Neredeyiz? Kimiz Biz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neredeyiz? Kimiz Biz?

Konuyu Değerlendirelim

• 5- Başarılı Bir Konu

Kullanılan: 4 66.7%
  • 4- İyiydi Bence

Kullanılan: 1 16.7%
  • 3- Görseller Güzelmiş

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2- Hiç bir şey anlamadım

Kullanılan: 0 0.0%
  • 1- Bırak Bu İşleriiii

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Yaş geçtikçe insan ne için yaşadığını daha çok merak ediyor. Böylesine muazzam bir evrenin merkezinde gerçekten İnsanlık mı var ?

Güneşin, Ayın, tüm yıldızların, Dünyamız etrafında döndüğünü düşünürken şimdi ise Samanyolu galaksisinde bile merkezde olmadığımızı öğreniyoruz.

V3ypMR.jpg

Bir maddenin büyüklüğünü görsel boyutu ile değilde, tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi içeriğindeki kodlamalar ile ölçüleceğini düşünüyorum.. Yani bir maddenin açıklanabilmesi için ne kadar çok bilgi gerekiyor o madde o kadar büyüktür.. (Benim teorim budur.)

Şuan okumuş olduğumuz sayfadaki kodlamaları;

Kod:
view-source:https://www.gscimbom.com/forum/f268-bilim-felsefe-forumu/neredeyiz-kimiz-162207/#post9503015

Bu sayfa için bile bu kadar kodlama gerekirken, tüm evrendeki detaylar ve ayrıntılar nasıl oluşmuştur gerçekten inanılmaz..

14 Şubat 1990'da Voyager 1 adlı uzay aracı komşu gezegen alanlarını aşıp güneş sistemimizin kenarlarına ulaştığında, mühendisler kendi evi olan gezegene son bir bakış atabilmesi için aracı kendi etrafında çevirdiler. Voyager 1 Dünyamızın bu portresini çektiğinde, evinden yaklaşık 6,4 milyar kilometre uzaktaydı. Resmi Güneş'e çok yakın çekmenin bir sonucu olarak, saçılmış güneş ışınlarının ortasında yer alan Dünya, yalnızca küçük bir ışık noktası olarak görülüyor.

Uzayın derinliğinden bu resmi çekmeyi başardık. Eğer bu resme dikkatlice bakarsanız, orada mavi bir nokta göreceksiniz. O noktaya tekrar bakın. İşte o nokta burasıdır. Evimizdir.

s-da76329a790e97a395626d37577a0c123d3a6a89.webp

Carl Sagan '100 milyar galaksi, her birinde 100 milyar yıldız'

[video=youtube;i5Afd4W8fOU]https://www.youtube.com/watch?v=i5Afd4W8fOU[/video]

the-solar-system-versus-a-galaxy-versus-the-milky-way-versus-the-universe.jpg

Tüm bu gezegenlerin kendine özgü rotalarında bir bütün olarak hareket etmesi ;
tumblr_ochm5uEd2l1v2useeo1_500.gif

Son olarak sizi Pluton'dan başlayıp, evrenin en büyük yıldızı olan Canis Majorise uğurluyorum;
[video=youtube;CAY87kJl0Nk]https://www.youtube.com/watch?v=CAY87kJl0Nk[/video]

Bonus Duvar Kağıdı;

Observable_universe_logarithmic_illustration.png

Son düzenleme:
Konu başlığının kyk ,faturalar ,kredi kartı borcu , kira ve kredileri kim ödeyecek neyle ödeyecek ? olarak güncellenmesini talep ediyorum.

Konudaki fotoğrafların linkleri patlamış tekrar ekleyeceğim..

Neyse sizi şu harika kare ile bırakayım :

Hubble uzay teleskobunun çekilmiş bu fotoğrafta, yaklaşık 10000 adet galaksi aynı karede bulunur.

690958main_p1237a1.jpg

Sadece 4-5 adet yıldızdır gerisi ise galaksilerden oluşur. Yani gözlerinizi zorlayarak yakaladığınız mikron boyutundaki parlaklıklar dahi galaksidir. :eek::eek::eek:

insana yaşadığı dünyanın bırakın kumsalda bir kum tanesi, evrende bir kum tanesi dahi olmadığını tokat gibi tekrar hatırlatan, harikulade fotoğraflardan biridir..

Üst Alt