GSC Haber - Okan Buruk: "Rakip boşluklar verdi ama ilk yarı biraz uyuduk" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Rakip boşluklar verdi ama ilk yarı biraz uyuduk"

1713209286265.png

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk Trendyol Süper Lig’de 4-0 kazandığımız Corendon Alanyaspor mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Hocamızın değerlendirmeleri şu şekilde:

İlk yarı biraz daha yavaş oynadık. Oyun içinde daha hızlı olabilirdik. Top bizdeyken topu daha hızlı ileri gönderebilirdik. Rakibimizin top bizdeyken ve rakipteyken geçişlerde boşluklar verdiğini biliyorduk. Onları da yakaladık aslında. İlk yarıda biraz uyuduk. İkinci yarının başıyla birlikte rakip kalenin etrafında daha fazla vardık. Gol atmayı hissettiğimiz dakikalar başladı. Barış’ın, Hakim’in ve Mauro’nun golleri geldi. 2-0’dan sonra rakip 10 kişi kalınca maç bizim için daha rahat geçti. Hak ettiğimiz bir galibiyeti aldığımızı düşünüyorum. Golü bulmak oyunumuzu çok değiştirdi. İlk golü bulmamızın payı çok büyük. Önemli bir üç puan aldık.

Hücum geçişlerini iyi yapan bir takımdı. Savunma arkasına tehlikeli koşular yaptılar. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra zaman zaman eşleşmede zaman zaman sıkıntılar yaşadık. Orada kalemize bir kaç şut geldi. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Alanyaspor çok iyi bir takım. Onlara da başarılar dilemek istiyorum.

"TAKIMIN BAŞARISINI ÜSTÜN TUTMALIYIZ"

Kerem bizim için önemli bir oyuncu. Bugün o başladı. Hakim’in sağa geçmesiyle Barış’ın savunma arkası koşuları ve bire birini kullanmak istedik. Kerem önemli bir oyuncumuz. 45. dakikada taktiksel bir değişiklik yapmak istedim. Bundan sonraki haftalar bütün oyuncularımızı kullanacağız. Çok önemli bir karoya sahibim, çok geniş bir kadromuz var. Her oyuncu üzülebilir. Hepsini oynatamıyorum. Bu tüm mevkiler için geçerli. Bu benim için manevi anlamda zor. Hepsini oynatmak istiyoruz ama tercih yapmamız gerekiyor. Burada takımın başarısını daha üstün tutmamız gerekiyor. Herkes performansına göre sevinip üzülebiliyor ama aslolan Galatasaray’ın başarısı.

Son 6 maça girdik. İyi oyunculara, iyi insanlara sahibiz. Takım içinde ciddiyetle giderek şampiyonluğu yakalamak istiyoruz.

"RAKİBE BAKMIYORUZ"

"Bu maçlar zor. Formda bir takıma karşı deplasmanda oynuyorsunuz. Lige de uzun bir ara verildi. Fenerbahçe ile oynamamız gereken bir Süper Kupa vardı. O maçı oynasak oyuncuların bu maça girişleri daha kolay olabilirdi. Bu uzun aralar takımların maça başlangıcında önemli etkiler yapabiliyor. İkinci yarı devre arası konuşmamızda biraz daha hızlı oynayıp, ruhumuzu da ortaya koyarak başlamamız gerektiğini söylemiştik. Bunu da yaptık. Golle birleşince takımımıza olumlu yansıdı."

"Rakibimize bakmıyoruz. Maçlarımızı kazanmak için çıkıyoruz. Herkes puan kaybedebilir. Kritik geçiyor maçlar. Her takımın puan kaybetme şansı var; ama amacımız kendi maçlarımıza odaklanıp kazanarak şampiyon olmak."

Katıldığım bir yorum değil,adamlar hiç fırsat vermediler pas yollarını kapamayı geçtim yayın ordan şut imkanı bile vermediler ikinci yarı pilleri bitti çok fazla boşluk bulduk bu yüzden,kanattan ortadan fark etmeksizin

Okan Buruk: "Son 6 hafta, daha çok kenetleneceğiz. Önemli olan Galatasaray'ın başarısı. İyi oyunculara, iyi insanlara sahibiz. Aynı ciddiyetle şampiyonluğu yakalamak istiyoruz."

Katıldığım bir yorum değil,adamlar hiç fırsat vermediler pas yollarını kapamayı geçtim yayın ordan şut imkanı bile vermediler ikinci yarı pilleri bitti çok fazla boşluk bulduk bu yüzden,kanattan ortadan fark etmeksizin
Katiliyorum. Alanya bizim icerdeki Bayern maci gibi her yere saldirdi ilk yari. Ikinci yariya cikarken pilleri bitmisti. BAY ve Ziyech'in guzel golleri olmasa yinede zorlanabilirdik, gerci.

Katiliyorum. Alanya bizim icerdeki Bayern maci gibi her yere saldirdi ilk yari. Ikinci yariya cikarken pilleri bitmisti. BAY ve Ziyech'in guzel golleri olmasa yinede zorlanabilirdik, gerci.
Ziyech'in golündeki açıyı hiç vermedi ilk yarıda zaten adamlar,o golün gelmesinin sebebi bu zaten.Adam aldı hiçbir baskı görmeden vurdu topa yayın ordan.İlk yarıda bildiğin barikat kuruyorlardı o bölgeye

Hocam kusura bakma ama Keremden olmayacağını anlayamayacak derecede uyudun sende sezon boyunca.
Kereme de ne diyim bilmiyorum. Abim önündeki adamlara pas atamayacak kadar seni bitiren nedir. Birde kendin hata yapıp arkadaşlarına el kol yaptığında hoş durmuyor. Bence bundan vazgeç.

Hocam kusura bakma ama Keremden olmayacağını anlayamayacak derecede uyudun sende sezon boyunca.
Kereme de ne diyim bilmiyorum. Abim önündeki adamlara pas atamayacak kadar seni bitiren nedir. Birde kendin hata yapıp arkadaşlarına el kol yaptığında hoş durmuyor. Bence bundan vazgeç.
sezon basindan beri yaziyoruz cok pas hatasi yapiyor diye sonra "kerem hateri" olarak ilan ediliyoruz

maalesef oyun icerisinde eksikleri cok ama yine de faydali oyuncu

Kerem önemli oyuncu falan değil, onu gözünde büyüten sensin hoca. Arada iyi maçlar çıkarıp goller atan ama çoğunlukla saç baş yolduran bir isim hepsi o. Yaptığın şey zaten o çok sevdiğin Kerem'e ve dolayısıyla takıma yapılmış en büyük kötülük, farkında da değilsin. Kötü oynadığında eleştireceksin, eleştirmiyorsan da en azından boş yere övmeyeceksin. Adam bu şekilde eksiğini yanlışını nasıl anlayacak? Nasıl kendine çeki düzen verecek? Gönderdiğin Zaniolo'yu Emery överek mi adam etti, herifi yeri geldi haftalarca kızakta bekletti. Şimdi major maçlarda 11 çıkacak seviyeye getirdi. Biraz olsun feyz alınmalı. Önemli oyuncu dediğin Nelsson'dur, Muslera'dır, Mertens'dir, Icardi'dir. Yerleri dolmaz. Şu mavi boncuğu bırakıp takımın menfaatine yönelmen kalan haftalarda tek beklentimiz.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerem önemli oyuncu falan değil, onu gözünde büyüten sensin hoca. Arada iyi maçlar çıkarıp goller atan ama çoğunlukla saç baş yolduran bir isim hepsi o. Yaptığın şey zaten o çok sevdiğin Kerem'e ve dolayısıyla takıma yapılmış en büyük kötülük, farkında da değilsin. Kötü oynadığında eleştireceksin, eleştirmiyorsan da en azından boş yere övmeyeceksin. Adam bu şekilde eksiğini yanlışını nasıl anlayacak? Nasıl kendine çeki düzen verecek? Gönderdiğin Zaniolo'yu Emery överek mi adam etti, herifi yeri geldi haftalarca kızakta bekletti. Şimdi major maçlarda 11 çıkacak seviyeye getirdi. Biraz olsun feyz alınmalı. Önemli oyuncu dediğin Nelsson'dur, Muslera'dır, Mertens'dir, Icardi'dir. Yerleri dolmaz. Şu mavi boncuğu bırakıp takımın menfaatine yönelmen kalan haftalarda tek beklentimiz.

Çıkıp ne desin Kerem rezalet zorunluluktan oynatıyorum mu desin? Adam TD. Orta yolu bulmaya çalışıyor. Ziyech sakat olmasa belki Barış-ziyech kanatları izleyecektik.

BAY için nasıl ki bu çocukta bir sürü şey var ama şu kafayı kaldırmadıkça birşey olmayacak diyorduk ki bu olumsuz özelliğinden büyük ölçüde kurtuldu ve fark yaratıyor, Kerem'in de ilk kontrolü pozisyonuna göre aşırı zayıf ve bu büyük etkiliyor takımı. İyi bir ilk kontrol, iyi bir pasın, iyi bir ortanın, şutun, driblingin vs. hepsinin başlangıcı, artık nasıl yapar nasıl eder, duvarla mı paylaşır geri alır 24 saat kendi bilir, gelecek sene bu şekilde 11 devam edemez.

Çıkıp ne desin Kerem rezalet zorunluluktan oynatıyorum mu desin? Adam TD. Orta yolu bulmaya çalışıyor. Ziyech sakat olmasa belki Barış-ziyech kanatları izleyecektik.
Öyle birşey demesine gerek yok, beklentilerin altında kaldı, formayı almak için daha iyi olması gerekiyor demesi yeterli. Ya da hiçbir şey söylemese de olur, açıklama yapmasına gerek yok, adam TD. Ben böyle karar verdim der, geçersin.

Zaten benim için söylediğinden ziyade yaptığı eylemler daha önemli, ki Kerem'i her şartta oynattığına göre bu da orta yolu bulmaya çalışmadığını, tam tersine Kerem'in kötü performans verdiğini göre göre oynattığını ve hatta çoğunlukla da eyyam yaptığını gösteriyor.

İlk yarıda takımın sahadaki dağılımını beğenmediğimi dile getirmiştim dün, en azından bu konuda biraz daha iyi olsaydık Alanya boşluklar veriyordu aslında.

Kerem önemsiz bir oyuncu değil. Geçen sene şampiyonlukta önemli bir rol oynadı. Önceki sene de sahada kalan tek oyuncuydu. Eksikleri var. Performansı çok düştü ve uzun sürdü bu da doğru. Ama söylediğin sözler Kerem için ağır sözler. iyi oynamıyor eksiklerini düzeltemiyor de geç...

Kerem önemsiz bir oyuncu değil. Geçen sene şampiyonlukta önemli bir rol oynadı. Önceki sene de sahada kalan tek oyuncuydu. Eksikleri var. Performansı çok düştü ve uzun sürdü bu da doğru. Ama söylediğin sözler Kerem için ağır sözler. iyi oynamıyor eksiklerini düzeltemiyor de geç...

Yeri doldurulabilir oyuncular benim gözümde o denli önemli oyuncular olmuyorlar, seni üzüyorsa yapacak bir şeyim yok. Ağır bir eleştiri de değil bu, realite. 2 senedir takıma yüksek katkı yapmışken 3.senede halen nasıl oyununu daha ileri götüremediğini niye sorgulamıyorsun mesela? Şampiyonluk yolunda giderken, hepi topu 5 maç kalmışken sahada yürümesini normal karşılamak benlik bir hareket değil, onun yerine sorumluluk alanları konuşmayı tercih ederim. Zamanında Yasin Öztekin de Kerem gibi şampiyonluğa ciddi katkı vermişti, peki bu onu bayrak adam yapmaya yetti mi? İstikrar her şeydir, kabul edelim veya etmeyelim. Bugün benim Kerem'e söylediğim ufak bir söze alınırsın, 6 ay sonra benden daha çok sövebilirsin, benden söylemesi.

sezon basindan beri yaziyoruz cok pas hatasi yapiyor diye sonra "kerem hateri" olarak ilan ediliyoruz

maalesef oyun icerisinde eksikleri cok ama yine de faydali oyuncu
Bir oyuncu kötü performans veriyorsa bunu söyleyince neden hater oluyo insanlar anlamıyorum. Keremi seviyo Galatasaraylilar bide. Sadece çalışmasını istiyolar. Eksiklerini tamamlanmasını. Bunu kötü anlayıp alınganlık yapmak filan çok saçma.

Üst Alt