Nzonzi Değerlendirmesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kaide azılı bir 4-4-2'cidir bu post da da belli etmiş. Üç aşağı beş yukarı her postunda 4-3-3, Guardiola-Sarri menşei geriden oyun kurulumlu oyunun bizim için uygun olmadığı yönünde eleştiriler yapar. Nzonzi'ye rağmen hala daha oynayamacağımızı düşünüyor. Bekler ve ön tarafın statik yapısını düşünürsek bende bu fikirdeyim.
Ama bu oyunu yapabileceğini düşünmek bile başlı başına bir vizyondur hocanın en sevdiğim yanı futbolun inovasyonlarına dikkat etmesi. Adam yıllardır kullandığı 4-4-2 ve 4-1-4-1 bir kenara attı ve bu oyunun peşine düştü. Ama bu işlerde öyle kolay olmuyor sabırlı olmamız gerekir.

Pasları vs daha iyi diye Bakayoko yerine tercih ediyordum bunu ama savunma açısından bu kadar sıkıntılı olduğunu bilmiyordum Seri de o açıdan problemli Nzonzi-Seri orta sahası ciddi manada zayıf kalabilir. Teknik ve kalite olarak Fernando-Ndiaye'den fersah fersah ötedeler ama savunma ve sertlik açısından baya geride kalacaklar gibi. Kanatlar ve bekler de savunma açısından yetersiz zaten takım olarak da defans yapamıyoruz iyice karışır durumlar..

Pasları vs daha iyi diye Bakayoko yerine tercih ediyordum bunu ama savunma açısından bu kadar sıkıntılı olduğunu bilmiyordum Seri de o açıdan problemli Nzonzi-Seri orta sahası ciddi manada zayıf kalabilir. Teknik ve kalite olarak Fernando-Ndiaye'den fersah fersah ötedeler ama savunma ve sertlik açısından baya geride kalacaklar gibi. Kanatlar ve bekler de savunma açısından yetersiz zaten takım olarak da defans yapamıyoruz iyice karışır durumlar..

2 sene önce Tudor, askerlerden bir kadro oluşturmaya çalışıyordu, generalleri göndermişti şimdi tekrar generaller çoğalmaya başladı. Seri, Nzonzi, Babel. Hali hazırda Feghouli, Mariano gibi adamlar da var.

2 sene önce Tudor, askerlerden bir kadro oluşturmaya çalışıyordu, generalleri göndermişti şimdi tekrar generaller çoğalmaya başladı. Seri, Nzonzi, Babel. Hali hazırda Feghouli, Mariano gibi adamlar da var.
Takım olarak oynayabilsek problem olmaz belki de şu an o noktadan çok uzağız ve fizik dinamizm vs açısından böyle kısıtlı adamlarla ne kadar toparlarız o sıkıntıları bilemiyorum. Hoca sistemi oturtur umarım en kısa zamanda..

izlediğim kadarıyla (youtube videoları) tek topla takımı ileri yönlendirmeye çalışıyor. hızlı olmasa da önünde seri'yi çok rahat kaçırıp tehlike yaratabilir.
Yana ve geriye oynayan Selçuk yerine tercih ederim böyle bir oyuncuyu.

Seri-Nzonzi ikilisinin zayıf kalacağını düşünmüyorum. Hazırlık maçlarında Seri'nin o kadar yumuşak kalmasının mevki ve rolüyle alakası yok. Hiçbir mevkide o kadar yumuşak olunmaz içinden geçiyorlar tepki vermiyordu. Seri toparlayıp alıştıktan sonra gayet iyi bir ikili olurlar.

N'zonzi'nin neyi zayıf abi. Leylek gibi bacağıyla en zor çalım yiyen oyunculardan biriydi Sevilla'da. Roma'da da iyiydi, o fiziğe rağmen 25-30 metreye orta sahadan diagonal pas yolluyordu. İlla bir çaptan düşme durumu, maç kondisyonunda eksikliği vardır, onlar olmasa bize kadar düşmez zaten. Bana göre oyun stili, duran toplardaki etkinliği ve oyun kurma becerisiyle Schneiderlin'den de, Wanyama'dan da daha iyi isim bizim için. Kavgacı kimliği de bu ligde bize her türlü faydalı olur.

Kaide azılı bir 4-4-2'cidir bu post da da belli etmiş. Üç aşağı beş yukarı her postunda 4-3-3, Guardiola-Sarri menşei geriden oyun kurulumlu oyunun bizim için uygun olmadığı yönünde eleştiriler yapar. Nzonzi'ye rağmen hala daha oynayamacağımızı düşünüyor. Bekler ve ön tarafın statik yapısını düşünürsek bende bu fikirdeyim.
Ama bu oyunu yapabileceğini düşünmek bile başlı başına bir vizyondur hocanın en sevdiğim yanı futbolun inovasyonlarına dikkat etmesi. Adam yıllardır kullandığı 4-4-2 ve 4-1-4-1 bir kenara attı ve bu oyunun peşine düştü. Ama bu işlerde öyle kolay olmuyor sabırlı olmamız gerekir.

İlk geldiği zaman da 3-5-2 oynatmış sonra Okan-Suat-Emre üçlüsünü oturtunca, baklavaya dönmüş. Çağın gerisinde kalmayan, sürekli yenilik arayışı içinde bir teknik direktör.

Evet hazırlık pası yapıyor ilk defa Terim takımları önceden hedef kısa sürede hücum etmek olurdu, hazırlık pasının önemini biliyor kesinlikle. İkincisi kağıt üstünde 4-3-3 hücumda ise 2-3-5 oynamanın kilit noktası 3lü yani 6 numara ve bekler bu konuda beklerimiz maalesef zayıf ileri 5li ise yeterince hareketli değil yani 40 fırın ekmek yememiz lazım.

O yüzden Babeli de düşünürsek asimetrik 4-4-2 oynayabiliriz anca ki takım hep o yöne yakınsayacaktır.

Çok doğru bir yorum.Bunlara rağmen Hoca’ya hala modern futboldan anlamıyor gibi ithamlar var. Hoca öncelikle pas kalitesi yüksek bir orta saha üçlüsü istiyor. Zaten bu yüzden Ndiayeden vazgeçtiğini düşünüyorum hocanın.

Üst Alt