Oktay Mahmuti Ceo, Zdovc Koç oluyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oktay Mahmuti Ceo, Zdovc Koç oluyor

5682.jpg

Galatasaray’da dev revizyon: Mahmuti artık CEO

Beko Basketbol Ligi’nde final oynayarak yeni planlamasının ilk yılında önemli bir başarı kazanan G.Saray Cafe Crown, yapısal anlamda radikal bir değişime gitti. Sarı – Kırmızılıların ünlü koçu Oktay Mahmuti, basketbol şubesinin ‘ceo’su olurken Sloven antrenör Jure Zdovc takımın başına geçirildi. Bir süredir yönetimden gelen ‘şubenin başına geç’ teklifini değerlendiren Mahmuti, uzun görüşmelerden sonra kendisine önerilen görevi kabul etti. Basketbol şubesinin Avrupa çapına gelmesi için özellikle ULEB ile olan ilişkilerin güçlendirilmesi adına başarılı koç, artık yönetici pozisyonunda görevine devam edecek. Mahmuti kendi yerine gelecek antrenör için Slovenya’da Union Olimpia’yıyaşanan maddi krize karşın başarıya taşıyan, Avrupa’nın gelişmekteki koçlarından biri gösterilen Jure Zdovc’u seçti. Zdovc radikal değişimlerin resmiyete dökülmesinin ardından Sarı – Kırmızılı takımdaki görevine başlayacak.

ÖZEL – Galatasaray’da dev revizyon: Mahmuti artık CEO, koç Zdovc

ismailsenol IsmaiL SenoL

Oktay Mahmuti'nin sportif direktör olması yönünde planlar var, ancak Zdovc henüz teklifi kabul etmedi. Şu anda İstanbul'da, görüşüyorlar.

Can İşbakan

Galatasaray'da Oktay Mahmuti subenin CEO'su oldu, yeni antrenor ise Sloven Jure Zdovc..

Can İşbakan

Bu olay uzun bir suredir tartisiliyordu, Mahmuti cok dusundu, danisti cevresine ve kabul etti, bence de erken ama yapti artik bu

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

H.Üstünberk ve Mahmuti yaptıkları toplantıdan sonra şubenin kurumsallaşması adına bu kararı vermişler, ayrıca öneride Mahmuti'den gelmiş.

Ekşisözlük

bu sene union olimpija'daki performansı sayesinde önümüzdeki sene kendisini ispanya, yunanistan veya türkiye'de görebiliriz. ilievski, ozbolt ve kenny gregory üzerine kurulu bir takımı top 16'ya sokmayı başardı. top 16'daki ilk maçında italyan ekibini deplasmanda mağlup etti. takımı adriyatik ligi'nin de lideri. tartışmasız avrupa'da yılın en iyi koçu

Oktay Hoca Ceo'luk teklifini kendi sunmuş. Ayrıca Hocayıda Oktay hoca önermiş. Zdovc Malagayı, Cibonadan daha kötü olmasına rağmen Eurolig'de Top 16'ya taşıdı. Yapısı Oktay hocaya çok benziyormuş. Takım oyununu seviyormuş.

Cevap: Oktay Mahmuti Ceo, Zdovc Koç oluyor

Sevincimiz kursağımız da kaldı tam anlamıyla.

Ben kenarda Oktay Hocayı görmek istiyorum arkadaş.

Takım için hayırlısı olsun. İlk duyduğumda çok sinirlenmiştim ama Oktay Hoca kendisi böyle bir şey istemiş. O yüzden içim rahat

Oktay hoca kendisi bunu istemis olsa dahi yanlis bir karar. Bu yeni yapilanma Oktay hoca ile tamamlanmaliydi, belirli bi sistem getirim sonra CEO olmaliydi.

Neyse hayirli olsun ne diyeyim.

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Mahmuti, bir koçtan ötedir artık şube için herşey ona teslim edilmiştir, daha üst düzey bir organizasyon yaratılmaya çalışılıyor.

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Mahmuti'nin CEO olması demek, Uleb nezdnde de daha fazla girdi yapılacak demek, artık hem sahada hemde organizasyonda daha sağlam olunack

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Şube yeterince kurumsal değildi, özellikle Uleb nezdinde yetersiz kalıyordu, bunun için yapıldı bu hamle

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Ben Mahmuti'nin şubenin bütününe hükmedecek olmasını son derece olumlu buluyorum, EL A lisansını en kısa sürede alacaktır hoca.

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Yeni koç Zdovc'uda kendisi seçmiş, sahadaki yapılanma ve şubedeki yapılanma sürecek ve ULEB nezdinde daha prestijli bir organizsyon olunacak

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Bu yapılanmanın sonunda varılacak yer belli TBL de fnalleri hedfleyen ve EL de daimi olan taraftarı ile bütnleşmiş sağlam bir GS basketbolu.

eyupyildiz75 EYÜP YILDIZ

Mention'lara burdan toptan cevap vereyim Hoca parkede olmayacak ama parkeyide o belirleyecek yani sistemi devam edecek.

@eyupyildiz75

çok çok zekice bi hamle yani çok sevdiğimiz basketin imparatoru oktay hocamız artık herşeyin yöneticisi :))

Olayın sıcaklığı geçtikten sonra bir şey yazmak istemiyor insan haliyle. Hayırlı olsun, son derece gereksiz bir işe giriştik sonu hayırlı olur inşallah.

Ben gelen isimde değilim yahu.

Daha Oktay Hocaya doyamadan bıraktı adam.

Ceo vs. kesmez beni.

Seimone,Kewell,Neill,Rancik çok sevdiğim herkes gitti.

Ben Galatasarayı bu adamlarla görmek istiyorum,bu isimlerle başarılı görmek istiyorum.

Adı geçen hocanın tarzı da Mahmuti'ye benziyormuş. EL'de bu sene en düşük bütçeyle mücadele edip başarılı olan bir takımın da koçuymuş ayrıca.

Anladığım kadarıyla hem Mahmuti hem yönetim birlikte istemişler bu olayı. İlk duyduğumda çok kızmıştım ama şimdi biraz daha sakinim. Hayırlı olsun kulübümüze!

Burada bendeki soru işaret koçluk yapmak ile CEO olmak ya da şubeden sorumlu olmak aynı şey değil. Umarım Mahmuti reis bu görevinde de başarılı olur. Keşke koç olarak devam etseydi.

Olimpia gibi bir takımla bu yıl yaptıkları inanılmazdı.Avrupada yılın en gelecek vaat eden koçu seçildi.Benim çok beğendiğim bir isim.

Oktay Mahmudi böyle bir şey istediyse bir bildiği vardır. Şu an daha yetkili bir kişi konumuna geçti, takımın iyiliği için olacağını düşünmeseler zaten böyle bir olaya gireceklerini sanmıyorum. Takımımız adına hayırlısı olur inşallah.

Eyüp abinin dediğine göre yapılan bu çalışmalar bize direk A lisansı getirebilirmiş. Oktay Hoca sayesinde lobimiz olacakmış. Sportif direktör olacak.

inş hayırlısı olur.hiç sıcak bakmıyorum bu işe ama sonu güzel olur

Oktay hoca bu takimin antrenörü kalmaliydi..Jerry ve Ermal gitti , Oktay hocada antrenörlükten alindi :(

Oktay hoca bu takimin antrenörü kalmaliydi..Jerry ve Ermal gitti , Oktay hocada antrenörlükten alindi :(
Jerry ve Ermal'e üzülülecek birşey yok. Hoca alınmadı.Kendi isteği ile üstte çıktı.Sportif direktör oldu..

Eyüp abinin dediğine göre bu hamle bize A lisansı her an getirebilirmiş. Lobimiz olacak.

Furkan'ıda aldık.Oda çok iyi transfer

Üst Alt