Newcastle United'dan, Garry Rodrigues'e 23 Milyon Euro! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bide şu performansı Avrupa'nın kalburüstü herhangi bir liginde sergilese min. 40'lardan açılacak kapı , durum Türkiye olunca akrep giriyor gavurun cebine.. Zamanında Brezilya'da böyleydi ucuz ucuz verirdi , artık akıllandılar yok öyle beleşe diyorlar. Şunu bizim de yapmamız lazım. Herhangi bir klüpten bir transfer çıksa 40'a 50'lere falan miladımız olacak ama neden bu çekilen şartları kabul ediyoruz anlam veremiyorum...
Şöyle bir şey de var, değerini bulan futbolcunun satılmasından yanayım , şundan 3-4 sene önce olsa gayet güzel bir rakam derdim ama şimdi takımı şampiyon yapan oyuncuların başında geliyorsa 20 milyon falan gayet ucuz kalıyor artık.. Bu adam o 20 milyonu takımı cl'ye götürerek kazandırıyor zaten...

Sanmiyorum bu miktarda bir teklif gelecegini. Bence 13-14 gibi teklifler daha gercekci. Ha böyle bi teklif gelirse hic düsünülmemeli.

Fazla uçmaya gerek yok +10 üzerinde gelen her teklif maalesef ffp şartları altında kabul edilmeli. Ah şu %20 pay meselesi olmasa.

Futbol oyun dışı söylüyorum tek artısı az maaş alması. Fakat benim asıl korkum Allah korusun seneye ciddi sakatlık kaza bela olursa elimizdeki tek para eden adamı kaybederiz +28 yaşına gelecek kimse büyük paralar vermeyecek. Bir de bu tarz kanat oyuncularının pek istikrarlı olmayışı. Şimdi seneye aynı performansı veremeyince ortalık karışacak. Belli bir beklenti oluştu artık hep üstüne koyarak gidebilir mi işte bu çok kritik durum ve ben pek ümitli değilim.

Bence bu dönem sattık sattık, satmazsak ffp zaten bize oyuncu alma ihtimali vermeyecek. Eldeki tek para eden adamı da ıslıklayarak çöp kadrosuna itebiliriz...

SM-N9005 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ffp nin bence bizde olusturmasi gereken en onemli davranis bicimi fiyat/fayda konusuna bakmak olmalidir.

Rodrigues daha yillarca oynar. Maasi yuksek degil. Maliyeti yuksek degil, sampiyonluga yani 35-50 milyon euro kazanima katkisi cok yuksek.

GS in rakiplerinden her yil 35-50 milyon euro fazla kazanmasinin anahtari sampiyon olmak.

Bu yuzden ilk etapta bazilarinin dedigi gibi 10+ oldumu teklif sat mantigi aptalliktan baska bisey degil.

Ancak fayda orani berbat olan ve yillik bize maaş maliyetleri 20 milyon euro civari olan:

Belhanda
Tolga
Selcuk
Eren
Ahmet Calik
Tarik c.
Feghouli
Maicon

Gibilerinden kurtulacaksin once. Kimilerini satican. Kimi gitmek istemiyenleri alacagi maasi gerekirse yeni kulupten aldiklarini dusup uzerini tamamlayarak satacaksin.

Bu 8 ini satsan yerine ise yarayan 5-6 adam alsan veya bazilarini kiralasan ne Gomisi ne Rodriguezi satmak zorunda kalirsin. Cok da ciddi takimi guclendirebiliriz.

Dursun ismindeki cibiliyetsiz "ucaklar inecek" diye herzamanki gibi kulubu batirmak, bizi men ettirip borcumuzu daha da artirmak disinda ise yaramayacak secim vaadini yaptiginda benim "GS ın öncelikle uçak kaldıracak başkana ihtiyacı var." dememin sebebi bu cezanin geleceginin kacinilmaz olmasindandi.

Sozun ozu : Maliyeti ve yasi yuksek olup faydalari dusuk adamlardan bir an evvel kurtulmak zorundayiz.

Son düzenleme:
artık yönetim anlayışımızı değiştirmeliyiz. ederini bulan satılmalı. yeni genç oyunculara yönelmeli alt yapıya yönelmeli. lale devri gibi sonsuz harcama anlayışı bitirilmeli. kısacası üretim anlayışına geçmeliyiz.

bu borç yoksa böyle sürüp gidecek.

20 milyon Euro ve ustu rakkamlar olunca hic dusunmeye gerek yok. suanki durumumuzdan dolayi mecburi bir satis olur.

20 milyonla dogru yatirimlarla en az 3 potansiyeli yuksek olan oyuncu bulunur ve oyle boyle 7-8 milyonda kenara koyup ffp gerekcelerini yerine getirmek icin kullanilir.

Üst Alt