NVIDIA GeForce® NOW™ | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NVIDIA GeForce® NOW™

geforce-now-og-no-text-1200x630.jpg

4 SORUDA BULUT OYUN (CLOUD GAMING) ve AVANTAJLARI

1. Nedir?

Bulut oyun uzak sunucularda çalıştırılan bir oyunu anlık görüntü olarak oyuncuya internet vasıtasıyla ulaştırılmasıdır. Oyuncunun klavye ve fare hareketleri de anlık olarak uzaktaki sunuculara aktarılır. Bu sayede yüksek donanım gerektiren en yeni oyunları düşük donanım özelliklerine sahip cihazlarda veya desteklenmeyen platformlar arasında oynamak mümkündür.

2. Cihazım güçlü bir donanıma sahip olmalı mı?
Hayır. Bulut oyun teknolojisi sayesinde cihazınızda sadece oynadığınız oyunun görüntüsü gösterildiği ve oyun cihazınızda çalışmadığı için güçlü donanıma sahip cihazlara ihtiyaç duymazsınız. Tek ihtiyacınız olan stabil bir internet bağlantısı!

3. Oyunları cihazıma indirmeme gerek var mı?
Hayır. Oyunları indirmenize gerek kalmadan bulut oyun sunucularında hazır bir şekilde sizi bekliyor olacak. Tek yapmanız gereken oyunun tadını çıkarmak.

4. Oyunların güncellemelerini takip etmeli miyim?
Hayır. Tüm oyunlar arka plandaki bulut oyun sunucularında otomatik olarak güncelleştirilir ve size yine oyunun tadını çıkarmak kalır.

*Bazı bulut oyun platformu sağlayıcıları bu işlemleri otomatik olarak yapmayabilir ve bunu kullanıcılarından bekleyebilir.

Turkcell ile ülkemizde aylık 75₺. Oyunlar dahil değil Steam kütüphanenizde vs olmalı.
Aslında temel kullanım globalde olduğu gibi ücretsiz. Hizmetten nasıl bir verim alacağını denemek isteyenler üye olup kullanabilir

Realme 6 telefonumda AC: Valhalla oynamıştım DS4'ü bağlayıp beta döneminde. İlginç bir deneyimdi :asd:

1619109274372.png

Nvidia'yi seviyorum. GTX 1650 sahibi olmama ragmen düzenli olarak güncelleme geliyor. Ben bu grafik kartini aldiktan sonra Almanya'da grafik karti kalmadi. Beni uzunca bir süre götürür. Dünya markasi (y)(y)(y)

Avrupa fiyatı da yükseldi bizde çıkış yaptıktan sonra. Fiyatlandırma ona göre yapılmış, yerel fiyatlandırma işine çok girilmemiş yani.
Screenshot_20210422-185936_Samsung%20Internet.jpg

bizim burada 10 euro aga
turkcell serefsizlik yapmis resmen ya
hani aylik 40tl civari olsaydi cok güzel bir sey olabilirdi türkiye icin ama o fiyat cok fazla cloud tabanli bir sistem icin

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Ekli dosyayı görüntüle 120703

bizim burada 10 euro aga
turkcell serefsizlik yapmis resmen ya
hani aylik 40tl civari olsaydi cok güzel bir sey olabilirdi türkiye icin ama o fiyat cok fazla cloud tabanli bir sistem icin

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
10€ oldu, 5,5€ gibi bir fiyata alıyorduk Türkiye'ye gelmeden önce. Türkiye fiyatı açıklandıktan sonra globalde de fiyat artışı oldu. 10€/$'a yükselttiler. 45₺ gibi bir fiyata alıyorduk o dönem € üzerinden.

Üst Alt