Nedir bu Sami Yen'deki derbiler öncesi yekten estirilen centilmenlik havası? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nedir bu Sami Yen'deki derbiler öncesi yekten estirilen centilmenlik havası?

Cevap: Nedir bu Sami Yen'deki derbiler öncesi yekten estirilen centilmenlik havası?

Saçma , bir yerden başlamak gerek. Derbinin derbi havasında geçmesi için , dünyaya ulan bizimde derbilerimiz de futbol konuşuluyor diyebilmek için. Bu olayı Yunan Pana-Olym. olayına benzetmeyelim Barca-Madrid kıvamında olsun futbol becerisi olarak olmasada o özentide olsun. Ayrıca bu bir oldunluk davranışıdır. Bu zamana kadar hurraaa bütün stad küfürün diz boyu olduğu derbileride kazanamadığımız oldu , çokta bi işe yaramıyor.

Cevap: Nedir bu Sami Yen'deki derbiler öncesi yekten estirilen centilmenlik havası?

Halil senin daha önce Fenerbahçeli olduğunu ispatladığımı hatırlıyorum. Geçmiş mesajlarını tekrar araştırtma bana. Başlığı provake edip durma!

yemişim provokenizi de tahrikinizi de..

zaten bişey oluyo, nooldo, tahrik oldum ! provoke ettiler beni, anaam yerim ben seni, kafanı kullan olma provoke ! sanki yalan yanlış şeyler söylüyoruz..

halk olarak zaten hemen başka şeylere atmaya alışmışız suçu, toplu yerlerde bi provokasyon, bi tahrik almış başını gidiyo, 1i küfrediyo 100kişi provoke oluyo, sorsan hepsi masum...

sanki biz sütten çıkmış ak kaşıkmışız gibi konuşuyoruz, arkadaş açmış bi konu içinde videolar olan, unutan varsa yaptıklarımızı izlesinler..ha bu videoları izleyincede tahrik oluyosan boşa konular açılıyo zaten...

bunların dışında ben saraçoğlunda olay olmuyo demiyorum, az kafa yarmadı o zırtapozlarda ama aşağı da kalmıyoruz onlardan, daha mantıklı olmaya çağırıyorum sadece insanları..

Halil senin daha önce Fenerbahçeli olduğunu ispatladığımı hatırlıyorum. Geçmiş mesajlarını tekrar araştırtma bana. Başlığı provake edip durma!

Ne alakası var kardeşim. Kimse kimsenin Galatasaraylılığını sorgulayamaz. Düşüncelerini paylaşmak provokeyse bende ediyorum. Böyle saçma bir düşünce olamaz. Ha doğunun en ücra köylerinde varolan kan davalarıyla aynı eşit seviyededir bu. Onlar bize yaptı bizde onlara bir yerde, çocuk muyuz biz? artık insanlarımızn birbirlerini sorgulaması, son bulması gerekiyor bu olayların.

Seneye ilk Saraçoğlu'nda bizi alkışlasalar biz utanmayacakmıyız yaptıklarımızdan? Umrumda değil sahaya atılan şişele küfürler , bizimde arkadaşlarımız var fenerli çoğu. Bir yerden başlamak gerek , vasiyette tam nokta olablir.

Burada küfür edelim,fenerli futbolculara şişe fırlatalım denilmiyor ki niye fenerlileri alkışlayalım onu konuşuyoruz. feneri geçtim sıradan bir takım bile alkışlanmaz.

Bahsedilen su savaşı da bu yüzden olmuştu. Şampiyon olmuşlar büyük başarı sağlamışlardı ya bizi alkışlayın demişlerdi o yüzden olmuştu o olaylar. Benim başarılarımı,kupalarımı bırakın alkışlamayı bu başarıları gündemden düşürmek için yapmadığını bırakmayan ezikleri mi alkışlayacağız azizi mi alkışlayacağız neyi alkışlayacağız biz?

Ne alakası var kardeşim. Kimse kimsenin Galatasaraylılığını sorgulayamaz. Düşüncelerini paylaşmak provokeyse bende ediyorum. Böyle saçma bir düşünce olamaz. Ha doğunun en ücra köylerinde varolan kan davalarıyla aynı eşit seviyededir bu. Onlar bize yaptı bizde onlara bir yerde, çocuk muyuz biz? artık insanlarımızn birbirlerini sorgulaması, son bulması gerekiyor bu olayların.

Seneye ilk Saraçoğlu'nda bizi alkışlasalar biz utanmayacakmıyız yaptıklarımızdan? Umrumda değil sahaya atılan şişele küfürler , bizimde arkadaşlarımız var fenerli çoğu. Bir yerden başlamak gerek , vasiyette tam nokta olablir.

dünyada birbirili ile dost olan ezeli rakip varmı?yada rakip takım taraftarının alkışlandıgı bi derbi?arjantin derbilerini izleyin bi celtic-rangers derbisini mesela yada pana-olimpiakos yada roma derbisini hangisinde gördünüz bunu bu kadar dostlugun oldugu yerde ezeli rekabet olunmaz galatasaray-fenerbahçe rekabetini bu forumda yazılıpta yapılmayanlar ayakda tutar.herkes olay olmasın yok dostluk felan der ama herkesin işine gelir gerilim derbiyi derbi yapanda budur;)

Ben Utandıralım topcini açarken Kadıköy'de olay çıkmıyor diye açmadım.Orada da olduğu için bu "kan davasının" artık son bulması gerktiğini belirtmek için açtım.Bu kan davası son bulurken ilk adımı da bizim atmamızı düşünüyorum.Bize yakıştığı gibi.

Kadıköyde olay çıkmıyo deseydim topcimin adı UTANDIRALIM olmazdı.Biz yapmayalım ki Saraçoğlu'ndaki derbi de olay çıkartırken "ulan ben bunu atıyorum ama adamlar atmadı" diye düşünecek ister istemez.2007'nin izlerini silmemiz lazım.Bu sene ilk adım için tam zamanı.

Alkışlayalım filan demiyorum ama kavgaymış,küfürmüş,koltuk kırıp atmakmış bunlar HAYVANLIK ve bize yakışmıyor.

biz sahaya ses bombası atmadık

teknik direktorlerinin kafasını yarmadık

hakemin kafasını yarmadık

hayvan pisligi atmadık taraftarlarının üzerine

futbolcularına yumurta fırlatmadık.

bizde yapıyoruz bazı şeyler elbette ama karıköyde yapılanlar daha ağır.

Kendi stadımızı biz yaktık....

Sana taş atana sen çiçek at...

dünyada birbirili ile dost olan ezeli rakip varmı?yada rakip takım taraftarının alkışlandıgı bi derbi?arjantin derbilerini izleyin bi celtic-rangers derbisini mesela yada pana-olimpiakos yada roma derbisini hangisinde gördünüz bunu bu kadar dostlugun oldugu yerde ezeli rekabet olunmaz galatasaray-fenerbahçe rekabetini bu forumda yazılıpta yapılmayanlar ayakda tutar.herkes olay olmasın yok dostluk felan der ama herkesin işine gelir gerilim derbiyi derbi yapanda budur;)

derbiyi derbi yapan milli takımda abi-kardeş ayağı çekenlerin birbirlerini sahada dövmesi değildir. derbiyi derbi yapan su şişelerinden maçlarının oynanaması değildir, taraftarın yarısı kadar polis bulunması değildir. derbiyi derbi yapan teknik direkötörün kafasını yarmak , hakemin başını kanatmak heleki ses bombası patlatmak hiç değildir.

başlarım alkışına,ben fanatizm olmasın demiyorum. tabii ki olacaktır derbidir bu 'bir sezonun sultanıdır' ancak ben artık futbol izlemek istiyorum. derbinin havasına buradan bakmak istiyorum bilmem anlatabildimmi?

derbiyi derbi yapan milli takımda abi-kardeş ayağı çekenlerin birbirlerini sahada dövmesi değildir. derbiyi derbi yapan su şişelerinden maçlarının oynanaması değildir, taraftarın yarısı kadar polis bulunması değildir. derbiyi derbi yapan teknik direkötörün kafasını yarmak , hakemin başını kanatmak heleki ses bombası patlatmak hiç değildir.

başlarım alkışına,ben fanatizm olmasın demiyorum. tabii ki olacaktır derbidir bu 'bir sezonun sultanıdır' ancak ben artık futbol izlemek istiyorum. derbinin havasına buradan bakmak istiyorum bilmem anlatabildimmi?

Ben hiçbir Galatasaray Fenerbahçe maçının süper kaliteli,seyir zevki yüksek,tempolu olduğunu hatırlamam.

Sahaya su atıp oyunu durdurup takımın konsantrasyonunu bozup iyi giden maçı kabyetmemize(3-2 yenip elendiğimiz kupa maçı) taraftarlığa sığmaz.Onun adı hayvanlıktır.

Evet evet haklisin olay cikaralim, gene su savaslarina cevirelim maci. Ilk macta olanlarin intikamini alalim Christian'in kafasini kiralim, Emre'nin bacagini eline verelim. Sezon sonuna kadar sahamiz kapatilsin tum Turkiye hatta dunya kiciyla gulsun bize. Sacma sapan yorumlamayin. Fener stadindaki maclardan once bu uyari yapilmiyo mu sanki. Herkes kendi tarafindan bakiyor olaya, her iki tarafta cifte standarttan bahsediyor. Fair play cagrilarina kizacaginiza, neden ulkemizde her mactan once bu cagri yapilmak zorunda diye dusunun. Iki tarafta futbolu sadece futbol olmaktan cikardi, Galatasarayli'ya sorsan Fenerliler vatan haini, Fenerliye sorsan Galatasaray Fransiz. Sanki hepimizin ailesinde Galatasarayli ve Fenerliler bir arada yasamiyor. Boylesi onemli bir rekabet unsurumuz varken ulkece bunun nimetlerinden faydalanmak yerine icine etmek yolunu sectik yillarca.

Bugun Bursaspor sampiyonluga gidiyorsa, cacik olmaz dedigimiz BJK Fenerle ayni puanda bizim 1 puan arkamizdaysa sebebi kedi kopek gibi birbirimizi yememizdir. Sanki Fener'i yenince her sey bitiyor; ya da tam tersi....

Bursaspor 5 puan farkla lider olmus hala FB-GS derbisi, yuzyilin maci, sampiyonlugun dugum maci bla bla bla. Hadi lan ordan. Acin artik gozunuzu.

10. Haftadaki FB-GS macindan 3 hafta once basladi gerginlikler, iki takiminda akli daha 7. haftadan itibaren o mactaydi. 10. hafta geldi gecti. Mac bitti ama iki takimda 3 4 hafta daha o macta yasananlarin ceremesini cekti.

27. hafta geliyor; yine tum ulkede GS-FB maci uzerinden prim yapma savaslari basladi. Tribunden kendini atan adamlar peydah oldu, yetmedi Keita'nin arkadan cekilen belden yukarisini gosteren fotografina 2. Nouma vakasi yakistirmalari, ceza alsin veryansinlari. Biz Trabzon deplasmaninda 10. dakikada 2-0 olacak maci 1-0 verdik geldik. Hala Fener maci derdindesiniz. Bu hafta macta olumsuz bir sonuc cikmasi durumunda muhtemeldir ki sezon sonuna kadar saha kapatma cezasi gelecek. Ceremesini sezon sonuna kadar cekecez.

Hala neden Fair-Play cagrilari bilmem ne. Insan gibi futbol izlemeyi ogrenememis bir toplumda fair-play cagrilari yapilmayacak da ne olacak. Mac oncesi iki takim taraftari birbirine girer, mac icinde sidik yarislari, koltuk savaslari yasanir, bu nedenle deplasman seyircilerinin maclara gitmesi yasaklandi, bu sefer de ev sahibi takim taraftari sahaya attigi yabanci maddelerle macin icine etti.

GS-FB maclarini desarj olma, her turlu hayvanligi yapma hakki olarak goren beyinsizler oldukca bu ulkede FB-GS maclarinin fiksturden cikarilmamasi bile buyuk bi olay.

derbiyi derbi yapan bu saydıkların çünkü bu saydıkların kolay kolay bi derbi maç dışında pek yaşanmaz istisnalar hariç.nese uzatmaya gerek yok sabaha kadar tartışsak bu konuyu anlaşamayız;)

desene herkes boşa dil döküyor..

Bırakın ya ne dostluğu Febe tamamen şizofren topluluğudur. Bugün febe tv yi açtım adamlar 26. haftası oynanan ligde, 20 maçta aleyhlerine yapılan hatalarla ilgili video hazırlamışlar ortasahada kendilerince faul olan pozisyonları bile koymuşlar. Sözde

verilmeyen kornerler, kırmızı kartlar, sarı kartlar penaltılar......

Alkışlamaya gerek yok taraftar adam gibi takımını destekler sahaya yabancı madde atmaz rakibi sürekli medeni bir şekilde protesto eder ıslıklar rakibi sindirir.

Klasik oyunlar bunlar, şahsen benden Fenerbahçe'ye çıkacak tek şak sesi o malum sestir.

Angutlar sürekli konu açıyorlar Arda doping yapmak için sakatlık numarası yapıyormuş bu kadar angut nasıl bir araya toplanmış hayret.

yemişim provokenizi de tahrikinizi de..

zaten bişey oluyo, nooldo, tahrik oldum ! provoke ettiler beni, anaam yerim ben seni, kafanı kullan olma provoke ! sanki yalan yanlış şeyler söylüyoruz..

halk olarak zaten hemen başka şeylere atmaya alışmışız suçu, toplu yerlerde bi provokasyon, bi tahrik almış başını gidiyo, 1i küfrediyo 100kişi provoke oluyo, sorsan hepsi masum...

sanki biz sütten çıkmış ak kaşıkmışız gibi konuşuyoruz, arkadaş açmış bi konu içinde videolar olan, unutan varsa yaptıklarımızı izlesinler..ha bu videoları izleyincede tahrik oluyosan boşa konular açılıyo zaten...

bunların dışında ben saraçoğlunda olay olmuyo demiyorum, az kafa yarmadı o zırtapozlarda ama aşağı da kalmıyoruz onlardan, daha mantıklı olmaya çağırıyorum sadece insanları..

Başlığa feneri koruma refleksiyle bodozlama girip "antu gibi konu açıyoruz, Sami Yen'de de oluyor bunlar" gibi mesajlar yazarsan evet başlığı provake etmiş olursun. Burası Galatasaray Taraftar Platformu... Tahrik diye bir şey var. Git araştır. Olmadı topluluk psikolojisini araştır. Tahrik olmayacakmışım. Oldu, seneye Migros üst tribünde yer ayırt Galatasaray formamla fenerliler'in arasında maç izleyeyim. Nasılsa tahrik olmamak çok kolay futbol gibi kitlesel bir olayda... Kafaya bak ya...

Sorgulama yok. Gerçek var. Forumda fenerli olmak suç değil. Foruma diğer takım taraftarlarının üye olması başlığında destek mesajım var. Ancak forum kurallarına göre Kendini Galatasaraylı olarak gösterip, ortamı germek suç. Provakeyi, kavgaları engellemek için konulmuş bir kural bu. Bunun için Halil hakkında öyle yazdım. Kan davası filan yok ortada.

Seneye bizi alkışlasınlar varsayımlarına göre yorum yapmadım. Sadece çifte standardı sorguluyorum. Neden Sami Yen'deki maçlar öncesi esiyor bu centilmenlik rüzgarları? Soru bu... Seneye Saracoğlu maçından önce de böyle bir tavır görürüm. Antu'da filan centilmenlik başlıkları açılır. O zaman bakarız. Ama şimdi olmamış bir şey için konuşmak yersiz.

Bırakın ya ne dostluğu Febe tamamen şizofren topluluğudur. Bugün febe tv yi açtım adamlar 26. haftası oynanan ligde, 20 maçta aleyhlerine yapılan hatalarla ilgili video hazırlamışlar ortasahada kendilerince faul olan pozisyonları bile koymuşlar. Sözde

verilmeyen kornerler, kırmızı kartlar, sarı kartlar penaltılar......

beyfendiler herşeyin kendilerine dört dörtlük olmasını istiyolar,kendilerine hakemler maçta tek bir hata bile yapmasın ama onlara elle oynamak serbest sayılsın..

Çok zekiler !

Bu eziklerin olduğu yönetimde kaç tane federasyon değişti,başkanı değişti hepsiyle kanlı bıçaklı oldular ve hep federasyon hatalı oldu hiiiç kendilerinde tek bir hata aramadılar.

Zamanında şekip dümdüğünün, levent kızıl yogisinin,abdullah kiğılı ayısının içinde bulunduğu şahibeli şampiyonluklar yaşadıkları federasyonları istiyolar..

Rüyalarında görürler..

Günahım kadar sevmem feneri. Ki fenere'e çıkartılacak şak sesi bütün Galatasaraylıların büyük bir hevesle içini döktüğü sestir. Ama maç içersinde istemiyorum arkadaş , sahaya atılan şişelerden maç oynanamaması bana çok saçma geliyor. uzar gider umarım anlayan anlamıştır.

M. Ali Birand Kanal D ana haber bülteninde fb sahaya çıkarken onları alkışlamamız gerektiğini söyledi. Özhan Başkan'ın vasiyeti buymuş. Hadi Birand neyse, foruma bakıyorum sabahtan beri tribünlere sakinlik çağrıları yapılıyor. Bize yakışan centilmen olmakmış. Örnek olacakmışız. Tabi ki bu çağrıları yapanlar art niyetli değiller. Ama fener'in de ekmeğine yağ sürdüklerinin de farkında değiller.

Sorun centilmenlik çağrısı yapılması değil. Sporun içinde şiddeti engelleyecek her çağrıya saygı duyarım. Bahsetmek istediğim çifte standart.

Siz hiç Saracoğlu maçlarından önce sakinlik, centilmenlik çağrısı yapıldığını gördünüz mü? Geçmiş dönemde Saracoğlu'nda yapılan çirkefliklerin gündeme getirildiğini hatırlıyor musunuz? Medya 9 senedir fb, GS'yi nasıl yeniyor diye Fatih Akyel'le röportaj yaparken centilmenliği ne kadar umursuyordu? Fb'nin yendiği maçların istatistikleri neden hep Galatasaray maçlarından önce bu kadar gündeme gelir? Ve Saracoğlu'ndaki olaylar hep neden münferit olarak göstirilir?

Alkışlayacakmışız? Ne için? Çok güzel küfür yedik Saracoğlu'nda onun için mi? Antu'nun testereli introsu için mi? Keita'ya atılan su şişesinin bizim tarafımızdan atıldığı yalanını söyledikleri için mi? Fbli yöneticilerin açıklamaları için mi? Hakemin kafasını bozuk parayla tam isabetle tutturdukları için mi? Emre'nin maçtan önce yaptığı tahrik dolu açıklamalar için mi? Yoksa Aziz Yıldırım için mi? Şimdi dürüst olalım. Ne için alkışlayalım? Özhan Canaydın için mi, centilmenlik için mi yoksa fenerbahçe için mi? Sami Yen'de alkışlayacağım tek takım Galatasaray'dır. Olur ya bir gün başka bir takımı tebrik etmek için alkışlamam gerekir. İşte o takım asla fenerbahçe olmayacaktır!

sen eline en iyisi bir sopa al, sonra sahaya dal, tekme tokat giris rakip takimin oyuncusuna,senin spor anlayisin buysa, olmaz olsun böyle spor, ne diyor uefa RESPECT, rakibe saygi,herseyden önce Futbola saygi,acikcasi senin gibi düsünüyorsa bizim taraftar o zaman biz ne avrupada basarili olalim ne de orada oynayalim,yazik cok yazik

Üst Alt