Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda !

Cevap: Nefes | Vatan Sağolsun !| Sinemalarda !

Komünisttim, bu filmi izledikten sonra atsızcı oldum. O kadar etkileyici yani. Bence herkes gitmeli :)

Türk Askerini teröristler karsısında zayıf aciz gösterdigi icin begenmedigm bir film...

Senaryo açısından çok zayıf da olsa ben duygusal ve gerçekçi buldum. Hele son sahneler iç acıtıyor.

Az önce izledim..Ben beğendim..Özelikle başlangıç ve bitişe çok özen göstermişler..Ortaları biraz yavaş olsada her Türk vatandaşının gidip izlemesi gereken bir film ...

Savaşın çirkinliğini ve çaresizliğini saf bir şekilde işlemiş Levent Semerci.Son zamanlarda sık rastladığımız duygu sömürüsünden uzak,herşeyi olduğu gibi anlatmış.Her açıdan mükemmel bir film.Herkesin gidip görmesi gereken bir film.Özellikle Yüzbaşı karakterini canlandıran şahısın oyuncululuğu görülmeye değer.

Çıktığı ilk gün gittim filme. Etkileyici ve güzel olmuş. Tavsiye ediyorum şahsen :D

Savaşın çirkinliğini ve çaresizliğini saf bir şekilde işlemiş Levent Semerci.Son zamanlarda sık rastladığımız duygu sömürüsünden uzak,herşeyi olduğu gibi anlatmış.Her açıdan mükemmel bir film.Herkesin gidip görmesi gereken bir film.Özellikle Yüzbaşı karakterini canlandıran şahısın oyuncululuğu görülmeye değer.

Filmden çıktığımda zaten ilk onu düşündüm , mükemmel bir oyunculuk.

Mükemmel bir filmm!

Bir kaç replik:

"Senn ! Öldünn! Cenazeni Annen taşırr!

Kahramancamı savaştınız? hayırr!!

Bu adam burda uyudu diye öldünüzz!

Uyursan ölürsün! Sen ölürsün! Sende ölürsünn! Uyursan ölürüzz! Sen ölürsen herkes ölürr! Cenazenide Annen taşırr!

Uyumicaksınızz! yemiceksinizz! Dinlenmiceksinizz!

Sizin cesetlerinizi, sizin cenazelerinizi ailelerinizi göndermicemm!

Ölmenizi yasaklıyorumm!!"

Konuya bak be neler tartışılmış. Birde ben gidebilseydim şu filme. Belki açılan bu başlık kadar etkileyicidir.

Türk Askerini teröristler karsısında zayıf aciz gösterdigi icin begenmedigm bir film...

Türk askeri zaten o köpeklerin karşısında çaresiz ve aciz.Siyasete girmek istemiyorum ama şunu belirtmeks istiyorum;

Niye aciz şanlı Türk askeri çünkü 20 yaşına kadar eline silah almamış pinikte yayla dışında dağa çıkmamış çoluk çocuğu o arazinin her deliğini avucunun içi gibi bilen itlerin önüne "yem" diye sürüyoruz.

Herşeyin başı sabır ve istemektir.

Kim ne derse desin o bölgedeki Türk askerinin çoğu "benim burada ne işim var" diyor.Sabretmek yok,bitsede gitsem diye düşünüyor.Onlar da haklı,üstte belirttiğim gibi daha önce eline silah almamış ne yapsın...

Türk askeri zaten o köpeklerin karşısında çaresiz ve aciz.Siyasete girmek istemiyorum ama şunu belirtmeks istiyorum;

Niye aciz şanlı Türk askeri çünkü 20 yaşına kadar eline silah almamış pinikte yayla dışında dağa çıkmamış çoluk çocuğu o arazinin her deliğini avucunun içi gibi bilen itlerin önüne "yem" diye sürüyoruz.

Herşeyin başı sabır ve istemektir.

Kim ne derse desin o bölgedeki Türk askerinin çoğu "benim burada ne işim var" diyor.Sabretmek yok,bitsede gitsem diye düşünüyor.Onlar da haklı,üstte belirttiğim gibi daha önce eline silah almamış ne yapsın...

bravo .zaten bunla ilgili adımlar atıldı ama çok geç atılmış adımlar bunlar.Profosyonel komando çıkarıldı ,artık bizim askerimiz de eğitimli,işini bilen,sabırlı,cesur olucak,ama dediğim gibi çok geç kalınmış bi adım ,10 yıl öncesine kadar çıkması gereken bi adım olmalıydı.

Başlangıç çok iyiydi, ortalarda fazla konuşma eklemişler fakat son bölümleri harikaydı. Not ver deseler, 10 üzerinden 9 rahatlıkla veririm.

"45 Saniyelik Kahraman olursunuz"

Bu kısımda çok etkileyiciydi.

Sensiz ben nefes alamam

Buralarda hiç duramam

Tek başıma yanlız kalamam

Senin kokunu özlerim

Hep yollarını gözlerim

Götür beni gittiğin yere

Üst Alt