Nihat Akbay | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nihat Akbay

nihatakbay196879gl6.jpg

nihatakbaycimbom1lr1.jpg

Kalecimiz Bosko Kajganiç trafik kazasında vefat edince Sevgili Nihat Akbay maçlara bir süre üzerinde "Kajganiç" yazan Kaleci formasıyla maçlara çıkarak takdir toplamıştı.​

nihatakbayedis2209gscimip3.jpg

Nihat Akbay

Kaleci

Galatasaray

1947 yılında İstanbul 'da doğdu.

Profosyonel futbol kariyerine Kaleci olarak Beykoz Kulübünde başladı. Çok kısa sürede başarılı kaleciliği ile göz doldurdu ve Galatasaray'a 1968-1969 sezonunda Teknik Direktör Toma Kaleperoviç döneminde transfer edildi. 1977-1978 sezonu sonuna kadar Yasin Özdenak-Varol Ürkmez-Bosko Kajganiç gibi duayen kalecilerimizle Galatasarayımız'ın Avrupa ve Türkiye Liglerinin yanı sıra Milli Takım formasıylada oldukça büyük başarılara imza atarak Galatasarayımız'ın şanlı tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Toma Kaleperoviç, Turgan Ece, Don Howe, Fethi Demircan, Jack Mansell, Brain Birch gibi değerli Teknik Direktörlerle çalışma imkanı oldu. 1978-1979 sezonunda yapılan bir jübile ile Kalemizi Adanademirspor'dan transfer edilen Eser Özaltındere'ye teslim ederek kariyerine Galatasaray'da son verdi.

6 Kez U-21, 9 kez de A Milli Takım formasıyla ülkemiz futboluna katkıda bulunan Sevgili Kalecimiz Nihat Akbay'ı saygı ve sevgi ile yad ediyorum...

Cevap: Nihat Akbay ...!

nihatbeykozfutbol1966.jpg

Nihat Akbay Galatasaray Kalesine Transfer olmadan önce Türkiye Liglerine sayısız efsane futbolcu kazandırmış Beykoz'un kalesini korumaktaydı

[media]https://www.youtube.com/watch?v=o2w6UHiehP8[/media]

Ozancım çok teşekkür ederim. Kaçırmıştım programı.. Forum üyelerimiz dikkat ediyor mu bilmiyorum..! Video da kullanılan Nihat ve Bosko Kaiganiç fotoğrafları ve hatta Galatasaray ile ilgili nostalji haberlerde Metin Kurt, Coşkun Özarı vb. haberlerde benim GSCimbom formu için özel arşiv yaptığım fotoğrafla kullanılmış.. Bundan dolayı çok mutlu oldum.. Galatasaray Nostalji diye google yazıldığında tüm fotoğraflarda GSCimbom fotoğrafları da çıkmakta onun için GSCimbom kurucularına ve emek verinlerine sonsuz teşekkürler ediyorum.. Selam ve sevgiler.

nihatakbayedis2209gscimip3.jpg

Nihat Akbay

Kaleci

Galatasaray

1945 yılında İstanbul 'da doğdu.

Profosyonel futbol kariyerine Kaleci olarak Beykoz Kulübünde başladı. Çok kısa sürede başarılı kaleciliği ile göz doldurdu ve Galatasaray'a 1968-1969 sezonunda Teknik Direktör Toma Kaleperoviç döneminde transfer edildi. 1977-1978 sezonu sonuna kadar Yasin Özdenak-Varol Ürkmez-Bosko Kajganiç gibi duayen kalecilerimizle Galatasarayımız'ın Avrupa ve Türkiye Liglerinin yanı sıra Milli Takım formasıylada oldukça büyük başarılara imza atarak Galatasarayımız'ın şanlı tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Toma Kaleperoviç, Turgan Ece, Don Howe, Fethi Demircan, Jack Mansell, Brain Birch gibi değerli Teknik Direktörlerle çalışma imkanı oldu. 1978-1979 sezonunda yapılan bir jübile ile Kalemizi Adanademirspor'dan transfer edilen Eser Özaltındere'ye teslim ederek kariyerine Galatasaray'da son verdi.

6 Kez U-21, 9 kez de A Milli Takım formasıyla ülkemiz futboluna katkıda bulunan Sevgili Kalecimiz Nihat Akbay'ı saygı ve sevgi ile yad ediyorum...

Üst Alt