Odyakmaz: "F.Bahçeliler maçı vermemizi istediler" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Odyakmaz: "F.Bahçeliler maçı vermemizi istediler"

p2m6.jpg

İddanameye gerek varmı?

M.Otyakmaz: "Benim cezaevi tecrübem vardı. Herkes ilaçla ayak duruyor.Ben olmasam intiharlar da olurdu adam yaralama da olurdu"

Mecnun Otyakmaz tüm bu görüşmeleri aynı şekilde mahkemede de söyleyeceğinin üzerini çizdi. Metris'e giden Serhat Ulueren'e söyledikleridir

Cevap: Odyakmaz: "F.Bahçeliler Maçı Vermemizi İstediler"

platini bunlari bi becerecek ki o beceris tüm ****o sitelerinde HIT olacak......

iddaname çıktıktan sonra hepsi bülbül gibi şakıyacak şu an Aziz yıldırım da korkuyorlar ama mecbur konuşacaklar itiraf edecekler kendilerini kurtarmak için

Angutlar yarın bir aziz t-shirti yine bastırırlar. Hala adamı savunuyorlar.

Öttürecekler...

Nereden mi biliyorum...?

Aziz Yıldırım'ın konuşurum diyip tehdit etmesi...

Şimdi kızacaksınız ama Hükümet Aziz'in fişini çekti...

Daha neler duyacaksınız neler...

Arkadaşlar rahat olun. Beğenirsiniz beğenmensiziniz ama hükümet deniz feneri de dahil hiç bir konuda tahammülü yok. Emin olun çok şey çıkar bunların altından. Ben sadece bu konuda rahatım. Merak etmeyin.

hafta önce metriste tutuklu bulunan Serdal Adalı,Tayfur Havutçu,Ahmet Ateş ve Ümit Karan’ı ziyaret eden ve onlarla sohbet eden Serhat Ulueren, yine metriste bulunan Mecnun Otyakmaz, Bülent uygun ve Şekip mosturoğlu ile konuştu. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede özellikle Mecnun Otyakmaz ve Bülent Uygun, bugüne kadar yaşanan süreçle ilgili Ulueren’e çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Serhat Ulueren: Mecnun başkan nasılsın? 3 temmuzdan bugüne metriste neler yaşadın?

Mecnun Otyakmaz: Serhat kardeşim hoş geldin. Sana bugün önemli açıklamalar yapmak ve bunları da yayınlamanı çok isterim. Öncelikle çok iyiyim çünkü gençliğim önemli bir zamanı cezaevlerinde geçti. Ben gençlik yıllarında maalesef pis işlere karıştım, adam yaralamak,dövmek,silah bulundurmak,gasp yapmak gibi. Evet hepsi hataydı ama gençken içimdeki şiddet fazlaydı ve bunların bedelini 95 yılına kadar ödedim. Defalarca gözaltına alındım,cezaevine girdim. Zaman zaman şiddet bile gördüm ama 95 yılında cezaevinden çıktıktan sonra tövbe ettim. Suçun yanından bile geçmedim.olayların hep uzağında durdum, evlendim,çocuk sahibi oldum ve temiz bir hayat yaşamaya başladım. Evet Sedat Peker’i çok sevdim ve hala da seviyorum. Başıma ne geldiyse Sedat Peker’e yakın olmamdan gelmiş olabilir ama bunlardan da rahatsızlık hiç duymuyorum. Benim ofisdimde, evimde Sedat Peker’in resimleri varmış. Nr var ki bunda? Ben onun resmini gerekirse kalbimin üzerine dövme yaptırırım,bundan da gocunmam.

Ben cezaevleri ortamına alışık olduğum için benimle beraber tutuklanan arkadaşlara da her konuda destek oluyorum. İnan bir çoğu ilaçla ayakta kalabiliyor. Ben olmasam intiharda olur, adam yaralamada. Burada bir psikiatris gibi çalışıyorum. Herkesle tek tek ilgileniyorum, konuşuyorum, sakinleştiriyorum.

Serhat Ulueren: Peki ne yaptın ki buradasın. Şikeye nasıl karıştın ?

Mecnun Otyakmaz: Lütfen benim Kanaltürk arşivlerindeki konuşmamı kullanın. Ben ve arkadaşlarım asla şike yapmamıştır. Ben Aziz Yıldırım ile çok görüşen,hatta iyi anlaşan bir kişi değilim. Aramız hep gergin olmuştur. Ben maç satan karısını da satar sözlerini her ortamda kullanmışımdır. Doğrudur şampiyonun belli olacağı son Sivasspor-Fenerbahçe maçından önce Aziz Yıldırım’da başkalarıda beni hep aradı ama onlarla bu tür diyaloglara girmedim. Onlar benden Sivasspor olarak maçı vermemizi istediler ama ne telefonda ne de yüz yüze onlara ne böyle söz verdim ne de garanti. Ben maçtan dakikalar önce soyunma odasına indim ve aynen futbolcu ve teknik kadroya şunları söyledim. “arkadaşlar bugün terinizin son damlasına kadar savaşacaksınız ve önce kendi şahsiyetiniz için sonra da Sivasspor için oynayacaksınız. Pes etmek yok. Fair-play çerçevesince oynayın ve kazanın. Maçı satan şerefsizdir,sizler de onurlu insanlarsınız”

Aynen söylediklerim bu. Ancak gazetelerde bu konuşmam “ Arkadaşlar çıkın oynayın ama sert oynamayın,rakip oyuncuları sakatlamayın,dikkatli olun” şeklinde çıktı. Bu yalandır,bu bana ait değildir.

Ayrıca size maçtan 2 gün önce futbolcum Mehmet Yıldız’ın söylediği sözü de aktarmak istiyorum. Mehmet Yıldız geldi, başkan konuşmamız lazım dedi. Söyle Mehmet dedim. Bana lütfen kimden geldiğini sorma, Fenerbahçe maçı için tüm takıma Trabzonspor 1 milyon teşvik primi vermek istiyor ne diyorsun dedi. Bak Mehmet söyle onlara biz ne Fener’e maç satarız ne de Trabzon’dan teşvik primi alırız.çıkarız oynarız,kazanırız kaybederiz. Mehmet’e sakın bir daha kimseyle görüşme dedim.Bunları mahkemede de söyleyeceğim.

Bak kardeşim biz fener’e maç satmadık. Ben Aziz Yıldırımla telefonda konuşuyorum üstelik maçla alakası yok. Telefonu kapatıyoruz aziz başkan birkaç dakika sonra muhasebecisi Tamer’i arıyor ve bana acil para gönder diyor ve ben bu Konuşmlardan sonra cezaevine gönderiliyorum. Yani Aziz yıldırım’ın istettiği o parayı bana verdiklerini düşünüyorlar. Ortada para yok, çanta yok hiçbir şey yok. Bana yargısız insaf yaptılar ama ben buradan çıkacağımı biliyorum çünkü suçsuzum.

Serhat Ulueren: Bugüne kadar futbolda hiç pis işlerin içinde oldun mu?

Mecnun Otyakmaz :Ben 8 sezondur Sivasspor başkanıyım. Lig ikinciliğimiz, dördüncülüğümüz var. İlk geldiğim yıllarda bir baktım herkes maç alıyor, satıyor, istediği hakemi maçına gönderiyor yani tam bir rezalet durum var. Ben de rakibin ne yapıyorsa sende yap dedim ve birkaç yıl bende doğru olmayan işler yaptım ama inanın 2006 yılından beri ne futbolda, ne özel yaşantımda hiçbir kanunsuz,hileli işin içinde olmadım.

Serhat Ulueren: Kaleci Korcan’ın yediği gol için yorumunuz ?

Mecnun Otyakmaz :Çocuğu da yaktılar.Neymiş elinden topu kaçırmış. Sanki Volkan hatalı gol yemedi mi? O zaman Volkan’ı da biz satın aldık. Zaten Korcan’a verildiği iddia edilen sonrasında emniyetin el koyduğu arabada geçen gün Korcan’ın ailesine teslim edilmiş. Yani Fenerbahçe maçında yediği golden dolayı araba hediye edilmemiş ki. İnşallah o da çıkacak buradan. Korcan’a sonuna kadar kefilim.

Serhat Ulueren: Peki maçtan dakikalar önce elinizle 4 işareti yaptınız. Maç da 4-3 bitti. Futbolla ilgili olan herkes Mecnun Başkan maçın sonucunu biliyordu yorumu yaptı.

Mecnun Otyakmaz: Yanımda Sivas Valisi vardı. Aziz Yıldırım biraz uzaktı. Bana.maçın başlamasına dakikalar kalmıştı. İstanbul medyasından yakından tanıdığım 2 kişi size koyucaz tarzından el işareti yapınca ben de onlara 4 yaptım. Yani 4 atacağız size demek istedim. Neymiş ben maçın sonucunu biliyordum. Aklıma geldi şimdi yine kızdım. Biz 4 atacaktık ama yardımcı hakem izin vermedi. Aleks Taşçıoğlu olması lazım. Mutlak golümüzü yedi. Ama o hakeme kimse bir şey söylemedi. Soruşturulmadı bile o olay.

Serhat Ulueren: Peki buradan çıkınca ne yapacaksın? Başkanlığa devam mı?

Mecnun Otyakmaz: Çok bunaldım, yoruldum.ülkem için çok acı çektim. Geçmişteki hatalı işlerimi anlatmıştım ama futbol yüzünden,yapmadığım bir olay yüzünden burada yatıyorum. Çıkar çıkmaz ailemle konuşacağım ve artık ülkemi terk etmek istiyorum.ben beladan uzak durdukça bela benim yakamı bırakmıyor. En iyisi yurt dışında yaşamak.kararlıyım valla gitmeye.

Serhat Ulueren: Teşekkürler Mecnun Başkan...

tamamı bu röportajın isterseniz ilk sayfaya koyun

Mecnun Otyakmaz: Ben maç satan karısını da satar sözlerini her ortamda kullanmışımdır.

Serhat Ulueren: Bugüne kadar futbolda hiç pis işlerin içinde oldun mu?

Mecnun Otyakmaz :Ben 8 sezondur Sivasspor başkanıyım. Lig ikinciliğimiz, dördüncülüğümüz var. İlk geldiğim yıllarda bir baktım herkes maç alıyor, satıyor, istediği hakemi maçına gönderiyor yani tam bir rezalet durum var. Ben de rakibin ne yapıyorsa sende yap dedim ve birkaç yıl bende doğru olmayan işler yaptım ama inanın 2006 yılından beri ne futbolda, ne özel yaşantımda hiçbir kanunsuz,hileli işin içinde olmadım.

Celiski var gibi mecnun

Üst Alt