Okan Buruk'un Geç Oyuncu Değişikliği Yaptığı Eleştirilerine Karşı Yorumları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okan Buruk'un Geç Oyuncu Değişikliği Yaptığı Eleştirilerine Karşı Yorumları

Hocamızın , bu yaz katıldığı Spor Gecesi Digital programında ''Geç oyuncu değişikliği yaptığı'' eleştirilerine karşı fikirlerine bakalım. Maalesef bu alışkanlıgında devam edeccek gibi duruyor çünkü haluk'un bjk macında keske daha once degıstırsem dedınız mı srusuna '' hayır'' dıyor ve eklıyor , '' girecek oyuncunun katıkı saglayacagına emın olamam''...

Videonun direkt acıldıgı yerden veya 55.dakıkasından itibaren izleyın lütfen..

Ezberci çünkü
Kapanacak takımlara karşı açık alan oyuncuları oynatacak kadar da zayıf bilgisi var
Ayrıca girecek oyuncunun katkı vereceğini bilemeyeceğini söylemesi skandal
- Bu oyuncuları sen hazırlamıyor musun? Sonradan girecek olanların katkı verebileceklerinden neden şüphe duyuyorsun?
- Bir oyun kurgun, taktiğin yok mu, bu taktiğe, birbirleriyle uyumuna ve rakibe göre oyuncu seçmiyor musun ilk 11’e. Taktikte değişiklik yapmak için farklı özellikte oyuncular almayı düşünmüyor musun oyuna. Değişikliği sadece bir oyuncu yerine başka oyuncu olarak mı görüyorsun.
Mesela kapanacak takıma dar alan oyuncusuyla başlayıp, skoru bulursan hızlı geniş alan oyuncusuyla değiştirmek falan aklına gelmiyor mu hiç

Gecen iki macta gelisme var yalniz. 80'i beklemiyo. Bugun 56'da Icardi'nin girisi normal. Ama Dubois'nin saga Boey yerine gecmesini beklerdim. Ayrica Kerem A'nin da cikmasi gerekirdi bence.

Zaman olarak evet, en azından 75’i beklemedi
Dubois-Boey fikrine de tamamen katılıyprum, Boey 2 maçtır pek iyi değil
Kerem’in kesinlikle çıkması lazımdı, Bay’la beraber
Icardi girişi de dediğin gibi ama ben olsam Mertens yerine alır çift santrafora dönerdim, ortasahayı toparladıktan sonra
Toreira kadrodaysa yedekten girebilmeliydi
Ortasaha bu kadar aksıyorken
Top getiremedik nerdeyse
Toreira yedekten bile giremeyecektiyse Mistjö olmalıydı, hatta Berkanın yerine ilk 11’de
Bu hoca daha çok yorar gibi

Zaman olarak evet, en azından 75’i beklemedi
Dubois-Boey fikrine de tamamen katılıyprum, Boey 2 maçtır pek iyi değil
Kerem’in kesinlikle çıkması lazımdı, Bay’la beraber
Icardi girişi de dediğin gibi ama ben olsam Mertens yerine alır çift santrafora dönerdim, ortasahayı toparladıktan sonra
Toreira kadrodaysa yedekten girebilmeliydi
Ortasaha bu kadar aksıyorken
Top getiremedik nerdeyse
Toreira yedekten bile giremeyecektiyse Mistjö olmalıydı, hatta Berkanın yerine ilk 11’de
Bu hoca daha çok yorar gibi
Kesinlikle. Koca ligin ilk maci. Puan kaybina tahammul edemeyiz diye bi sey yok. Sok Torreira 'yi oyuna 15-20 dk. Hadi Bakambu'yu cikardin Halil'i aldin ama nerde oynadi ben anlamadim.

Haklı yanı var hocanın bugün Dubois neden 11 Kazımcan veya Angelino orjin dendi Angelino begenilmedi acil Kerem Demirbay girsin deddi girdikten sonra bir çok top ezdi. Burada eleştirebileceğim nokta katkı sağlayacağından kimse emin olamaz da oyuncunu tanır sezgilerini çalıştırır biraz erken müdehale edersin ya çok katkı verirde sen geç kalırsan hojam.

Belirli bir sablonu var onun disina cikmak istemiyor, sonradan girecek oyuncu yorumu rezalet ötesi, yani yedek oyuncularim yetersiz onlara pek güvenemiyorum sinyali veriyor. Bu kafa ile oyuncularla basi yakinda beleya girer hele isler iyi gitmesse ipini cekerler.

M2011K2G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Oyuncu değişikliğini geç yapması zaten eksik noktası onda hemfikiriz

Ama bence esas olay oyunu yanlış okuyup yanlış değişiklik yapması

Yani dünkü maçta sorun orta saha diye bas bas bağırırken öncelikle sorun forvetteymiş gibi tutup forvet çıkarıp forvet aldı oyuna

Topun bizde kalma süresini ve oynanan oyunu daraltma adına orta sahayı 3'lemeyi düşünür diyordum ki orada da Sergio yerine Demirbay hamlesi yaptı ve sayı olarak yine aynı bıraktı bizi

Hele son değişikliği hiç anlamlı bulmadım

Oyunu yıkman lazım forvete top getirmen lazım tutup 82'de Halil Barış değişikliği yaptı

O dakikadan sonra sağ kanattan bir tane top getiremedik

Halbu ki kulübede her ne kadar beğenmesem de Yunus'u almalıydı oyuna

Kısaca bence zamanlamadan ziyade oyunu yanlış okuma gibi daha temel bir sorun var diyorum

Umarım bunu kısa zamanda düzeltir

Galatasaray kalibresinde bir hoca değil bunu anlamak için kör olman lazım. Geçen sene İcardi sayesindeydi şampiyonluk, bunu herkes anlıyordur umarım

Üst Alt