Okul Servisi - Personel Taşımacılığı - Turistik Taşımacılık Hakkında Bilgisi Olanlar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okul Servisi - Personel Taşımacılığı - Turistik Taşımacılık Hakkında Bilgisi Olanlar

Selam Arkadaşlar

Ben 9 senedir Kıbrıs'ta yaşıyorum. 2-3 seneye kadar Türkiye'ye İzmir'e geri dönücem. Tabi geri dönmeden işimizi ayarlamamız lazım. Bir kaç aydır aklımdan geçen işler başlıkta yazdıklarım. Önümüzdeki 6-7 ay içinde 2 tane 2010-2011 model minibüs (Mercedes Sprinter, Wolkswagen Crafter, Mercedes Vito VIP, Temsa Prestige vs.) almak istiyorum.

Ben 2-3 sene sonra dönücem ama minibüsler İzmir'de çalışacak. Baba ilgilenecek, şoför tutucam ve kiraya vermeyi düşünüyorum.

Okul Servisi ve Personel taşımacılığı için (S) plaka lazım, onları da alıcam. Turizm için neler gerekli bilmiyorum. Bu konu hakkında en ufak bilgisi olan buraya yazabilir.

Teşekkür Ederim, Saygılar.

Cevap: Okul Servisi - Personel Taşımacılığı - Turistik Taşımacılık Hakkında Bilgisi O

Boşver servis işini..

Gel senle ayakkabı işi yapalım, çok para var :D

Sende para da çok :) Parayı ver gerisine karışma :Z18::Z18:

:lol:

Cevap: Okul Servisi - Personel Taşımacılığı - Turistik Taşımacılık Hakkında Bilgisi O

Boşver servis işini..

Gel senle ayakkabı işi yapalım, çok para var :D

Sende para da çok :) Parayı ver gerisine karışma :Z18::Z18:

:lol:

:asd: 4 tane servis olsa versen şoföre ayda 2500 getirse tanesi, toplam 10.000 yapar ayda.

Başında durmaya da fazla gerek yok. Arada uğrarsın bakarsın nedir durumlar. Her hafta sonu Arena'da maçımı izlerim paşalar gibi. Ayakkabı işine girersem başında durmam lazım her dakika.;)

Ayakkabı işini Kıbrıs'ta düşündüm bir ara yapayım ama gümrük falan çok uğraştırıyorlar. Zaten vatandaş da değilim. Bir hayli zor yani. Ama biliyorum o işlerde para çok. Kuşadasında bir tanıdığım var adam acayip para kazandı ayakkabı işinden

Rıza abi, büyüğümsün haddime değil sana iş öğretmek ama benden sana tavsiye

Başında bulunmayacağım diye bi işi sakın isteme :) Açık yazıyorum paralarını başkaları yer sende nerde hata yaptım dersin :)

Ne iş yaparsan yap başında duracaksın abi :)

:asd: 4 tane servis olsa versen şoföre ayda 2500 getirse tanesi, toplam 10.000 yapar ayda.

Başında durmaya da fazla gerek yok. Arada uğrarsın bakarsın nedir durumlar. Her hafta sonu Arena'da maçımı izlerim paşalar gibi. Ayakkabı işine girersem başında durmam lazım her dakika.;)

Ayrıca bu hesapların hepsini ben bi ara bi '' anaokulu '' projesi içinde yapmıştım.. :D

Aynen senin dediğin gibi düşündüm ama azıcık ciddi araştırmada kazın ayağının hiçte öyle olmadığını gördüm..

En büyük sorun da yine işin başında duramamak, işten tam anlayamamak oldu :eek:

Ayakkabı işini Kıbrıs'ta düşündüm bir ara yapayım ama gümrük falan çok uğraştırıyorlar. Zaten vatandaş da değilim. Bir hayli zor yani. Ama biliyorum o işlerde para çok. Kuşadasında bir tanıdığım var adam acayip para kazandı ayakkabı işinden

Evet abi :D doğru demişsin :D

Mesela bi pabucu biz 1 liraya malediyoruz satışımız ise 25-30 lira arasında değişiyor..

Yatırım yapmak ister misin :Z18::Z18::Z18:

Yok be abi öyle :eek: her iş dışardan çok kazançlı duruyor :)

Ama diş doktorlarını ayırıyorum arkadaş ya, paranın anasını ağlatıyorlar :D

Diş doktoru olmak imkansız ya. Sen bakma öyle dediğime başında durucaz tabi. Sadece ayakkabı işi gibi olmaz demek istedim. Bir de parayı bana okul vermeyecek mi. Okuldan alıcam için parayı yeme şansları yok. Ben babamın tanıdığı emekli bir adama aylık maaş vericem. Getirisi 3000 tl falanmış masraflar haricinde kalan. 800 maaş versen 2.200 kalır diyorlar. Ya sonuçta olmadımı iş, satarsın arabayı, satarsın plakayı yine amorti edersin durumu. Bakalım ya denicem yüksek ihtimalle;)

Yok mu şu işten anlayan birisi ya. Hele bir de İzmir'de olursa:tiphat:

Aman abim sakın yanlış anlaşılmayayım, üzülürüm..:(

Amacım şevk kırmak değil kesinlikle, tek dediğim çok detaylı bi araştırma yapmanı istiyorum,mutlaka araştırmışsındır da,hani mesela tek gider şöför aylığı değildir.Mazotu, harcı, vergisi,araç bakımı hemen ilk aklıma gelenler..Ayrıca şöför harici bir personel bulundurma zorunluluğu var yanılmıyorsam okul taşımacılığında(0-6 yaş grubu için)..Ama onu okul mu karşılıyor, servis mi onu bilmiyorum..

Allah muvaffak etsin abi..İnşallah başarılı olursun..

Diş doktoru olmak imkansız ya. Sen bakma öyle dediğime başında durucaz tabi. Sadece ayakkabı işi gibi olmaz demek istedim. Bir de parayı bana okul vermeyecek mi. Okuldan alıcam için parayı yeme şansları yok. Ben babamın tanıdığı emekli bir adama aylık maaş vericem. Getirisi 3000 tl falanmış masraflar haricinde kalan. 800 maaş versen 2.200 kalır diyorlar. Ya sonuçta olmadımı iş, satarsın arabayı, satarsın plakayı yine amorti edersin durumu. Bakalım ya denicem yüksek ihtimalle;)

Şöför yerine diş doktoru tut, araba yerine muayene al gene gidersin tt arena ya :asd: hahaha :D

Aman abim sakın yanlış anlaşılmayayım, üzülürüm..:(

Amacım şevk kırmak değil kesinlikle, tek dediğim çok detaylı bi araştırma yapmanı istiyorum,mutlaka araştırmışsındır da,hani mesela tek gider şöför aylığı değildir.Mazotu, harcı, vergisi,araç bakımı hemen ilk aklıma gelenler..Ayrıca şöför harici bir personel bulundurma zorunluluğu var yanılmıyorsam okul taşımacılığında(0-6 yaş grubu için)..Ama onu okul mu karşılıyor, servis mi onu bilmiyorum..

Allah muvaffak etsin abi..İnşallah başarılı olursun..

Bak işte yeni yeni şeyler öğreniyorum. Bana söylenen senin bahsettiğin bütün masraflar çıkınca kalan para.

Yardımın için sağol kardeşim. Daha detaylı bilen hatta bu işi yapan birisi lazım bana.

Ne demek abi, ayıpsın :eek:

Abi sen araştırmışsındır şimdi :D

Plaka ne kadarmış..

Araçlara ne ödeyeceksin..

En güzeli işte vereceksin turizm taşımacılığına. Plaka derdi yok, benzin yok, o yok bu yok. Adam sana yazın aylık 3.000 veriyor kışın 1.500. Ortalama 2.250 tl. Hiç bir şeyine karışmıyorsun. Araç yıpranmasını kafana takmayacaksın. Araç 4 yaşına gelice vereceksin takasa 1 yaşında araç alacaksın. Sermaye artırımı yani bir nevi.;)

abi özelden yazdım neyi merak ettiğini sorarsan öğrenebilirim.:)

Buraya yazın, kazançlıysa bizde yaparız :asd: alla alla :D

Abi mesaj kutun dolu konuştunmu adamla ? :)

15 dakikadır konuşuyorum. Çok yardımcı oldu sağolsun. Okul işi yaş diyor. Turizm taşımacılığı hem daha garanti hem daha kazançlı diyor. Valla çok iyi oldu Onur ya. Teşekkürler kardeşim

Üst Alt