Nev-i Şahsına Münhasır Bir Beste | Nevizade Geceleri


126.jpgHenüz 2007-2008 sezonu başlamamıştır ki o kavurucu yaz sıcağında Çanakkale'ye Basketbol Türkiye Kupası maçlarına niyet edilir bir grup "peşinde" tarafından. İstanbul'dan yola koyuldukları "yenik serçedes" ile deplase olmaya çabalayan grup can sıkıntısından kendi aralarında ki sohbetlerden alıp harmanlayıp geliştirdikleri sözleri bir beste haline getirirler. Olur mu olmaz mı sorgusalları içerisinde video kaydı yapılır ve besteyi taşırlar İstanbula. Melodisi daha önce bir çok kez kullanılmış olsa da grubu pek rahatsız etmez bu durum. Zaten sözleriyle hayatlarımızın bizzat içinden hayatın bizzat kendisindendir beste..n577265728_1294332_3098.jpgGüzel Marmara gecelerinde söyledik, karanlık istiklal caddesinde söyledik, meyhane köşelerinde söyledik ama hiç bu besteyi tribüne taşımak düşünülmedi. Sanki sadece dertlerin her şaha kalkışında avaz avaz haykırmamız için vardı o artık. Hem o bize, hem de biz ona alıştık baya zamanla..19-12-07_2102.jpgGünler gelir geçer ve sezonun ilk devresi biter. Devre arası hazırlık maçı koyulur. E bizimde epey bir hazırlanmaya ihtiyacımız vardır zaten. Rakip Club Brugge... İş günü, hava buz gibi soğuk, yağmur var ve maç 20:00'da olmasına rağmen işi gücü olmayan tuhaf bir grup insan yine sabah vakti Mecidiyeköy'de aynı mekanda toplanmaya başlar. Hava kararıpta kafalar güzelleşmeye başlayınca en uç masada ki insanların dudaklarından dökülmeye başlar mevzu bahis beste. İlk halinden biraz farklı bir versiyondur bu kez dillendirilen. Artık biraz daha acılıdır biraz daha isyankardır. Etraf masalara hızla yayılan bu beste'nin şahsı da ne olduğunu anlayamadan kendini Kapalı Göbek'te bulur..Önemli olan tek bir şey vardı aslında. O da; Ne? Nasıl? Niçin? Nerde? Ne Zaman? Kim? vb. sorular gözetmeden herkesin bu besteyi sahiplenmesiydi ve kendiyle özdeştirmesiydi. Yani olması gereken şekilde oldu her şey kısacası.. Evet bu Kapalı göbekte söylenebilecek biçimde bir beste değil belki de ama Güzel Marmara gecelerinde avaz avaz haykırılmaya devam edecek. Ne o bizi, nede biz onu terketmeyeceğiz.. İnsan kaderini terkedebilir mi ki..?önce dinle şık şık şık..

GİDEN HER SEVGİLİNİN ARDINDAN

HEP BİZ OLDUK EL SALLAYAN

HAYKIRSAK DUYARLAR MI SESİMİZİ

HANGİ SEVDADAN GALİP ÇIKTIK KİYÜRÜYORUZ SESSİZ VE KEDERLİ

NEVİZADE GECELERİ

İNLETİYORUZ HEP ÇIKIŞINDA

İSTİKLAL CADDESİNİBOŞUNA ÇEKİLMEDİ BUNCA ÇİLE

İÇİYORUZ GÜNDÜZ GECE

HAYKIRDIK AMA DUYMADI HİÇ KİMSE

PEŞİNDEYİZ HER YERDEZATEN AŞKLAR HEP YALAN DOLAN

SONU HEP ACI HÜSRAN

BİZE HER SEVDADAN GERİYE KALAN

SADECE GALATASARAYCİM BOM BOM'UM

CİM BOM BOM'UM

CANIM FEDA OLSUN SANA

HİÇ BİR ŞEYE DEĞİŞİLMEZ

SENİN SEVGİN BU DÜNYADAİSTANBULDA DEPLASMANDA

YAĞMURLARDA ÇAMURLARDA

KİMİM VAR Kİ SENDEN BAŞKA

CİMBOMBOMUM SEN ÇOK YAŞA


Nev-i şahsına münhasır bir beste
 
Peşindeyiz Heryerde..Bu Tezahurat Bilmorum forumda varmıydı bakmadım sizlerle paylaşmak istedim.warsada hatırlatmak açısından tekrar yazayım.Bu yeni bestelerimizden sadece ilk defa Hacettepe maçında söylemiştik.Herkes ezberlesin diye yazıyorum ;)-PEŞİNDEYİZ HERYERDE-Giden Her Sevgilinin Ardından,

Hep Biz Olduk El Sallayan,

Haykırsak Duyarlarmı Sesimizi,

Hangi Sevdadan Galip Çıktıkki..Yürüyoruz Sessiz Ve Kederli,

Nevizade Geceleri,

İnletiyoruz Her Çıkışında,

İstiklal Caddesini..Boşuna Çekilmedi Bunca Çile,

İçiyoruz Gündüz Gece,

Haykırdık Duymadı Ama Hiç Kimse,

Peşindeyiz Heryerde...Zaten Aşklar Hep Yalan Dolan,

Sonu Hep Acı Hüsran,

Bize Her Sevdadan Geriye Kalan,

Sadece GALATASARAY...!Cimbombomum Cimbombomum,

Canım Feda Olsun Sana,

Hiç Bişeye Değişilmez,

Senin Sevgin Bu Dünyada..​Melodi=Senden Başka(Eski Türk Filmlerindeki Heralde Emel Sayın Söylüyordu ;) )​
 
Gerçekten çok güzelmiş. Daha öncede gördüm burayı ama malesef vidyo açılmadığı için dinleyememiştim. Şimdi aklıma geldi yine bir bakayım dedim iyi ki bakmışım çok hoşuma gitti.
 
Cevap: Nev-i şahsına münhasır bir besteMuhteşem bi beste.Uzun süredir gidemedim maça ama stadda söylemesi eminimki çok güzel olacak.
 
Cevap: Nev-i şahsına münhasır bir besteBasket maçında bide üstelik fenrbahçeye karşı fark attığımız maçda 3 defa söylendi.Gerçekten çok güzel bi beste ama bu söylenirken sadece bilenler söylese harika olucak.Çünkü boşluklarda şişttt var ama takan yok:)
 
Cevap: Nev-i şahsına münhasır bir bestebayagi güzel bir beste... videonun sonundaki tezahüratta güzel yeni duydum. :D

onda bunda şundadır

şunda bunda ondadir

fenerbahce bu sene

senin kocan nondadir :D:D:D
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt