Netflix | Ana Konu

Vasfi Vural

We believe in Galatasaray!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
27 Ocak 2010
Mesajlar
53,917
Tepkime Puanı
8,188
Puanları
523
Konum
İstanbul

Netflix hakkında haberleri, gelişmeleri, önerdiğiniz dizi/filmleri, aylık içerikleri buradan paylaşabiliriz.

Netflix’te Kasım 2018’de neler var?

Netflix Türkiye kataloğuna kasım ayında yepyeni dizi, film ve belgeseller eklenmeye devam ediyor. Netflix‘te Kasım 2018‘de yer alacak yeni içeriklerin özetini bu yazıda bulabilirsiniz.

Kolombiya topraklarına veda eden Narcos rotayı Meksika’ya çeviriyor! Guadalajara kartelinin yükselişine tanıklık edeceğiniz Narcos: Mexico 16 Kasım’da Netflix’te olacak.

Bir hukuk öğrencisi ve polisin 1983 yılında Polonya’da gerçekleşen terör saldırı ile ilgili komployu açığa çıkardığı 1983 30 Kasım’da Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

İngiltere Kralı I. Edward tarafından işgal edilen Ortaçağ İskoçya’sında mağlup edilip, asilzadeyken kanun kaçağı bir kahramana dönüşen Robert the Bruce’un hikayesini konu alan Outlaw King 9 Kasım’da yayında olacak.

Netflix orijinal yapımlarının yanı sıra, Avustralyalı aktör Russell Crowe’un Devlet Oyunları filmi, ünlü yönetmen Alfred Hitchcock’un en çarpıcı gerilim filmlerinden biri olan Ölüm Korkusu ve birbirinden farklı konuları ele alan birçok film kasım ayında Netflix Türkiye kataloğunda yerini alacak.

Netflix Orijinal Dizileri

NARCOS: MEXICO
16/11/18
Amerikalı bir DEA ajanı Meksika’daki uyuşturucu tacirlerini hedef almanın tehlikelerini öğrenirken Guadalajara Karteli’nin yükselişine tanıklık edin.

1983?
30/11/18
1983’teki terör saldırısından yıllar sonra, bir hukuk öğrencisi ve bir polis, Polonya’da polis devletinin ve Demir Perde’nin bekasını sağlamış bir komployu açığa çıkarır.

THE KOMINSKY METHOD
16/11/18
Michael Douglas, kısa süren aktörlük kariyerinin ardından Hollywood’da saygın bir oyunculuk koçu olan adam rolünde. Chuck Lorre imzalı komedi dizisinde Alan Arkin de var.

BABY
30/11/18
Gerçek bir hikâyeden ilham alan dizi, kimlik ve bağımsızlık arayışlarıyla topluma karşı koyan bir grup Romalı genci anlatıyor.

THE FINAL TABLE
20/11/18

Bu yüksek tempolu yarışmada, şeflerden oluşan ekipler farklı ülkelerin efsanevi yemeklerini hazırlayarak dünyanın en zor beğenen gurmelerini etkilemeye çalışıyor.

FRONTIER
3. Sezon
23/11/18
Harp, Grace’i kurtarmak için Lord Benton’ı takip ederken Michael, Kara Kurt Şirketi’nde kontrolü ele alır. Sokanon haklı bir mücadeleye girişir.

F IS FOR FAMILY
3. Sezon
30/11/18
Murphy ailesiyle birlikte çocukların özgürce gezip dolaştığı, biranın su gibi aktığı ve bir erkekle televizyonunun arasına hiçbir şeyin giremediği 1970’lere gidiyoruz.

HANEDAN
2. Sezon
03/11/18
Aile evinin korkunç bir yangında kül olmasının ardından, Carringtonlar hanedanlarını yeniden kurmak ve eski güçlerine tekrar kavuşmak için enkazı gözden geçirir.

A TAIWANESE TALE OF TWO CITIES
03/11/18
Taipeili bir doktor ve San Franciscolu bir mühendis, cesur bir anlaşmayla evlerini takas ederek dertlerle, sırlarla ve sürpriz karşılaşmalarla dolu bir yolculuğa çıkar.


Netflix Filmleri

OUTLAW KING
09/11/18
Bu dönem draması, İskoçya Tacı’nı taktığı için İngiltere Kralı tarafından kanun kaçağı olarak yaşamaya zorlanan Robert Bruce’un kontrolü geri kazanma savaşını anlatıyor.

THE OTHER SIDE OF THE WIND
02/11/18
Orson Welles’in bu katmanlı filminde, ömrünün son gününü yaşayan efsanevi bir yönetmen yeni projesini bitirmeye çabalarken bir yanda da mirası üzerine kafa yorar.

THE BALLAD OF BUSTER SCRUGGS
16/11/18
Antolojiyi yazıp yöneten Joel ve Ethan Coen’in eşsiz zihinlerinin ürünü olan, Vahşi Batı hakkındaki bu altı masal için hazırlanın.

THE CHRISTMAS CHRONICLES
22/11/18
Yükseklerden uçan bu yılbaşı macerasında iki kardeş, Noel Baba ile iş birliği yapıyor. Harry Potter ve Evde Tek Başına’nın yapımcılarından yeni bir Noel klasiği.

THE HOLIDAY CALENDAR
02/11/18
Kariyeri çıkmaza giren yetenekli fotoğrafçıya antika bir Advent takvimi miras kalır. Takvim hem geleceği öngörüyor hem de onu aşka götürüyor gibidir.


Netflix Orijinal Belgeselleri

FOLLOW THIS
3. Kısım
01/11/18
BuzzFeed muhabirleri, bu belgesel dizisinin üçüncü kısmında seks robotlarını, keskin nişancı süper bakterileri ve çok daha fazlasını araştırıyor.

ONUR MADALYASI
09/11/18?
Bu drama belgeseli, Irak, Afganistan, Vietnam ve daha fazlasında yapılan ABD askeri operasyonlarında Onur Madalyası alanlarının hikayelerini anlatıyor.

REMASTERED: TRICKY DICK & THE MAN IN BLACK
02/11/18?
Bu belgesel, Johnny Cash’in 1970’te Beyaz Saray’a yaptığı ve yeni ortaya çıkan fikirleriyle Richard Nixon’ın politikalarını eleştirdiği ziyareti ele alıyor.

THEY’LL LOVE ME WHEN I’M DEAD
02/11/18
Aktörler, teknik ekiptekiler ve orada bizzat bulunanlar Orson Welles’in tamamlayamadığı son filmi The Other Side of the Wind’in çalkantılı yaratım sürecini tartışıyor.


Netflix’te Çocuk ve Aile

SHE-RA VE GÜÇ PRENSESLERİ
16/11/18
1980’lerin ünlü dizisinin yeniden yapımında, sihirli bir kılıç sayesinde savaşçı She-Ra’ya dönüşen öksüz bir kız, kötülüğe karşı savaşmak için asileri bir araya getirir.

BEAT BUGS
09/11/18
Eğlence ve macera dolu yeni sezonda, müzik Beat Bug’ları coşturuyor ve onlara sorunların çözümünü gösteriyor.

AĞAÇ EV DEDEKTİFLERİ
09/11/18
Dedektif kardeşler Toby ve Teri, iş başı yaparak diğerlerine yardım ediyor, cesaret gösteriyor ve çevrelerindeki dünya hakkında önemli sorular soruyor.

PARLAK BULUŞLAR
02/11/18
Bakterilerden ve duygulardan sosyal medya ve çok daha fazlasına varan bilimle ilgili pek çok konu kendinizden bir şeyler bulacağınız biçimde açıklanıyor.

TROLLER: PARTİ DEVAM EDİYOR!
4. Sezon
02/11/18
Bay Dinkles’ı kurtarmak için arkadaşlarına öncülük eden neşeli Poppy, Guy Diamond’ın yeni icadını destekleyor ve Smidge’e yardımsever olmayı öğretiyor.


Filmler

DEVLET OYUNLARI
08/11/18
Metresi ölü bulunan bir kongre üyesi umutsuzca kariyerini korumaya çalışırken, iki gazeteci karmaşık bir yalanlar ağını ortaya çıkarır.

ÖLÜM KORKUSU
09/11/18
Alfred Hitchcock’un en çarpıcı gerilim filmlerinden biri olan bu film, evli bir kadını yıpratıcı bir saplantı haline getirmiş eski bir dedektifin hikâyesini anlatıyor.

CANAVARIN ÇAĞRISI
01/11/18
Annesinin hastalığı nedeniyle bitap düşmüş bir çocuk, kendisini teselli eden ağaç canavarın anlattığı fantastik hikâyelerle insanların karmaşıklığını anlamaya başlar.

WHISKEY TANGO FOXTROT
04/11/18
Bir muhabir, hayatında ve kariyerinde değişiklik yapmak için Orta Doğu’daki savaş bölgesinde bulunan askerlere katılır. Burada gazetecilik yeteneklerini yeniden keşfeder.

KAYIP
26/11/18
Maggie Gilkeson’un en büyük kızı haydut bir büyücü hekim tarafından alıkonduğunda, Maggie uzaktaki babasından kızını bulmasına yardım etmesini ister.

PARÇALANMIŞ
18/11/18
Birden fazla kişiliğe sahip olan bir adam, üç genç kızı kaçırır. En yeni ve en tehlikeli kişiliği adamın kontrolünü ele geçirmeden önce, kızlar bir kaçış yolu bulmalıdır.

KARANLIĞIN ELLİ TONU
24/11/18
Christian ilişkilerinin şartları üzerine yeni bir pazarlık yaparken Anastasia yayıncılık kariyerine başlar. Ancak dış güçler onları birbirlerinden ayırmak üzeredir.


Yeni Diziler ve Sezonlar

VİKİNGLER
5. Sezon
29/11/18
Viking kahramanı Ragnar Lothbrok?un, ileriyi göremeyen, yetersiz bir lidere meydan okuyarak Norse sınırlarını nasıl genişlettiğini seyrettiğimiz gerçekçi bir dram.

OUTLANDER
3. Sezon
21/11/18
Birbirlerinden asırlarca uzakta olan Claire ve Jamie hayatlarına devam etmeye çabalarken, yitirdikleri aşkın anısı hâlâ zihinlerinde canlıdır.

BÜYÜK HAYALLER, KÜÇÜK MEKANLAR
23/11/18
Tutkulu bir bahçe meraklısı olan Monty Don, İngiltere’yi enine boyuna gezerek bahçe işlerinde karşılaşılan yepyeni zorlukların üstesinden geliyor.

TROTSKY
05/11/18
Lev Troçki’nin karmaşık tarihi kişiliği, Rus devrimcinin çalkantılı hayatını anlatan bu epik biyografide hayat buluyor.

RAY DONOVAN
Kasım 2018
Rus tehdidinin sona ermesiyle Ray, ünlü müşterilerinin sorunlarını çözmek için geri döner. Ancak aile trajedisinin neden olduğu duygusal çalkantı onu zayıf bırakmıştır.

TeknoBlog
 

Melih Sönmez

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Katılım
23 Tem 2011
Mesajlar
23,823
Tepkime Puanı
3,190
Puanları
393
Mr Robot'u da bünyelerine kattılar.

Altered Carbon ile beraber dizi alanında iyi şeyler yapmaya başladılar.
 

Mehmet Arslaner

Tablet Kılıfları Uzmanı
GalataSarayı Efendileri
Katılım
28 Ocak 2011
Mesajlar
22,723
Tepkime Puanı
11,248
Puanları
438
Dün biraz sinirlendim aboneliği sonlandırırım diyordum ama yukarıdaki içerikleri görünce 1 ay daha kalmaya karar verdim.
 

Ercan Önder

Aslan Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
6,567
Tepkime Puanı
184
Puanları
288
Yaş
31
Konum
Karşıyaka
Web sitesi
www.ezikfb.com
bein kanserini kapattırıp netflix açtırmak lazım, Kalp krizinden götürür insanı bu milyonluk eşşekler.

netflix te en azından altered carbon, punisher, el chapo, narcos, castlevania, samurai gurme, death note u severek izledim.
 

Vasfi Vural

We believe in Galatasaray!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
27 Ocak 2010
Mesajlar
53,917
Tepkime Puanı
8,188
Puanları
523
Konum
İstanbul

Netflix’in anime kataloğunu yeni yapımlarla genişletiyor

Bir dövüş sanatları şampiyonu, Dracula ve Batman’in ortak noktası nedir sizce? Tek bir ortak noktaları var: Hepsi ve çok daha fazlası, bu sezon Netflix’in orijinal ve lisanslı anime kataloğunda yerini alacak.

Anime tutkunları ve bu türle henüz tanışmamış ama yeniliklere açık tüm izleyiciler için en iddialı anime yapımları sıraladık. Netflix izleme listenize almayı unutmayın!

Castlevania: 2. Sezon - Bir vampir avcısı, Dracula'nın komuta ettiği, öteki dünyaya ait yaratıklardan oluşan ordunun ablukasındaki şehri kurtarmak için savaşır. Trevor Belmont’un şeytani ordulara karşı verdiği amansız mücadele Netflix’te yayında!

BLEACH - Lise öğrencisi Ichigo bir anda ölüm meleği yetenekleri elde edince güçlerini geri vermeyi çok ister. Ama önce birkaç ruh toplamalıdır. Ichigo’nun kötü ruhlar ile olan macerası Netflix ekranlarında!

Batman Ninja - En iyi Japon sanatçılarca gerçekleştirilen bu uyarlamada, arızalanan Quake Motoru tarafından geçmişe savrulan Batman düşmanlarıyla feodal çağda yüzleşmek zorunda kalıyor. Feodal Tokyo’da geçen Batman Ninja uyarlamasını anime olarak bir de Netflix’te izleyin.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion- İstediği herkesi anında itaat ettirme gücüne sahip liseli bir genç, maskeli bir kahramana dönüşerek uzun süren Britanya işgaline karşı Japonya’nın isyanına liderlik eder. 2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı’nda en iyi TV serisi ödülünü kazanan anime serisini Netflix’te izleyin.

Fate/EXTRA Last Encore: 2. Kısım - Sonunda yedinci kata ulaşan Hakuno, bu hatalı savaşı bir şekilde düzeltebileceğini umuyor. Ama zaman tükeniyor. Hakuno’nun macerasına yayında olan yeni bölümleri ile Netflix’te eşlik edin!

Hero Mask: 1.Kısım - Şirketler ve hükümetler, ölümlerden sonra biyo maskelerin kontrolünü ele alıyorlar. Bir kız, maskeleri bir sonraki seviyeye taşımak için kilit bir role sahiptir. Heyecan dolu anime 3 Aralık’ta Netflix’te sizi bekliyor!

BAKI 1.Kısım - Dövüş sanatları şampiyonu Baki Hanma, efsanevi dövüşçü babasını geçmeye çalışırken, gelmiş geçmiş en azılı ve acımasız idam mahkumu Tokyo'ya doğru yola çıkmıştır. Baki Hanma’nın düşmanlarına karşı gerçekleştireceği amansız dövüş 18 Aralık’ta Netflix’te başlayacak!

Sirius the Jaeger - Tokyo’da, kendilerini “Jaegers” olarak adlandıran bir grup, Sirius'u arayan vampirleri gizlice avlar. Bu grup arasında genç kurt adam Yuliy’de vardır. Yuliy’in kendini kutsal bir maceranın içinde bulacağı anime 21 Aralık’ta sadece Netflix’te!

LAST HOPE 2.Kısım - İnsanoğlunun yedi yıl önce yok olmasının ardından, zeki bilim adamı Leon Lau şimdi istemeden yarattığı ekolojik felaketle savaşmalıdır. Leon’un mücadelesi 21 Aralık’ta sadece Netflix’te!

Hi Score Girl - Oyun oynamaktan kendini alamayan karakterimiz, akademik ve spor hayatında başarısız performansını sürdürürken, zengin sınıf arkadaşı Akira ile eşleştirilir. Hikayenin nasıl evrildiğini izlemek için 24 Aralık’ı bekleyin.

Ingress: The Animation - Bilim adamları, insan zihnini etkileyebilecek gizemli bir maddeyi keşfettikten sonra, iki grup bu müthiş gücü kontrol etmek için tam bir savaşa giriyorlar. Netflix’in yeni animesi Ingress: The Animation pek yakında Netflix’te yayında olacak.

ranini.tv
 

Vasfi Vural

We believe in Galatasaray!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
27 Ocak 2010
Mesajlar
53,917
Tepkime Puanı
8,188
Puanları
523
Konum
İstanbul
Netflix’ten Zombi Türünde Güney Kore Dizisi: Kingdom

 

Ahmet Sarı

Parçalı Üye
Katılım
27 Şub 2012
Mesajlar
1,402
Tepkime Puanı
728
Puanları
263
Netflix dizilerini seviyorum. Genellikle amerikan yapımı diziler başarılı oluyor, Breaking Bad, Narcos, Fargo gibi. Sadece İspanyol yapımı la casa de papel ve İngiliz yapımı Game of thrones, Amerika harici hatırladığım güzel dizilerden. Artık yavaş yavaş Polonya, Kore, hatta Türk yapımı bile bir kaç dizi yapılmaya başlandı. Güzel gelişmeler bunlar da bu üyelik olayı nedir nasıl oluyor araştırmak lazım.
 

Musap Aydinli

GSC SCOUT
Yönetici
Moderatör
Katılım
13 Eki 2014
Mesajlar
38,701
Tepkime Puanı
7,429
Puanları
483
Yaş
24
Code Geass: Lelouch of the Rebellion- İstediği herkesi anında itaat ettirme gücüne sahip liseli bir genç, maskeli bir kahramana dönüşerek uzun süren Britanya işgaline karşı Japonya’nın isyanına liderlik eder. 2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı’nda en iyi TV serisi ödülünü kazanan anime serisini Netflix’te izleyin.

code geass iyiydir
 

Tamer Tuna

10 Numara!
Katılım
17 Tem 2012
Mesajlar
12,757
Tepkime Puanı
1,958
Puanları
358
Konum
«« - 25½ - »»
Netflix’ten Zombi Türünde Güney Kore Dizisi: Kingdom

CrsA43YXEAQHCrR.jpg

Supernaturel da ciddi ciddi uyuz olmaya başlamıştım ama, bu tip ölümle ölünmeyen ve billur geçen tarzların artmaya başlamasıyla artık emin oldum sayılır ki;
Netflix american halkında ölüm kavramını küçümseterek korkulacak bişey olmayıp üstelik daha güçlü evrimleşmenin aşaması olduğu hipnozu yaratarak savaşlarda ölecek cahil cesaretli, ölümü ti ye alan beyinlerden oluşan bir asker yığını potansiyeli oluşturmak amacıyla kurulmuştur ve bu nedenle de genç kitleleri hedef almakta; ve dahi, kurulup ilerletilmesi için dünyalar kadar masraf edilmesine rağmen kârından büyük tavizler vererek daha fazla kitleye erişebilmek için beleş denilebilecek rakamlarda abonelikler sunmaktadır erişimi kolaylaştırmak için..

EDİT: Şahsen benim gözümde, ciddi bir X-FİLES dosyası olabilecek kadar da karanlık ve derin bir potansiyele sahiptir..
 
Son düzenleme:

Vasfi Vural

We believe in Galatasaray!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
27 Ocak 2010
Mesajlar
53,917
Tepkime Puanı
8,188
Puanları
523
Konum
İstanbul

Netflix'in Polonya Yapımı İlk Orijinal Dizisi: 1983

Netflix’in her ülkede farklı yapım atılımlarından Polonya yapımı orijinal dizisi 1983 ilk fragmanı paylaşıldı.

Suç, drama ve gerilim türündeki dizi bizleri zamanda 35 sene geriye götürüyor. Kasia Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland ve Agnieszka Smoczyńska’nın yönetmenliğini yapacağı seri komplo & gerilim olarak karşımıza çıkıyor. Dizi 1983’teki terör saldırısından yıllar sonra, bir hukuk öğrencisi ve bir polis, Polonya’da polis devletinin ve Demir Perde’nin bekasını sağlamış bir komployu açığa çıkarmasıyla bir distopya betimliyor. Başrollerde Michalina Olszańska, Zofia Wichłacz ve Andrzej Chyra yer alıyor. Onlara Krzysztof Wach, Ewa Błaszczyk, Edyta Olszówka, Patrycja Volny, Agnieszka Żulewska, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz ve Mirosław Zbrojewicz gibi isimler eşlik ediyor.

1983, 30 Kasım tarihinde Netflix ekranlarında gösterime girecek.


Sert Sesli
 

Vasfi Vural

We believe in Galatasaray!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
27 Ocak 2010
Mesajlar
53,917
Tepkime Puanı
8,188
Puanları
523
Konum
İstanbul

Netflix'in Aralık Ayında Yayınlayacağı 58 Film ve Dizi

Netflix kullanıcılarını 2018'in son ayında yepyeni dizi ve filmler bekliyor.

Havaların soğuduğu ve yılbaşının her geçen gün yaklaştığı 2018'in son ayı olan Aralık ayında, Netflix kullanıcıları yepyeni keşiflere çıkma şansını yakalayacak. Aralık ayında sıcak bir içeceğin yanında izlenecek bir Netflix Orijinal Yapımı, soğuk kış günlerinin sizler için keyifli geçmesini sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlerle Netflix'in Aralık ayında yayınlayacağı 58 orijinal film ve diziyi sizlerle paylaştık.

1 Aralık
3 Aralık
7 Aralık
11 Aralık
12 Aralık
13 Aralık
14 Aralık

16 Aralık
18 Aralık
21 Aralık
24 Aralık
26 Aralık
28 Aralık
2018'in son ayı, Aralık ayında Netflix; izleyicilerine dolu dolu bir ay sunacak. Aynı zamanda tarihinde ilk kez Türk dizilerini yayınlayacak olan Netflix'ten beklentiler büyük. Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı Hakan: Muhafız dizisini kaçırmamak için 14 Aralık tarihini takviminize eklemenizi tavsiye ederiz.

webtekno
 

Kenan Ünal

Baba Gündüz
Katılım
5 May 2013
Mesajlar
34,272
Tepkime Puanı
9,963
Puanları
523
Yaş
34
Ne yazık ki Netflix günden güne kalite olarak geri gidiyor görüşüne sahibim.
 

Sinan Arslan

Şef Gümüş Kıvrım
Katılım
22 Kas 2008
Mesajlar
26,274
Tepkime Puanı
97
Puanları
378
Yaş
28
Witcher ne zaman geliyor ya..
Hasretle bekliyoruz
 
Üst Alt