Nigel De Jong'dan Galatasaray Günlerine Dair Çarpıcı İtiraflar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nigel De Jong'dan Galatasaray Günlerine Dair Çarpıcı İtiraflar

1522340407603.png

Devre arasında Galatasaray'dan bedelsiz olarak Mainz'a transfer olan Nigel De Jong, kendi ülkesinde yayım yapan ELF VOETBAL sitesine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

1,5 sezon Galatasaray forması giydikten sonra geçtiğimiz devre arasında bedelsiz olarak Mainz'a transfer olan Nigel De Jong, Sarı Kırmızılılar'da geçirdiği döneme ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte 33 yaşındaki Hollandalı defansif orta saha oyuncusunun kendi ülkesinde yayım yapan ELF VOETBAL sitesine verdiği röportajdan en çarpıcı bölümler:

"Türkiye'de futboldan soğudum"

"Türkiye'deki son dönemlerimde antrenman yapmayı ve futbolu özlemiştim. 18 değil, 33 yaşında olduğum hâlde beni genç takımla birlikte çalıştırdılar."

"Sneijder ve ben açık sözlüyüz"

"Wesley Sneijder ve ben bir şeyden memnun olmadığımızda bunu söyleyebilecek cesarete sahibiz. Ancak bu özelliğimiz takım içinde pek sevilmedi."

"Tudor'la sorun yaşadık"

"Teknik direktör Igor Tudor'la problemlerimiz oldu. Şimdi ise o Galatasaray'dan gitti ve ben de Almanya'da mutluyum."

"Galatasaray'ın teklifine dayanamadım"

"Her şeye rağmen Galatasaray benim için çok önemli bir tecrübeydi. Aslında Los Angeles Galaxy'den asla ayrılmazdım ancak Galatasaray'dan teklif gelince dayanamadım."

"Galatasaray ve Fenerbahçeliler..."

"İstanbul harika bir şehir. Wesley'i de çok seviyordum. Fakat Robin van Persie ile hiç görüşmedim. Çünkü Galatasaray ve Fenerbahçeli oyuncular sokakta halkla birlikte yürümezler."

"Riekerink ile her şey çok iyiydi"

"Jan Olde Riekerink ile her şey güzeldi. Ancak sonrasında Tudor geldi ve işler değişti."

"Oğlum hâlâ Galatasaray'da"

"Eşim Winnoah ve çocuklarımız Kyan ve Isaura-Sienna hâlâ İstanbul'da yaşıyor. Çünkü okulları orada. Hatta Kyan, Galatasaray'da futbol oynuyor."

Sneijder'i takım için de sevmeyen yoktur, ama senin için aynı şeyleri diyemem. Etrafında dönme hızın Dünya ile yarışır.

Cidden cok sacma bir transferdi, hadi Sneijder'in arkadasi diye son gun onerildi lakin 500.000'den 2.5 milyon'a geldi Jong, ayrica Tolga bile 400.000'den 2milyon'a geldi.

Cidden maaslarda bir dolaplar donuyor diye dusunuyorum.

O kadar kötü bir adam değildi. Sert, oyunu kanatlara açabilen, hamleleri sağlam bir adamdı ön liberoda iş yapardı. Bu orta saha yokluğunda Selçuk'un yerine yarım dönem kalabilirdi.

Üst Alt