Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Nikolof

Nikolof

Galatasaray Eski Futbolcusu Ve İlk Teknik DirektörüOkuduğumuz kadarıyla Ali Sami Bey'in 1 Ekim 1905 yılında İstanbul'da Galata Sarayı Sultanisi 5 Edebiyat sınıfın da 13 arkadaşı ile bira araya gelerek kurmuş oldukları Galatasarayımız'ın ilk futbolcularından birisi de Bulgar öğrenci "Nikolof" tur. Aynı zamanda Galatasarayımız'ın 13 kurucusundan birisi de "Nikolof" tur. Atletik ve çevik olmasından kaynaklanan özellikleri nedeniyle Galatasarayımız'ın ilk antrenörlerinden birisi olarak 'ta şanlı tarihimize "Nikolof" ismi nakşetmiştir.

Dikkat ederseniz Nikolof'un İlk kurulan Galatasarayımız içinde Kurucu+Futbolcu+Antrenör gibi vasıfları da bulunmaktadır. Ve ne kadar önemli bir zat olduğu ortaya çıkmaktadır.

Boris Nikolof, Galatasaray' ın ilk resmi maçında gol atmıştır ve ilk şampiyonluk şildiyle çekilen fotoğrafta yer alır. Aynı zamanda da Galatasarayımız'ın ilk takım Kaptanı'dır.Galatasaray - 1905 İlk Kurulan Türk Futbol Takımı ve sağda (ayakta-Kısa boylu) Bulgar Nikolof)​Evet dostlar, Bulgar Nikolof olarak tarihimize giren bu değerli büyüğümüzü de saygı ve sevgiyle yad etmiş olduk.

Sevgiyle kalın..
 
Cevap: Nikolof"Nikolof" yazıları kırmızı olarak çıkıyor. Acaba Galatasarayımız'ın kurucuların'dan olduğu için otomatik olarak mı oluyor :)
 
İlk teknik direktörümüz, 13 kurucumuzdan biri.

Ne yazık ki o dönemki milliyetçiliğin de etkisiyle kurucu listesinden ismi çıkarılmak zorunda kalmış, daha sonra yeniden eklenmiş.

Tarihimizdeki böyle değerli insanların varlığından haberdar olmamız lazım diye düşünüyorum.
 
Son düzenleme:
Üst Alt