Nzonzi Değerlendirmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Madem Nzonzi geliyormuş o zaman bir kaç kelam edelim. Ağır oyuncu lafına katılmıyorum. Adam Holding Midfielder. Derinden oyun kurabilen ama topta çalabilen bir orta saha. Ondan beklenen boyu ve fiziksel yapısı itibari ile adam yemekse çok kalp kırar..

Çapa yorumuna katılmıyorum. Belki Roma onu öyle kullanmaya çalıştı ama onu değerlendireceksek Sevilla dönemiyle değerlendirmek lazım. Daha evvel tarifini yaptığımız holding’lerden en çok Sergio Busquets’e benzetebiliriz. Savunmayı boyu dolayısıyla üçleyebilir.

Benim haz etmediğim bi durum ancak, hazırlık maçları gösterdi ki orada biri olmadığında iki stoper mala bağlıyor. Alışkanlıklar tabi. O maçta Fiorentina’nın savunma hattı ile bizimkisi arasındaki devasa farkı göstermek için iki fotoğraf paylaşmıştım.

EBuCaUtX4AY5M8j

EBuCaUyWsAE7iIG

Nzonzi o fotoğraftaki hatayı düzeltir mi? Bence düzeltmez. Ancak, stoperlerin rahatlayacağı kesin. Seri’nin asıl mevkisine dönecek olmasıda güzel. Fakat bu noktada nur topu gibi bir Belhanda sorunumuz ortaya çıkar. Çünkü, Belhanda, Seri’ye benzemez. Box to Box’a dönüşmesini beklemek Belhanda’ya haksızlık olur. Bu durumdan tahmini 7. Hafta filan vazgeçilir. Nzonzi’nin en büyük artısı 4’lü orta saha bloğuna dönüşü kolaylaştırır. Nihayetinde önünde sonunda buna dönülecektir. Zira Beklerin varlığı sizi buna mecbur edecektir.

Son olarak herkes gibi bende Bakayoko ve ya o tarz birini bekliyordum. Ancak görüntü o iki geriden oyun kurma işine kafa feci takılmış. Bunu yaparken Klopp’un ikinci bölgeyi kalabalık tutup forvetini deep-lying’a baskı için kullanıp bu oyunu darma dağın ettiğini hatırlatırım.

Sonunda yine topu şişirmek zorunda kalacaksak Nzonzi’nin gelişi hiç bir şey ifade etmeyecektir. Build-up play için eksi bir yönteme başvurulmasından yanayım. Bekleri, orta sahaya yaklaştırmadan önce yerleşimin tamamlandığından emin olmak.. 1999 Hertha Berlin Deplasmanı...

via@https://twitter.com/kaideveistisna

Güzel analiz teşekkürler Umarım almışsızdır Güzel bir transfer olacak.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nzonzi'nin uzun boylu ve hantal görünümüne rağmen ciddi bir dribling becerisi vardır . Sevilla döneminde dikine müthiş çıkışları olan bir adamdı . Busquets'e de ben pek benzetmiyorum Busquets çok daha agresif savunmaya katkısı çok daha yüksek bir adam fakat top sürme becerisi Nzonzi'nin gerisinde . Oyun görüşü baya iyi pas kabiliyeti özellikle yerden uzun ve kısa pasları çok çok iyi . Evet zaman zaman savunmanın arasına girip savunmayı rahatlatacağı bir gerçek fakat çoğu 6 numaraya göre rakip sahada daha çok ve aktif görev alacaktır Fernando'nun Beşiktaş maçlarındaki çıkışlarını Nzonzi'den bolca görmemiz mümkün ( golü atan o olmasa da ) . Fakat dediğim gibi geleceğini pek sanmıyorum .

Nzonzi belki alabilecegimiz en iyi önliberolardan. Fernando'dan daha iyisini alabilecegimizi sanmiyordum ama aldik.

Lakin o üstteki fotodaki oyun anlayisi ve dizilis degismedikce isterse Vidal, Modric, Rodri vs. gelsin hicbir sey degismez. Felaket bir savunma anlayisi.

Nzonzi, Seri ve Belhanda orta sahası çalışkanlık ve sertlik anlamında biraz yumuşak görünüyor sanki. Babel ve Feghouli'den çok büyük savunma katkısı beklemiyorum ben. Mariano zaten ağır, geri dönüşlerde sıkıntı yaşıyor. Nzonzi arkasını toparlayabilecek mi göreceğiz. Belhanda'ya çok yük binecek gibi görünüyor.

Nzonzi, Seri ve Belhanda orta sahası çalışkanlık ve sertlik anlamında biraz yumuşak görünüyor sanki. Babel ve Feghouli'den çok büyük savunma katkısı beklemiyorum ben. Mariano zaten ağır, geri dönüşlerde sıkıntı yaşıyor. Nzonzi arkasını toparlayabilecek mi göreceğiz. Belhanda'ya çok yük binecek gibi görünüyor.
Transfer nöbetinde arkadasin biri Nzonzi'nin Roma'daki performansini paylasmis. Orada Roma'nin savunma ve dizilisine bak ve bizim üstteki savunma anlayisina bak.

Savunman iyi pozisyon alirsa oyuncularn agirligi falan göze batmaz. Ama sen iki bekini de ayni anda öne cikarip geride eksik yakalanirsan Ramos, Varane, Pique vs hepsi cöp muamelesi görür.

Ligde problem olmaz ama Şampiyonlar Ligi'nde topu bir kaptırdın mı adamlar 4 saniyede kalende bitiverir. Bizim bekler sıkıntılı. Mariano dönene kadar golü yeriz. Babel ve Feghouli temposuz adamlar. Takım halinde savunma yapamıyoruz kısacası.

Transfer nöbetinde arkadasin biri Nzonzi'nin Roma'daki performansini paylasmis. Orada Roma'nin savunma ve dizilisine bak ve bizim üstteki savunma anlayisina bak.

Savunman iyi pozisyon alirsa oyuncularn agirligi falan göze batmaz. Ama sen iki bekini de ayni anda öne cikarip geride eksik yakalanirsan Ramos, Varane, Pique vs hepsi cöp muamelesi görür.

Ben ağır demiyorum. Seri, Nzonzi bunlar çalışkan ve sert oyuncular değil. Topu bilen, pas oyununda başarılı isimler ama iş top kazanmaya ve mücadeleye gelince orası soru işareti. Melo ve Selçuk ikilisi mesela. En iyi dönemlerinde hem çok koşup, mücadele ederken hem de takımın oyun kurma ve skor yükünü de üstleniyorlardı.

Üst Alt