nisan 2021 domenec torrent spox röportaji | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

nisan 2021 domenec torrent spox röportaji

Bizimle anilan Domenec Torrentin gecen yil Spoxa verdigi röportaji cevirmeye calistim. Daha iyi tanimamiz icin:

Domenec Torrent: Münih'teki zamanımızı düşündüğümde, sevinç ve minnettarlıktan başka bir şey hissetmiyorum. Güzel bir şehirde harika bir kulüple üç harika yıl geçirdim. Pep ve ben, FC Bayern'deki ortak deneyimlerimiz hakkında daha sık konuşuyoruz. Kazandığımız birçok şampiyonluk. Daha sonra bira duşları. Kabindeki partiler. Ailelerimizle birlikte Isar'da veya şehrin çevresindeki birçok gölde tatil günleri. Ve tabii ki Oktoberfest. Eşim ve ben bir gün tekrar Münih'te yaşamak istediğimizi birbirimize çoktan söyledik. Belki emekli olduğumuzda. Biz bu şehre aşık olduk.

Torrent: Hayatta seni mutlu eden şeyler genellikle küçük şeylerdir. Örneğin, çalışma şekli. Hava güzel olduğunda, çoğu oyuncu ve çalışan gibi yaşadığım Grünwald'dan her zaman bisikletimi Säbener Straße'ye sürdüm. Yaklaşık 25 dakika sürdü. Isar boyunca harika bir rota. Benden yakınlarda yaşayan Arjen Robben, onları sık sık benimle birlikte sürdü. Gün şimdiden güzel başladı. Bunlar zaten özlediğiniz anlar.

Torrent: Şampiyonlar Ligi futbolun bazen ne kadar adaletsiz olabileceğini gösteriyor. Bu yarışmada en çok emek harcayan veya en iyi futbolu oynayan takım her zaman galip gelmez, daha çok doğru anlarda orada olan takım kazanır. Bir sakatlık, aptalca bir gol, kaçırılan bir penaltı ve hatta talihsiz bir hakem kararı sizi öldürebilir. Nakavt oyunlarının sıkıntısı budur. Genellikle bir saatin kötü bir çeyreği, bırakmak için yeterlidir.

(2015 Barcelona-Bayern maci hakkinda)

Torrent: Bizim için kötü olan her şeyin bir araya geldiği bir akşamdı. İlk problemimiz: Ribery, Robben ve Alaba olmadan rekabet etmek zorunda kaldık. Barca için Messi, Neymar ve Pique'yi kaçırmak gibi olurdu. Ama iyi iş çıkardık - tüm zamanların en iyi oyuncusunun inanılmaz bir gol attığı 77. dakikaya kadar. Ondan sonra kendi kendimize "Tamam, arkaya geçelim, evimizde 0-1'lik farkı kapatabiliriz" diyebilirdik. Ama bu FC Bayern'in doğasında yok. FC Bayern kaybetmekten nefret eder. Böylece takım her şeyi öne attı ve eşitlemeye çalıştı.

(8-2lik Barcelona Bayern mücadelesi hakkinda)

Torrent: Ben bir Barca üyesiyim ve beni incitmedi dersem yalan söylemiş olurum. Yenilginin kendisi değil, çünkü FC Bayern'e karşı kaybedebilirsiniz, ancak netliği. Maçtan sonra şok oldum. onun gibisini daha önce görmedim. Ama tabii ki daha sonra FC Bayern için parmaklarımı çapraz tuttum. Lizbon'daki zafer çok hak edilmiş ve gecikmiş bir zaferdi. Şimdi Pep'in bunu tekrar yapabilmesini tüm kalbimle diliyorum.

(Uli Hoeness ve Kalle Rummenigge hakkinda)

Torrent: Uli ve Kalle, Pep'i, beni ve tüm koçluk ekibimizi ilk günden son güne kadar destekledi. Bizimle Tanrı ve dünya hakkında sohbet etmek için sık sık Säbener Strasse'deydiler. Bu iyiydi - ve yıllar içinde yakın bir dostluk gelişti. Onlarla her zaman hissettik: Ne olursa olsun, bizim için oradalar. Vedalaştıktan sonra bile. Örneğin kızım okumak için Münih'te kaldı. Bana ilk gelen Kalle oldu ve "Dome, eğer bir şeye ihtiyacı olursa, bir şeye ihtiyacı olursa: numaram sende. Her zaman yardım edebiliriz." Bu insanların ne kadar sıcakkanlı olduklarını ve FC Bayern'in ne kadar büyük bir aile olduğunu gösteren asil bir jest. Bu formatta başka bir kulüp yok. İşte bu yüzden Bayern'in geçen sezon Şampiyonlar Ligi zaferinden daha çok memnun oldum.

(Google translate ile cevirdim)

Üst Alt