Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda !

Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ... | 16 Ekim'de Sinemalarda !

ana kucağı değil asker ocağı erkekliğe ikinci adım yalnız komutanlar gösterildiği gibi değil heğsi baba gibi eee babanızda ara sıra kulağnızı tabi çekecek

Harika film olmuş;fragmanlardan gördüğüm kadar.İlk günden yerimi alacağım salonda.

Normalde gitmeyi düşünmüyordum ama film bu kadar şişirildiğine göre gidip bir izlemek lazım. Gerçi vatan, millet, Sakarya edebiyatından başka bir şey anlatacağını sanmıyorum ama gene de önyargısız olarak gidip bir izleyeyim.

Güzel bir film denilebilir, karakol baskını biraz daha iyi çekilebilirdi. Teröristleri neredeyse hiç göstermediler.

Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ... | Sinemalarda !

Beğendiniz mi arkadaşlar.Boşa para vermeyelim

Cevap: Nefes | Sen uyursan herkes ölür ... | Sinemalarda !

Askerligi bedenen degil ruhsal yönden işlemişler müthiş bişey cıkmıs ortaya hepsine tesekkür ediyorum. Cok etkilendim kolay kolay aglayan biri degilimdir arkadas nasıl buldun filmi diyince agladık işte olum daha ne olsun dedim:) sonrada kendime gelmek icin 1 km yol yurudum muthiş muthiş muthiiş bi film olmus

Cevap: Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda !

İzledim bayıldım işte dedim gerçekci bir film.

Bugün tv'yi açtım meğer gerçek değilmiş yalanmış herşey boşuna ölmüş onca asker.

30 bin şehit boşunaymış, hayatında eline silah almamış profesörler hapiste, 20 yaşındaki gençler toprak altında, askere kurşun sıkanlar el sütünde barış elçisi olmuş.

Göz göre göre bu oyunu izleyen bunları hazmedenler benim insanımda olsa şerefsizdir babam da olsa şerefsizdir.

Çiçeklerele karşılanır mı şerefsiz çocukları? resmen şehitlerin üstüne kocaman foseptik boşaltmak gibi birşey bu.

Bu halk bunu yutar hazmederse türkiyeyi komple genel ev olarak işletebilirsiniz o kadar geniş olmuş benim insanım.

Tıpkı filmde dedikleri gibi "biz evimizde rahat uyuyalım diye o askerler şehit oldu".

Filmde geçen buydu peki gerçek ne?

Beklediğimden daha iyiydi.Kimseyi yermeden,hiçbir ideolojiye sevimli gözükmeye çalışmadan sadece insanı ele alarak güzel bir film ortaya koymuşlar.

Çok beğendim.Çok gerçekçi olmuş.Herkes izlemeli bence..

Benim beklentilerimin çok altında kalmadı ama yinede altında kaldı diyebilirim.

Şu çok önemli bir ayrıntı ki;

Bu tarz bir tema işlenen bir film muhakkak duygusal olacaktı.

Özellikle Türk Askeri ile ilgili bir filmin her sahnesine hüznü işlemek

çok kolaydır.

Çünkü Mehmetçiklerin dağdaki domuz avında aldığı yara

yıllardır kalbimizde çok derin bir oyuk açmıştır zaten.

İnsanları hüzünlendirmek en kolayıydı.

Daha farklı şeyler bekliyorduk seyirci olarak.

Örneğin filmin anlaşılırlığı çok zayıftı.

Özellikle son sahnelerinde -saldırı sahnesi- geçen monologları, diyalogları anlamak için

çaba sarfettim.

Çok arka planda bırakmışlar.

Bu söylediğim ayrıntıya rağmen herkese filmi izlemesini tavsiye ederim.

Yaz kış namlunun ucunda bir dağın tepesinde bulunan Türk Ordusunun sıkıntısını ve onlarında bizim gibi sevdaları kavgaları olmasına rağmen ne berbat ve ucuz bir hayat yaşadıklarını çok güzel anlatmış.

Onların yaşadıkları yada yaşayamadıkları hayata ne kadar saygımız var hergün ana haber bültenlerinde.

Üst Alt