Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda !


Yıllardan beri ele alınılması gereken bir konuyu adam gibi ele alacağına inandığım ve görüntü kalitesi olsun çekimler olsun Türkiyenin uzun yıllar unutamayacağı bir film olacak olan "nefes" 29 ekimde vizyonda.Fragmanlarını izlerken bile insanın gaza geldiği film.Evet faşizm kötüdür ama son yıllarda medya ve sinemada anti-militarizm bilinçli olarak pompalanmakta.Bu da milliyetci olanı direkt kafatascı gibi algılanması amacını taşıyor ama inanın bu film yüreklere su serpecek bir filmdir.Terör kötüdür ,terörist kötüdür, vatanı korumak doğaldır paylaşacağımız yegane duygu bu olacak bu filmle.
Buyrun fragmanlar.İlk fragmanı özellikle izleyin çok vurucu.

İzlesene.com : Video - nefes filmi fragmanıNefes Fragman - VidivodoNefes Çok Yakında - VidivodoNefes Fragman - Vidivodoİnternet sitesiNefes
 
Cevap: Nefes(sen uyursan herkes ölür)bu film izlenir. en azından gerçekçi sahneleri sebebiyle. yurdumun çakma entelektüel solcularına burdan selam ediyorum, gerçekçi bir terör filmi çıktı, buna da laf edin.
 
Nefes(Her Türkiye Evladı Bu Flimi Seyretmeli)nefesposter.jpg
Güneydoğu'daki bir sınır karakolunda şehit olan askerlerin hikayesi.Filmde, 2365 metre yükseklikleki ''Karabal'' tepesindeki bir röle istasyonunu koruyan 40 kişilik bir timin orada yaşadıkları dönemde paylaştıkları acıları, sevinçleri ve mücadeleleri konu edinilir.Hakan Evrensel'in Güneydoğu'dan Öyküler adlı kitabının uyarlaması olan film için Tahtalı Dağı'nda bir karakol kurulmuş ve oyuncuları Türkiye'nin farklı konservatuarlarında okuyan öğrencilerden seçilmiştir.

Gösterim Tarihi:29 Ekim 2009
 
Cevap: Nefesböyle flimlere gidelm arkdaşlar ,olmuş bir hikayeyi anlatıyor.Diğer yandan türkiyenin gerçekleri diye travesti hayatını izlediğimiz flimleri boşverlim artık.
 
Cevap: NefesGideceğim reklamını sinemada gördüğümde arkadışı dürtüp:"Bu filme gidelim oğlum!" demiştim.Gideceğimde...
 
Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ...Gerçekten fragmanında bile insan gaza gelebiliyor.Ekim 2008 de vizyona girmesi bekleniyordu Şubat 2009 a alındı daha sonra da RTÜK'ten veto yemiş galiba o yüzden 29 Ekim 2009 a ertelendi umarım 29 Ekim de çıkar da izleriz :D
 
Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ...Çok uzun zamandır beklediğim bir film,eminim çok güzeldir.Tanınmış oyunculardan oluşmaması ayrı bi güzellik ..
 
Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ...Bugün televizyonda fragmanını izledim. Etkileyici bir filme benziyor.Şöylede bir afişi var.

 
Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ...Komutan: Neyin var askerAsker: Mutsuzum komutanımKomutan: Mutlu olacaksın asker bu bir emirdir.Asker: Emredersiniz komutanım...

;):coffee: gidip izlemek lazım gidip vatan borcunu ödemek lazım Allahım askerligi yapan evlatlardan eylesin.
 
Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ...16 ekimde çıkıyormuş vizyona. Çok kalmadı. Öyle 1-2 ay öncesinden ''bu filme gidilir'' diyen bir tip değilimdir fakat bu filme gidilir. :) Merak, merak, merak.
 
Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ...Filmin terörü anlatması iyi hoş da.Konuyu açanların antimilitarizmi öcü gibi göstermesi ve POMPALANIYOR(?) DEMESİ....Pompalanıyor ne demekse? Sanki antimilitarizm insanların duygularını sömüren, onları kullanabilen rant elde edilebilen bir olgu...Bugüne kadar yapılmış filmleri beğenmeyerek ÇAKMA SOLCU filmi olarak değerlendirenler, % 100 kendi ideolojilerine göre uygun filmi görünce :_ Aha işte gerçek vatansever filmi naraları atmaya başlıyorlar. Her ikisi de tamamen subjektif yargılar üzerine temellendirilmişken biri tü kaka, diğeri şaheser oluyor :)Film gibisiniz vesselam...Edit:Antimilitarizm milliyetçiliği de direkt kafatasçı olarak gösteriyormuş da miş miş. Tabii ki öyle gösterecek. Milliyetçilik faşizm yolunda atılan ilk adımdır.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt