Okan Buruk: "Galatasaray Kulübü, camiası ve hocasından özür diliyorum"


5a2c3b62ae78491428174f0e.jpg

Süper Lig'de 2 farklı öne geçtiği maçta Galatasaray'a deplasmanda 4-2 yenilen Teleset Mobilya Akhisarspor'da teknik direktör Okan Buruk,karşılaşmanın ardından rakip teknik adam Igor Tudor'la ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle özür diledi.


"Vasıfsız bir insanın Galatasaray kulübesinde olmasından utanç duyuyorum" açıklamasıyla tartışma yaratan Buruk, "Haklı olduğum bir olayda, sinir sistemimin bozulduğu ortamda yaptığım açıklamalar için Galatasaray Kulübü, camiası ve hocasından özür diliyorum" dedi.Buruk, "Herkesin hemfikir olduğu haksız bir kırmızı kartla 50 dakika 10 kişi oynadık.Galatasaray hocası tarafından devamlı taciz edilmeme rağmen sadece, 'Türk futbolu böyle kalkınamaz' cümlesini söylediğim için ben de tribüne yollandım. Maç sonunu nasıl bir ruh hali ile bitirdiğimi tahmin edemezsiniz. Bu şartlarda maç sonu yaptığım açıklamalar şansız açıklamalardır" diye konuştu.

"Maç sonu gereksiz uzattığımız, gereksiz tepki verdiğimiz de oluyor" diyen Okan Buruk,"Çünkü duygusal yaklaşıyoruz, haksızlığa karşı savaşmaya çalışıyoruz. Burada da haklıyken haksız duruma düştüğümüz oluyor. Yüzde yüz haklıyken verdiğimiz tepkilerden de yanlış anlaşılabiliyoruz. Bu yüzden Galatasaray Kulübü'nden, camiasından ve Galatasaray gibi takımın başında olan hocasından özür diliyorum. Maçın heyecanıyla yaşadığımız şeyler oldu.Bize orada ne kadar kötü davranırsa davransın, ne kadar yanlış hareketler yaparsa yapsın sonuçta Galatasaray'ın teknik direktörü. O makama saygısızlık yapmak istemem.Meslektaşlarımla bu tarz şeylere girmek istemem ama sadece benimle değil, diğer maçlarda da bütün oynadığı takımların hocalarıyla bu tür şeylere giren bir insan vardı karşımızda. Hiç hoş değil. Biz hep futbolda barıştan yanayız. Bunu zedeleyecek hatalar yapıyorsak üzücü"dedi.

Galatasaray maçının ikinci yarısında hakem tarafından tribüne gönderildiği tartışmayla ilgilide açıklama yapan Buruk, "Maçta Lopes'e gösterilen kırmızı kartın yanlış bir karar olduğunu herkes gördü. İkinci yarıda Türk futbolunun böyle kötüye gideceğini söylediğim için yardımcı hakemin kararıyla atıldım. Orta hakem en azından ne söylediğimi sorabilirdi. Hakem hatasıyla 10 kişi kaldık. Beni de durup dururken dışarı gönderdiler. Çok emek veriyoruz, 1 hafta hazırlanıp 2-3 gün tesisten çıkmadığımız oluyor. Oyuncuların, bizim ve Akhisar şehrinin ​emeğine yazık oluyor. Zaten bütçe olarak takımlar arasında büyük farklar var. Geniş ve maliyetli bir kadromuz yok ve bunun yanında bir de sahada haksızlığa uğradığınız zaman tepki veriyorsunuz. Tekrar işimize odaklanacağız ve Kayserispor maçını kazanmak için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Milliyet
 
Polemik sona ermiştir; ancak konu kapanmamıştır. Eski bir Galatasaraylı'ya yakışmayacak şekilde Galatasaray'a laflar ettin. Hakaret ettiğin makamda görmek istemiyoruz seni.Aslında boş, bomboş konuşuyoruz. Yönetim bu adama posta koymadı, cevap vermedi. Hazmetti sözleri. Üç beş sene Anadolu takımı yönetsin, bir kaç başarılı sezon geçirsin koşarak alırız bunu.
 
.Bize orada ne kadar kötü davranırsa davransın, ne kadar yanlış hareketler yaparsa yapsın sonuçta Galatasaray'ın teknik direktörü. O makama saygısızlık yapmak istemem.Meslektaşlarımla bu tarz şeylere girmek istemem ama sadece benimle değil, diğer maçlarda da bütün oynadığı takımların hocalarıyla bu tür şeylere giren bir insan vardı karşımızda. Hiç hoş değil.


Ozur dilerken bile saydirmis herif.
 
Bize gelince milletin ağzı çarşamba pazarı gibi oluyor... Kendi evlatlarımız bile demediğini bırakmıyor..fb saçma sapan bir penaltı aldı.. kayseride devre arası sarı kart gören bir adam bu kadar rahat atılmamalı oyundan .. Üstelk tartışılan br penaltı verildi(ben de penaltı olduğu kanısındayım) bunun itirazı olarak sarıyı yemişti.. Bakıyorum kimsenin sesi soluğu çıkmıyor bizim okan efendi zehir zemberek konuşuyor.. Bu haftayı geçtim bjknin fbnin kaç tane şaibeli maçı oldu bu sene sırf yarışta kalsınlar diye bze çıkan tantananın yarısnı göremiyorum..
Acitasyondan nefret ederim normalde ama boşa demiyorlar bu ülkede futbol Galatasaraya karşı oynanan bir oyun diye.. Yabancı sınırıyla iligli ağlamalar bile bizim kötü gidişattan sonra bir anda kesildi fark ettiyseniz.. Bir yerden sonra bunların hepsi mi tesadüf diyor insan
 
.Bize orada ne kadar kötü davranırsa davransın, ne kadar yanlış hareketler yaparsa yapsın sonuçta Galatasaray'ın teknik direktörü. O makama saygısızlık yapmak istemem.Meslektaşlarımla bu tarz şeylere girmek istemem ama sadece benimle değil, diğer maçlarda da bütün oynadığı takımların hocalarıyla bu tür şeylere giren bir insan vardı karşımızda. Hiç hoş değil.


Ozur dilerken bile saydirmis herif.

Makama saygısından özür dilemiş. Tudor şeyinde dğl.

Okan karaktersizdir, haindir, şudur budur beni ilgilendirmez. Lakin tudor 2. Sınıf bir td. Biz 3. 5. Sınıf diyoruz.
 
Üst Alt