Ocak '19 (AKN) Öncesi İnternet Paketleri Değerlendirme Başlığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ocak '19 (AKN) Öncesi İnternet Paketleri Değerlendirme Başlığı

Bildiğiniz üzere AKN Ocak 2019 'dan itibaren kaldırılıyor.

Taahhütü biten yada bitmeye yakın olan kullanıcıları fahiş fiyat artışı bekliyor.

Ayrıca mevcut akn'li üyelerin paketlerinin ne olacağı konusu da muamma olarak kenarda duruyor. ( Vodafone akn'li paketlere limitsiz hizmet vereceğini duyurdu , superonline sessiz )

Turktelekom BTK'ya mevcut ISP'lere dağıtım ücretlerinde %66 ya yakın zam yapma talebini iletti , eğer bu kabul görürse halihazırda millenicom gibi isp'lerden 80-90 tl'ye alınabilen limitsiz paketlerin fiyatlarına zam gelecek demektir.BTK henüz bu talebe cevap vermedi.

Halihazırda limitsiz kotası paketler 24 mbitte 90 tl civarında başlıyor , 100 mbitte 300 liraya kadar çıkıyor.

Hal böyleyken acaba akn'li tarife satın alıp ocak 2019'dan itibaren limitsiz hizmet talep etme şansımız var mıdır ( vodafone öyle yapacağını iddia ediyor ) bunu bir tartışalım.

Eğer aramızda superonline çalışanı varsa bir konuşmak isterim açıkçası..

Tt net kendi altyapısını kullanan şirketlere uyguladığı fiyatı artıracakmış yani şimdilik uygun gibi gözüken sağlayıcıların fiyatları 80 90 lira bandına çıkarsa şaşırmayın.

Vodafone 50 mbit hız 240 Akn 69 lira yalın internet 2 yıl daha böyle giderse iyi ama 3 4 ay sonra ya şöyle böyle oldu zam yapacaz diyebilirler hiç güvenmiyorum.

öyle rekabet mi olur. benim bildiğim rekabet müşteri memnunşyeti üzerinden döner normal ülkelerde. bu bildiğin tekelleşmeye çalışmak, haraç kesmek
Tamam işte adam ben bu fiyata bunu sağlıyorum ayrıca kendi altyapim doğrudan bana ulaşarak muhattap bulabilirsin diyor. Diğer şirketler bu altyapıyı kullandığı için müşteri temsiliyeti tarafından sıkıntı yaşayabilir. Mesela türknetle ilgili sıkıntılardan biri müşteri hizmetlerine ulaşılamaması. Bunu düşünen adam 20 30 fazla veririm başım ağrımasin diyebilir. Son söylediğim kısımda bulunan insanların bir hayli fazla olacağını düşünüyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Tamam işte adam ben bu fiyata bunu sağlıyorum ayrıca kendi altyapim doğrudan bana ulaşarak muhattap bulabilirsin diyor. Diğer şirketler bu altyapıyı kullandığı için müşteri temsiliyeti tarafından sıkıntı yaşayabilir. Mesela türknetle ilgili sıkıntılardan biri müşteri hizmetlerine ulaşılamaması. Bunu düşünen adam 20 30 fazla veririm başım ağrımasin diyebilir. Son söylediğim kısımda bulunan insanların bir hayli fazla olacağını düşünüyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
devlet kurumuyken ülkenin her tarafına yayılmış altyapının avantajını bu arap artığı şirketin ele geçirmesi düpedüz adaletsizlik bence. serbest piyasa şartlarını bozuyor,devlet yıllarca hatları döşedi şimdi bunlar ekmeğini yiyor

zamanında devlet kurumu olduğu için sahip olduğu altyapıyı resmen suistimal ediyorlar.özel bi şirkete dönüştüğü an altyapıyı diğer internet şirketlerinin de eşit şartlarda kullanma hakkı elde etmesi gerekirdi

Bu mumkun degil cunku butun altyapidaki onarim, bakim gibi giderler turk telekomda , toplu sekilde anlasiyorlar kendilerine musteri bulan diger firmalarla , yani siz musteri statunuzu ve is iliskinizi baska sirketle de kursaniz , aslinda taseron kullanmis oluyorsunuz

Rekabete gelince , rekabetin amaci ayni is kolundaki birden cok firmanin birbirine karsi avantajlarini kurallar dahilinde korumasidir , halkin memnuniyeti bir rekabet kistasi degildir cunku zaten rekabet kosullarini uygun hale getirirsen kullanici da memnun olur

Bir diger durum , hiyearsik acidan turk telekom ile diger saglayicilar arasinda tam rekabet kosullari ancak kendi altyapisi olan diger firmalar arasinda soz konusu olabilir

Yani yapa alt yapisi olan turk net ile turk telekom fiber olan bolgedeki bir musteriye ulasmak anlaminda rekabetten soz edebiliriz

Ama turk telekomdan kiraladiklari hatti daha ucuza satan ama bunun karsiliginda bakim onarim hizmetleri basta olmak uzere hala telekome bagimli sirketlerin telekomla arasinda rekabetten bahsedilemez

50mbps 12 ay taahhütlü fiyatı 129 lira olan platin limitsiz fiber paketini 98 tl'ye kabul ettim yapılan son indirimle..

artı olarak ilk ay 100mbps olarak hız tanımlanmış hediye olarak.

Üst Alt