı bunu koyarlarsa da sorun olmaz benim adıma. Yadırgamam yani.

Cevap: Neden T.F.F Arması Yok?

cok basit duruyo tff arması

düzenlenirse tekrar olabilir

almanya ve ispanyanın amblemi cok asil duruyor

Cucumber%20Lebanese%201.jpg

bu kadar olaydan sonra bize amblem olarak ancak bu yakışır kusura bakmayın Türk bayragını koyarak bayragımızı hiç kirletmesinler hatta T.F.F deki Türk ibaresinide çıkartsınlar bir zahmet

Bizim TFF'nin amblemi çok kötü.Birde avrupanın bayrak-logo ilişkisi ile bizim ilişkimiz aynı değil.Avrupadaki takımların logosuna bakılırsa.O logoların, o milletler için bir anlamı olduğuda anlaşılır.Bizim Türk milletinin ne ilişkisi var şu anki TFF logosu ile? Yani adamlar sadece şekil olduğu için logo kullanmıyorlar formalarında.

TFF logosu düzeltilir.Yerine tarihsel açıdan da önemli bir logo getirilirse, değiştirebiliriz.

------

Benim yıllar önce denemelerim vardı bu konuda...

Bencede çok sade kalıyor...

Biraz kafa yorayım bakalım birşeyler çıkacakmı haftasonuna kadar :)

Aşağıdaki bir denemeydi, ben bunu bu konuyu görünce hatırladım :D

Ama üzerinde birşeyler yaparım haftasonu :)

tff-01-kopya.png

bütün dünya böyle bi saçmalık yapıyo biz de mi yapalım

kimse de demiyoki aga bu nedir ?

ayrıca bizim federasyon arması paintte hazırlanmış

ve

şu forma dünyada bugüne kadar gördüğüm en güzel forma

turkey-12-13-nike-away-football-shirt-a.jpg

Aga adamların kültürü o niye saçma diyon şimdi durduk yere :D

365px-Football_Argentine_federation.svg.png

ghana_federation-svg_.png

ch-switzerland+football+logo.png

norway-logo.png

ben bu armalarda ilgili ülkelerin kültürüyle alakalı herhangi sembolik bişeyler göremiyorum mesela

bayraklarına bakılarak yapılmış uydurma çizimler

bizim de yeniden yapılırsa über bişeyler beklemesin kimse lale içine ay yıldız koyarlar

Üst Alt