Oktay Mahmuti | Baş Antrenör | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oktay Mahmuti | Baş Antrenör

f50.jpg

Doğum Yeri: Üsküp,Yugoslavya
Doğum Tarihi: 6 Mart 1968

Kariyeri: Efes Pilsen (1992-2007)

Benetton Treviso (2007-2009)

Galatasaray (2010-2012)

Anadolu Efes (2012-2013)

Darüşşafaka (2014-2016)

Sözleşme Süresi: 1.5 Yıl

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hoş geldin hocam.

Bize basketi sevdirdin. İlkleri yaşattın.

Karakterin her zaman iyi zaten.

Başarılı olacağını sanmıyorum ama başımızı öne de eğdirmezsin.

Yapılan görüşmelerden sonra devam kararı alınan koçtur. Gereken destek verilip Eurocup u almalıyız. Hem hocada o potansiyel var hem biz taraftarda. İstenilen transferler yapılacakmış dünkü tepkilerden sonra. Taraftarı dinleyen bir başkan ? Allah yardımcımız olsun koç hedef kupa

Ulan yazacak çok şey var.Buna rağmen o adam açık kapı bırakmış ve asıl amacının maaş konusu olmadığını belirtmiş. Adam açıkça benim planlarım vardı tek bir maaş almama rağmen asla sesimi çıkarmadım siz bana gerekli bütçeyi verin benim maaşım en son konuşulacak şey ama sizin tek amacınız benim maaşım. İstifamı vermeme rağmen tekrardan çağırdınız ve tekrar bir umutla geldim ama tek konuştuğunuz şey maaştı. Benim istediğim şey ise bana asket ortamını sağlamak için transfer yasaklarını kaldırmanızdı. Bunu yapmadığınız sürece klübe dönmem paramı da alırım diyor ve hakkı da alır helal hoş olsun. Ama siz şubeyi önemseyin para benim için en son şey hatta indirime bile gider Oktay hoca. Resmi bir açıklama da bile heyecanımla diyor bunu az yerde görürsünüz ve Mustafa başkanın her ne kadar çok sevsem de onu Hocayı futbol taraftarının önüne atması yanlıştı ama Oktay hoca buna rağmen nazikçe bir açıklama yapmış Yok sen bize fazlasın hocam İnşallah akıllanırlar da geri dönüş yaparsın Yoksa sen bize fazlasın ha seni düşünmezlerse de senin bir hayalin vardı. 2011-2012 yılında kesilen yarım kalmış hepimiz seni bekledik ama aksilik çıktı. Biliyorum bizim yanımıza tekrar döneceksin ve ben o günü 5 sene beklediğim heyecanımla bekleyeceğim seni. Yolun açık olsun hocam...

*Hocaya sallamdan önce iki kez düşünün ve eurocuptaki kadronun öenmli kısmının Oktay hocanın eseri olduğunu da unutmayın. Ve son olarak Ergin hoca da bizim Oktay hoca da Uğur abi gibi ergin ve şemsettin hoca dışındakilere sallamayın o herşeyin çirkeflikten ibaret olduğunu sanar.
Selametle kalın

Ulan yazacak çok şey var.Buna rağmen o adam açık kapı bırakmış ve asıl amacının maaş konusu olmadığını belirtmiş. Adam açıkça benim planlarım vardı tek bir maaş almama rağmen asla sesimi çıkarmadım siz bana gerekli bütçeyi verin benim maaşım en son konuşulacak şey ama sizin tek amacınız benim maaşım. İstifamı vermeme rağmen tekrardan çağırdınız ve tekrar bir umutla geldim ama tek konuştuğunuz şey maaştı. Benim istediğim şey ise bana asket ortamını sağlamak için transfer yasaklarını kaldırmanızdı. Bunu yapmadığınız sürece klübe dönmem paramı da alırım diyor ve hakkı da alır helal hoş olsun. Ama siz şubeyi önemseyin para benim için en son şey hatta indirime bile gider Oktay hoca. Resmi bir açıklama da bile heyecanımla diyor bunu az yerde görürsünüz ve Mustafa başkanın her ne kadar çok sevsem de onu Hocayı futbol taraftarının önüne atması yanlıştı ama Oktay hoca buna rağmen nazikçe bir açıklama yapmış Yok sen bize fazlasın hocam İnşallah akıllanırlar da geri dönüş yaparsın Yoksa sen bize fazlasın ha seni düşünmezlerse de senin bir hayalin vardı. 2011-2012 yılında kesilen yarım kalmış hepimiz seni bekledik ama aksilik çıktı. Biliyorum bizim yanımıza tekrar döneceksin ve ben o günü 5 sene beklediğim heyecanımla bekleyeceğim seni. Yolun açık olsun hocam...

*Hocaya sallamdan önce iki kez düşünün ve eurocuptaki kadronun öenmli kısmının Oktay hocanın eseri olduğunu da unutmayın. Ve son olarak Ergin hoca da bizim Oktay hoca da Uğur abi gibi ergin ve şemsettin hoca dışındakilere sallamayın o herşeyin çirkeflikten ibaret olduğunu sanar.
Selametle kalın

Basket şubesini pek takip etmiyorum ama katılıyorum, Başkanın maaş konusunu bu kadar açık bir dil ile basının önünde konuşması bence doğru değil idi. Şeffaf olmak başka sıkıntılar çıkarmamalı.

Mustafa Cengiz'e, bizi Dursun Özbek ve şurekasından kurtardığı için, büyük minnet duyuyorum. Bu yüzden bendeki kredisi "Yeni seçilen başkan" statüsünden bi gıdım fazla.

Bugün yaptığı konuşmada şubenin ne durumda olduğunu da az çok anladım. Direkt ve indirekt söylediği şeylere bakılırsa durum kötü demek bile iyimser kaçar.

Ama Oktay Mahmuti konusunda hocanın haksız olduğu bi durum görmüyorum. Bu konuda Mustafa Cengiz'i desteklemem için konuştuğu duruma uygun bir planlama ortaya koyduğunu görmem gerekiyor. Ve şimdiye kadar iyi, kötü, rezil, berbat herhangi bir planlama göremedik. Planlama yapıldığına dair vaat de duymadık. Duyduğumuz sadece "Hedefleyeceğiz dedim", yani somut olarak sıfır.

Basket şubesini pek takip etmiyorum ama katılıyorum, Başkanın maaş konusunu bu kadar açık bir dil ile basının önünde konuşması bence doğru değil idi. Şeffaf olmak başka sıkıntılar çıkarmamalı.
Bi tabir kullanacağım da bugün yaptığı şey için dilim el vermiyor. Bakın bunu size iddia ediyorum getirecekleri yeni hoca bizi küme düşürecek kim olursa olsun. Bu saatte basketbolcu kalmadı piyasada ve hala adamın maaşını konuşuyor adam da vurguluyor benim maaşım problem değil siz ortamı sağlayın maaş almasam da olur ama bu ışığı görmüyor ki yakından takip eden birisi olrak bende görmüyorum bugün bahsettiği kenimize yetme durumunu da görmüyorum şu saatten sonra elindeki tek imkan hocadan özür dileyip takıma çağırması ve gerkeni yapması ki onlarda o yüz yoktur sanmıyorum. Bizi kötü günler bekliyor Kenan abi Mustafa başkana da yakışmadı futbol taraftarının önüne atması zaten mal bir grup var herkese sallayan daha bir şeyin aslını bilmeden küfüre dahi başvuran. Ama bu dam bizi hak etmiyor hani derler ya sen daha iyilerine layıksın işte o durum ...

Üst Alt