Nerede o eski tribünler? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nerede o eski tribünler?

Cevap: Nerede o eski tribunler

gün geçtikçe nostalji kulübü olduğumuzun farkındamısınız ? Sürekli geçmişe özlem. Bu da bir sorun bence. Tepki çekeceğini bile bile söylüyorum bence dünyada bizim kadar geçmişiyle yaşayan taraftar yoktur, tamam bizim tarihimizde Türkiye sınırları dahilinde hiç bir takımda yok övünmekle haklıyız ama sürekli onlarla kendimizi avutmayalım.Sürekli geçmişteki oyuncularımızla yenilei kıyas halindeyiz yanlış

gün geçtikçe nostalji kulübü olduğumuzun farkındamısınız ? Sürekli geçmişe özlem. Bu da bir sorun bence. Tepki çekeceğini bile bile söylüyorum bence dünyada bizim kadar geçmişiyle yaşayan taraftar yoktur, tamam bizim tarihimizde Türkiye sınırları dahilinde hiç bir takımda yok övünmekle haklıyız ama sürekli onlarla kendimizi avutmayalım.Sürekli geçmişteki oyuncularımızla yenilei kıyas halindeyiz yanlış

Kimle-neyle kıyaslansın?

2020 yılında şampiyon olacak olan kadromuzdaki oyuncularla mı?

Yada 2018 yılında Şampiyonlar Ligi finali oynacak kadroyla mı?

Yada 2015 yılında Ali Sami Yen'de yapılacak olan tribün şovlarıyla mı?:)

Kimle-neyle kıyaslansın?

2020 yılında şampiyon olacak olan kadromuzdaki oyuncularla mı?

Yada 2018 yılında Şampiyonlar Ligi finali oynacak kadroyla mı?

Yada 2015 yılında Ali Sami Yen'de yapılacak olan tribün şovlarıyla mı?:)

benim kastettiğim bunlar değildi ya ben ifade edemedim ya da bu durumdan hoşnutsunuz...2. si doğruysa daha çok izleriz böyle videoları ama ben anlatamadım heralde neyse dert değil videolar güzelmiş...

benim kastettiğim bunlar değildi ya ben ifade edemedim ya da bu durumdan hoşnutsunuz...2. si doğruysa daha çok izleriz böyle videoları ama ben anlatamadım heralde neyse dert değil videolar güzelmiş...

Geçmişimizin bu kadar başarılı olmasından dolayı hoşnutum tabiki.Kim hoşnut değil ki?Ama o başarıların şuanda elde edilememesinde de hoşnut değilim.Bu da gayet doğal. :)

Bir başarı elde edilirse, gelecek sene, yine geçmiş bir başarı olur bu.Öyle de devam eder gider.Her yıl format mı atmak lazım... :)

Futbol bu,bilimsel bir teori değilki.Üstüne koyarak devam etmiyor yani.Dönemsellik var.O yüzden yeri geldiğinde geçmişi anmak iyidir...:)

Geçmişimizin bu kadar başarılı olmasından dolayı hoşnutum tabiki.Kim hoşnut değil ki?Ama o başarıların şuanda elde edilememesinde de hoşnut değilim.Bu da gayet doğal. :)

Bir başarı elde edilirse, gelecek sene, yine geçmiş bir başarı olur bu.Öyle de devam eder gider.Her yıl format mı atmak lazım... :)

Futbol bu,bilimsel bir teori değilki.Üstüne koyarak devam etmiyor yani.Dönemsellik var.O yüzden yeri geldiğinde geçmişi anmak iyidir...:)

Başarısızlıklarda elbette geçmişde nasıl başarılı olduğumuzu hatırlamak önemlidir zira Galatasaray kulübü geçmişdede çok büyük sıkıntılardan geçerek büyük başarılar elde etmişdir.Ben bu tribün karmaşasınıda geçici olmakla beraber artık ali sami yenin atmosferininde yavaş yavaş bitmesinden kaynaklandığını düşünüyorum zira rakiplerimiz fener ve bjk kendi stadlarını olabildiğince elden geçirip yeniledi,fener bu anlamda çok yol katetti ve sportif başarıdan ziyade mali ve stad başarıları önplana çıktı.Elbette öyle baskılı bir stadda oynayan adamlarla ali sami yen gibi atmosfer bakımından artık eskiyen ve monotonlaşan bir stadda oynayan adamlarında belirgin farkları oluyor,alın,buyrun fenerlileri görün adamlar seyircisiz nasıl sıfırın altına iniyorlar,aynı şekildede başka stadlardada çok baskı hissetmiyorlar çünki kendi stadlarının atmosferi onları o kadar motive etmişki rakip takım stadı şayet kendi stadlarından daha küçük ve ambiyansı daha kötü ise az etkileniyorlar.

Stad olayı başlı başına ayrı bir konudur,artık futbolda sadece kuru kuru seyircinin gelmesi yetmiyor,barçanında var 120 bin taraftarı ama onlarından bizden kalır tarafları yok,maçda ne seyirci baskısı kuruyorlar nede şov ediyorlar ama kulüplerinin çıkardığı her türlü ürünü alıp dünyanın neresine giderlerse gitsinler giyip kullanıyorlar.Bizde ise artık bu trübün havası bozulmuş vaziyette zira bunun belli başlı nedenleri var;

1-Ekonomik kriz herkezi vurdu,Kombine, bilet ve store ürün fiyatları kulübün mali durumunun bozukluğundan ötürü pahalı olunca her kesimden taraftar bunlar rağbet etmedi.Bu anlamda taraftar kitlesinin hevesi kırıldı.

2-Eski tribün liderleri artık yok.Rahmetli alpaslan dikmen sonrası kulübün resmi taraftar kitlesi ultraslan tribünleri organize edecek bir lider bulamadığı gibi,ne idiğü belirsiz farklı taraftar gruplarıda stadda türemeye başladı.Başıboş bu kitleleri ne organize edebildi ultraslan neden engelleyebildi.

3-Taraftarlarda oyuncularda her ne kadar büyük başarılar yaşanan ali sami yenin atmosverini artık yaşayamıyorlar zira rakiplerimizin stadları ile bizim stadımız kıyaslandığında ciddi bir ambiyans farklılığı hem taraftarlar hemde oyuncular hissediyor.Takımın 12.adamı denilen tribünler bizde artık yok çünki oyuncularda o tribünlerin baskısını hissetmiyor,işte o yüzdendirki biz 10 yıldır kadıköyde maç kazanamıyoruz,neden? çünki kadıköyde fenerli oyuncuların bile kendi taraftarından korkabilceği bir stadı varken bizim yokda ondan dolayısı ile stadımızın miyadını doldurmuş olmasıda tribünlerin dağılmasında çok büyük etken olduğuna inanıyorum.

İşte bu 3 önemli sıkıntı,şuanki tribün karmaşasının en önemli nedenleridir.

Bakınız geçmişe,15-16 yıllık şampiyonluk hasreti yıllarında mesela,altyapı tekrardan kurulmuş,stad elden geçirilmiş ve lobi faliyetlerimiz hızlandırılmışdı,böylece tribünlerde o zamana değin kimsede görülmemiş bir coşku yaratmışdı ve ardından şampiyonluklar ,avrupadada zaferler gelmişdi.

Aynı durum 96-2000 yılında faruk süren ile yaşanmışdı,kulübün altyapısı tekrardan el atılmış,çoğu branşda şampiyon olunmuşdu.Stad gene eleden geçirilip o günlerdeki en iyi türk stadı konumuna getirilmişdi,ardından kurulan efsane takım ile tribünler zaten coşmuş sonrasında ise uefa ve süper kupa gelmişdi.

Yani kısacası tribünlerin bozulması,klübün mali durumu ile stadının o anki ambiyansı ile doğru orantılıdır.Hiç kimse şuanda ambiyansı en iyi stad ali sami yen diyemez zira oyuncularımızda artık bunu biliyor,baskı kadıköyde ,ali sami yende değil diyorlar dolayısı ile aslantepenin belirli gücler tarafından geciktirilmesi,mali bakımdanda yıllardır zayıf kalışımızın ardından birde ultraslan lideri rahmetli dikmenin vefatının ardınan bir tribün lideri bulamayışımızda işte böyle ne yaptığı yada ne amaçladığı bilinmeyen tribünleri meydana getirdi ancak aslantepenin faliyeti girmesi ile beraber hem taraftar kitlesi hemde oyuncular yeni stadın korkunç ambiyansını tadtıkları an herşeyin deyişeceğine eminim zira biz her ne kadar rakibi baskı altına sokmak istiyorsak tribünlerden,aynı şekilde ama oyuncuları ateşlemek ama birazda olsun baskı altında tutmamız anlamıdada yeni stadın herşeyi düzelteceğine inanıyorum çünki aslantepe türkiyenin en baskın ve en ateşli tribünleri olacakdır ancak ali sami yen ortamından bunları yapmamız artık imkansızdır...

...çünki aslantepe türkiyenin en baskın ve en ateşli tribünleri olacakdır ancak ali sami yen ortamından bunları yapmamız artık imkansızdır...

Yani Ali Sami Yen'de birbirinden kopmuş olan ve ayrı telden çalıp husumet yaşayan uA, Aslantepe'ye geçince otomatik olarak öpüşüp biraraya mı gelecek ? Hiç anlam veremedim yazınızın bu kısmına.

Tam aksine birleşme şu an olmazsa Aslantepe'de etkili bir ambians hayalden öte birşey olamaz...

Bu Durum Seyrantepe Stadi geldimi daha kötüye gidecek bilmem bunun farkindamisiniz..?

nedenmi dersiniz..??

Biliyorum bir Cogunuz Tribünler yakin oldugu icin Akustik daha fazla olacak diye düsünüyorsunuz..Haklisiniz fakat Ali Samiyen Taraftar Profiliyle olacak bisey bu..

Iste o Profilini büyük bölümü artik maclara zor gelecek..

nedenmi..?

Ali Samiyen Stadina ödenen bilet fiyatlari ortada...Ali samiyen bile bukadar pahaliken, TTArena´biletini almaya kac kisinin gücü yetecekki bu Profilden..? Sonra iste Bagirmayan daha dogrusu okadar bagirmayan okadar atesli olmayan maddi imkani daha iyi saadece Mac keyfini, seyrini almak isteyen Taraftar Profili olusacaktir diye düsünüyorum...

Insallah yanilirim.

Simdi tezahurat yerinde ve topluca yapilirsa bir anlam kazanir. Bizim tribunlerde bir kere birlik yok. Kapali baska telden, eski acik baska telden caliyor. Tezahuratlar birbirine karisiyor. Ayrica nedendir bilmiyorum, takimi ve seyirciyi uyutucu etkisi olan tezahuratlar cok tutuyor bizim tribunlerde. Gecen yilki Saldir Galatasaray, bu yil Sen Var ya Sen.

Bir kere Saldir Galatasaray'in melodisi cok yumusak. Bir Re Re Re Ra Ra Ra kadar etkili degil. Kesinlikle uyutucu. Sen Var ya Sen ve Nevizade Geceleri cok anlamli sozleri olan, guzel tezahuratlar ancak bunlar artik macin son dakikalarinda galibiyet kesinlesmisse soylenecek turden tezahuratlar.

Bir de Asaletin Bize Yeter var, o da temposuz ancak sozleri anlamli bir tezahurat. Ve genelde kaybettigimiz maclarda, biz yine de bu takimi herseyden cok seviyoruz anlaminda soyleniyor. Ancak Panathinaikos macinda, daha ilk yarida bu tezahurat basladi. Dedim heralde maci kaybettik.

Tezahurat yapmayi bilmeyince, maci takip etmek daha mantikli gozukuyor. Ancak rakip ataklarinda isliklama, hakeme tepki gosterme, kendi oyuncularimizi yureklendirme cok nadiren yapiliyor. Karsi takimdaki oyuncular basit bir hata yapinca onunla dalga gecmek, o oyuncunun motivasyonunu direk bitirir. Bunu bile yapamiyoruz maalesef. Bir de tribunleri esir almis mafya gercegi var. Tezahuratlara katilmayan cogu kisi dayak yiyiyor.

Sonuc olarak, her ne kadar bunadigini dusunsem de Hincal Uluc'un Galatasaray tribunleri hakkindaki tespitlerine sonuna kadar katiliyorum. Giderek Besiktas tribunlerine benzedik. Kuru gurultu yapiyoruz sadece.

bu konuda en iyi örnek premier ligi seyircisidir. oradaki maçları dikkatle izleyerek aynısını bizim maçlarda seyirciye empoze etmek lazım zamanla. maçı katletmeden sahaya birşey atmadan meşale yakmadan bir maça nasıl tesir eder izleyici en iyi örnektir premier lig taraftarları.

bu konuda en iyi örnek premier ligi seyircisidir. oradaki maçları dikkatle izleyerek aynısını bizim maçlarda seyirciye empoze etmek lazım zamanla. maçı katletmeden sahaya birşey atmadan meşale yakmadan bir maça nasıl tesir eder izleyici en iyi örnektir premier lig taraftarları.

Biz bütün maç şarkı söyleyip maça fazla ilgi göstermeyenlerden şikayet ediyoruz, İngilizlerde bütün maç oturup karidesli sandviçlerini yiyen, "yeaaaah, ouuvvvv, vooovvv" seslerinden başka ses çıkarmayan, put gibi oturan taraftarlardan şikayet ediyorlar. Bu ne yaman çelişki?

Pana maçının ilk yarısında uykum geldi. Saldır Galatasaray diye 30 40 dk bağırılırmı. Bir sürü güzel marşımız var. Ayrıca tribünler de büyük anlaşmazlık bazen bi taraf başka marş soyluyo diğer taraf dah başka marş soyluyo bunu düzeltmiyolarda oyle devam ediyolar. Bazen de bi taraf önden bi taraf da arkadan geliyo.

Pana maçının ilk yarısında uykum geldi. Saldır Galatasaray diye 30 40 dk bağırılırmı. Bir sürü güzel marşımız var. Ayrıca tribünler de büyük anlaşmazlık bazen bi taraf başka marş soyluyo diğer taraf dah başka marş soyluyo bunu düzeltmiyolarda oyle devam ediyolar. Bazen de bi taraf önden bi taraf da arkadan geliyo.

'Saldır Galatasaray' diye 30-40 dk bağırılmadı.Sizin uykunuz gelmemiş,uyumuşsunuz herhalde.:)

Buyrun arkadaslar Eskisehirspor taraftarlari canli yayinda. Bizim tribunlerle karsilastirilmayacak kadar iyiler. Ultraslan'dan birileri de izliyordur umarim bu maci.

Eski trübün kalmadı gerçekten.. Marş üretemiyoruz ve bütün stat söylemiyor. KOSKOCA Galatasaray taraftarına hiç yakışmıyor bu trübün!! Bi taraf başka marş söylüyor bi taraf başka.. Umarım Aslantepe'ye geçince düzelir..

Bu Durum Seyrantepe Stadi geldimi daha kötüye gidecek bilmem bunun farkindamisiniz..?

nedenmi dersiniz..??

Biliyorum bir Cogunuz Tribünler yakin oldugu icin Akustik daha fazla olacak diye düsünüyorsunuz..Haklisiniz fakat Ali Samiyen Taraftar Profiliyle olacak bisey bu..

Iste o Profilini büyük bölümü artik maclara zor gelecek..

nedenmi..?

Ali Samiyen Stadina ödenen bilet fiyatlari ortada...Ali samiyen bile bukadar pahaliken, TTArena´biletini almaya kac kisinin gücü yetecekki bu Profilden..? Sonra iste Bagirmayan daha dogrusu okadar bagirmayan okadar atesli olmayan maddi imkani daha iyi saadece Mac keyfini, seyrini almak isteyen Taraftar Profili olusacaktir diye düsünüyorum...

Insallah yanilirim.

Elbette öyle olacak ama maça sırtını dönüp bağıran seyirciden ziyade , maçı adam gibi izleyen takip eden ve gereken yerlerde tepki verebilen, maddi gücüyle Galatasaray'ı destekeleyebilecek bir taraftar kitlesi bence kesinlikle başı bozuk kavga etmeye millete dayılık taslamaya çalışan amigo vs herneyse karışımlarından iyidir.

Üst Alt