Nostalji | 2005-2006 Sezonu Şampiyonluğumuz - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nostalji | 2005-2006 Sezonu Şampiyonluğumuz

fb'lilere yaşattıgımız en büyük acıdır kuskusuz.

1-fb tarihinin en ii kadrosuydu bence.
2-fb iki maçtada bizi yenmis.
3-son mac denizli'yi yenseler şampiyon oluyorlar.

bu acının tarifi olmasa gerek.

Fener'in intihar ettiği,bizim de UEFA Kupası'ndan sonra bir nebze de olsa kendimize sezon.2005-2006 ve 2007-2008.Bu karanlık dönemde çok kritik 2 şampiyonluk aldık.Bu şampiyonluklar olmasa Fener uçmuş gitmişti çoktan.Bence dönüm noktasıdır bu şampiyonluğumuz.

Bu sampıyonluk ve karıkoyde aldıgımız sampıyonluk en degerlı sampıyonluklardır ama bana sorarsanız karıkoydekı daha degerlıdır cunku kendı ısımızı kendımız gormustuk orda bıze galıbıyet gerek olsa onuda alırdık ayrıca 2006 dakı sampıyonlugu alamasak cok buyuk travma olmazdı fakat karıkoydekını alamasaydık gercekten buyuk travmalar yaşanırdı tabı 2006 dakı olmasa gelecek sonra nasıl sekıllenırdı kestırmek guç o yuzden her ıkısıde muthıs sampıyonluklar.Emegı gecenlere helal olsun.

Bu seneyle ilgili yazilabilecekleri maddelemek isterim .

1- Oncelikle 3 sene sampiyon olamadiktan sonra ,bu sene ile beraberki 3 senede 2 sampiyonluk almis olmamiz , fenerin halen hic yapamadigi 3 sene ust uste sampiyon olma durumuna engel olmamiz acisindan onemliydi

2- Yaristigimiz rakibe 2 macta da kaybederek ,yani 6 puani geri kalan haftalarda telafi ettigimiz ve 6 puan ve ikili averaj yani minimum 3 maclik bir diferansi o guclu fb ye karsi 1 devredeki 17 macta kapattigimiz bir surec yasamistik . Cunku fener kazansaydi 6 puani kapatmis olmamiza ragmen ts ye 2011 de oldugu gibi fener maglubiyetleri yuzunden sampiyonluk gitmis olacakti , bu da kaybin ilerleyen donemdeki etkisini arttirirdi

3- fener o sene turkiye kupasinda eslesmis olmasiyla beraber denizlispor ile 3 mac yapmis ve 13 gol atmisti , maclarindan ligde olani 6-2 bitmisti

4- son maclara girerken fenerin manisada 5 yemesi ile elimize aldigimiz avantaji fenerin resmen govde gosterisi yaptigi 4-0 lik macla tamamen kaybetmistik ve macta oynanan oyun 6-0 lik maci bile golgede birakmisti , 35 pasla gol , 2 tane direkten donen cizgiden cikanlarla 7-8 lere gidebilecek bir macti

5- Son maclar oncesi sampiyonluk oranlari fb:1.20 , gs:4.00 seklindeydi

6- bu sezonlarda hakem hatalarina isyan edenlerin o donemleri yasamamis olmalari buyuk sanstir cunku muhtemelen kecileri kacirirlardi , o donemde olaylar bugunku gibi degildi, bugun fb veya bjk lehine hatalar halen bile bile yapiliyor , fakat o donemde bir farklilik vardi , hakem hatalarinin zamanlari bile netti , yani eger bir maci sahasinda 0-0 goturuyorsa fb ,mutlaka bir sey olacagini bilirdik .. bugun olunca biraz sasiriyoruz hic degilse , o donemde en belirgin 3 pozisyon , rize deplasmaninda nobrenin elle onune alip attigi gol , hemen yine o haftalarda alex in gaziantepspor macinda 90 inci dk da aldirdigi alakasiz penalti , ve 2-0 maglup surdurdukleri mactaki anelkanin elli faullu goludur

7- o sezona damga vuran cok mac vardi , bunlardan 5 tanesi son dakika golleri icerirken , bir tanesi 2 kez one gecip 2-2 de yakalandigimiz manisaspor macini 85 te hic gol beklenmeyecek song un sutuyla kazandigimiz , digeri de 2-0 onde iken 2-2 ye gelen ve yine son dakikalarda iki golle 4-2 kazandigimiz erciyes macidir

8- turk futbol tarihine damga vuran pozisyonlardan biri de fenerin deplasmanda ts yi 3-2 yendigi macta yasanmistir , ts nin 1-0 onde oldugu bir anda futbol sahalarinda gorulmeyecek bir gol kacirmistir ts . bu pozisyonu bulmaya calisacagim

Hikayesine gelince , o sezon 2 kez kale arkasi kombinesi aldigim senelerden biriydi , fakat bu mac oncesi benim eski sutopu antrenorum olan ,ismini arasira fatih terimin yardimcilarindan biri olarak duydugunuz fahri yilmaz ile karsilasmistik ve yanimda o gun bulunan bayan arkadasa kale arkasi bileti aradigimizi soyleyince bize iki adet numarali alt bileti vermisti .. tam techizatliydim , bir yandan maci dinler bir yandan izler durumdaki bir kac kisi zaten etrafta da vardi ..

macin bitimiyle sahadaki oyuncularin hemen yanimdaki alana gectigini gorunce itis kakisla macin son dakikalarini kucuk bir tv den takip etme sansi bulmustum ,akabinde de saha icerisine dalmanin modalastigi ilk ornekte ben de yerimi almis , tonla resim cektirmistim

bahsettigim arkadasi maltepe taraflarinda evine biraktiktan sonra hep yapmak istedigim bir seyi yapip bagdat caddesinden kornalar esliginde gecmistim , aslinda amacim insanlari tahrik etmek ,cildirtmak gibi seyler hic olmamistir ama gerek bizim olsun gerek baska takimlarin bazi bolgeleri "kale" olarak nitelendirmesi hosuma gitmediginden boyle bir sey yapmistim , isin benim acimdan avantaji , o araci hemen o donemde satacak olmamdi , bu yuzden oyle bir delilik yapmistim

akabinde bir sokak arasinda park edip bagdat caddesinin durumuna bakmistim , kizilkayalar ya da o tipte bir yere oturarak , ama arkadasimi gordugumde bile kendimi gizleyerek sadece etrafi izledim , per perisan bir durum vardi

bu seneyle ilgili cok daha fazla sey yazilabilir , maci da buldum , 01:55 e sarin , boyle pozisyon az denk gelir

TRABZONSPOR - FENERBAHCE 2-3 [29.04.2006] Tuğrul Yenidoğan Arşivi - YouTube

Adam gibi adam...

28898.jpg

Küme düşmeme uğruna son maç Denizlisporlu futbolcuların ve teknik ekibin yaptığı çirkeflikler geliyor da aklıma.

Hem onlar küme düşmedi, hem biz efsane bir şampiyonluk kazandık. Olan gene loser fenere oldu.

Şu kadroları kurarken hiç mi utanmıyorlar acaba? Ben kadroya bakarken utandım bir taraftar olarak. Kendileri kurmasına rağmen hiç mi utanmıyorlar? Neymiş para yokmuş. Yav mal gibi kadro kurarsan şampiyon olamazsın, şampiyon olamazsan da gelir kazanamazsın yine sikko kadrolar kurmaya mecbur olursun. Kadro kuracaksan 2017'deki gibi kadro kuracaksın ki bir anlamı olsun. Yoksa formaliteden, taraftarı 34 maç boyunca kanser edecek kadrolar kurarsan ne şampiyon olabilirsin, ne seyirciler maçlara gelir, üstüne de 3 kuruşluk adamlara madara olursun.

Özhan Canaydın ve Adnan Polat bunu öğrenememişti. Bir senede 1-2 yıldız topçu alınınca taraftarın susacağını falan sanıyorlardı. Zaten 2002-2011 arasında fbnin bu kadar iyi olmasının sebebi de bizim mal gibi kadrolar kurmamız ve onların rakipsiz olması.

Şu kadroları kurarken hiç mi utanmıyorlar acaba? Ben kadroya bakarken utandım bir taraftar olarak. Kendileri kurmasına rağmen hiç mi utanmıyorlar? Neymiş para yokmuş. Yav mal gibi kadro kurarsan şampiyon olamazsın, şampiyon olamazsan da gelir kazanamazsın yine sikko kadrolar kurmaya mecbur olursun. Kadro kuracaksan 2017'deki gibi kadro kuracaksın ki bir anlamı olsun. Yoksa formaliteden, taraftarı 34 maç boyunca kanser edecek kadrolar kurarsan ne şampiyon olabilirsin, ne seyirciler maçlara gelir, üstüne de 3 kuruşluk adamlara madara olursun.

Özhan Canaydın ve Adnan Polat bunu öğrenememişti. Bir senede 1-2 yıldız topçu alınınca taraftarın susacağını falan sanıyorlardı. Zaten 2002-2011 arasında fbnin bu kadar iyi olmasının sebebi de bizim mal gibi kadrolar kurmamız ve onların rakipsiz olması.
9 sezonda 2 sampiyonlugumuz var o arada. deplasmanlarda kazanamayan, kendi sahasinda ise taner gülleri gibi adamlardan 4 gol yiyeyecek kadar kapasitesiz oyunculari bir araya getirdigimiz dönem.

9 sezonda 2 sampiyonlugumuz var o arada. deplasmanlarda kazanamayan, kendi sahasinda ise taner gülleri gibi adamlardan 4 gol yiyeyecek kadar kapasitesiz oyunculari bir araya getirdigimiz dönem.

Taner Gülleri o sezon 18 gol attı. Baros'tan sonra 2. gol krallığında. Aynı takım deplasmanda Benfica ve Berlin'i yendi. Fransa şampiyonu Bordeaux'u eleyip Hamburg'u elinden kaçırdı. En iyi top oynadığımız sezonlardan birine sallama zurna.

Taner Gülleri o sezon 18 gol attı. Baros'tan sonra 2. gol krallığında. Aynı takım deplasmanda Benfica ve Berlin'i yendi. Fransa şampiyonu Bordeaux'u eleyip Hamburg'u elinden kaçırdı. En iyi top oynadığımız sezonlardan birine sallama zurna.

Benfica maçı efsane oynamıştık ama hamburgun ismini her gördüğümde içimi burukluk kaplar o denli travma oluşturdu bende.. Devre arası meirayı satmamız kewellın stoper oynaması ve bunca saçmalığa rağmen yine kendi ellerimizle turu hediye etmemiz

Üst Alt