Olabilecek Kadromuz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Olabilecek Kadromuz

Kaleci: Muslera-Cenk
Sağ Bek: Tete-Linnes
Stoper: Maicon-Serdar-Ahmet-Semih
Sol Bek: Clichy-Carole
Orta Saha: Vainqueur-Tolga-Selçuk
Ofansif Orta Saha: Sneijder-Belhanda
Sağ Kanat: Sinan-Rodrigues
Sol Kanat: Konoplyanka-Yasin
Forvet: Gomis-Eren
+Eray,Ozan,Birhan,Atalay,Oğuzhan,Volkan Pala

N.de Jong,Hakan,Tarık,Donk,Umut Gündoğan bu isimler bonservisleriyle yollanır gerekirse fesih ücreti ödeyip yollarız bence.Koray-Emrah,Cavanda bu oyuncuları kiralarız.
Tete,Clichy,Vainqueur,Konoplyanka(Kira)bu 4 transferide yaparsak veya bu kalitede olan başka isimler bulursak gayet ideal ve sorunsuz bir kadroya erişebiliriz.Sneijderin kalabileceğini düşünüyorum eğer gitme ihtimali çıkarsa bir tane daha orta saha alabiliriz.
Örneğin Tete(3.5 M),Clichy(2 M İmza),Vainqueur(3 M),Konoplyanka(2 M kira)+20 M(Maicon-Gomis-Belhanda)=30.5 M € Harcama
Bruma+Podolskiden gelen 17.5 M € ile denkleştirirsek 13 M harcama yapıp çok temiz bir iş yapabiliriz.
Küçük bir değerlendirme yapmaya çalıştım hayırlısı olsun takım için

--------------------------------------------------muslera-------------------------------------

------corchia--------------serdar--------------------------maicon------------carole------

-------------------------------vainqueur----------------------------selçuk------------------

----------rodriguez-------------------------belhanda-------------------------yasin--------

------------------------------------------------------gomis------------------------------------

corchia-vainquer ikilisi alınır transfer kapanır bence.fazla beklenti içinde olmamak lazım.

--------------------------------------------------muslera-------------------------------------

------corchia--------------serdar--------------------------maicon------------carole------

-------------------------------vainqueur----------------------------selçuk------------------

----------rodriguez-------------------------belhanda-------------------------yasin--------

------------------------------------------------------gomis------------------------------------

corchia-vainquer ikilisi alınır transfer kapanır bence.fazla beklenti içinde olmamak lazım.

Keşke Corchiayı alsak ama Sevilla falan girmiş işin içine ayrıca 4 transfer diyordu Ali Naci ve Nevzat onların dediklerine göre yazdım biraz bence Sneijder kalırsa 4 giderse 5 transfer yaparız bakalım

Geçen seneye göre daha da zayıflarız diyorsun yani?

Gomis ve belhanda transferlerinden sonra clichy ile konuşulduğundan bile şüpheliyim. Neymiş Clichye 2 milyon yıllık 500 bin imza verilmiş. Clichy 2500 yıllık 1 milyon imza istemiş. Pazarlıklar sürüyormuş. Ulan güzel kandırılmışız.:D Vainqueur gelirse mutlu olacağım bu saatten sonra.

Son düzenleme:
Geçen isimlerden nasıl bir kadro yapısı istersiniz?Ben zorlanıyorum bu isimleri yerleştirmekte mesela bu tarz bir takım kursak Selçuğu dışarda bırakabiliriz belki

Ben 4-5 transfer daha geleceğini düşünüyorum. 2 bek 2 ortasaha veya beklerden ya da ortasahalardan birni eksiltip bir kanat eklenebilir. Bol ihtimalli bir kadro olabilir zihnimde.

En iyi: Muslera-Corchia-Serdar-Maicon-Clichy-Vainquer-Lemina-Belhanda-Sneijder-Kono-Gomis
Muhtemel: Muslera-Corchia-Serdar-Maicon-Clichy-Vainquer-Selçuk-Belhanda-Sneijder-Kono-Gomis
En kötü: Muslera-Corchia-Serdar-Maicon-Linnes-Vainquer-Selçuk-Kono-Belhanda-Garry-Gomis

Gomis ve belhanda transferlerinden sonra clichy ile konuşulduğundan bile şüpheliyim. Neymiş Clichye 2 milyon yıllık 500 bin imza verilmiş. Clichy 2500 yıllık 1 milyon imza istemiş. Pazarlıklar sürüyormuş. Ulan güzel kandırılmışız.:D Vainqueur gelirse mutlu olacağım bu saatten sonra.

Clichy için sıkıntı bence Liverpool,Juventus gibi takımlarla rekabetteyiz ama onlar Clichyi yedek için düşünüyorlardır biz ise as oyuncu olarak belkide daha fazla para bile önerebiliriz onlara nazara,biraz uzun bir süreç olacaktır başka bir takıma gitse bile

Muslera
Transfer Maicon ? Transfer
Transfer Transfer
Transfer Belhanda/Sneijder Transfer/Belhanda
Gomis

Olmazsa olmaz.

Hayalimde ki kadro
ab7a05839ad6e094a6c65fd8598ef175--copa-america-centenario-uruguay.jpg

hd-sebastien-corchia-france_cvi30f6goguv1gqm5t8kfo5rl.jpg
3430272_news.jpg
serdar-aziz-galatasaray_edx45f3ks4ye18sxnomulnicp.jpg
hd-gael-clichy-manchester-city_qm5r0wtiso8t1igo9g5ww080b.jpg

8622.jpg
mario-lemina-juventus-serie-a_dh50uk1k59vh1mkad0njpzoih.jpg

younes-belhanda-nice_11pfw7su5vg45178ex3geqh5qz.jpg
galatasaray-kayseri-erciyesspor-wesley-sneijder-17052014_1sjbhvr8ii11b17onwu35fzw38.jpg
konoplyanka-masih-mungkin-gabung-liverpool_1kyoja6w33gzd1l7e5su1qrdwe.jpg

bafetimbi-gomis-marseille_1n5hoxsvrywjd1v44w47il20er.jpg

YEDEKLER:

martin-linnes-norway_1wqz13qynfl8v1xder8su22o6m.jpg
ahmet-calik-galatasaray_1jccd1u3oc2c61iqgnt9k6vg6t.jpg
cengiz-under-medipol-basaksehir_11rw4kqcgur551cy3agziaxcvh.jpg
yusuf-yazici-trabzonspor-gaziantepspor_1aw9hglmm734b1a0jzvd9xli12.jpg

sinan-gumus-galatasaray_137cnq64x2wmd1jpqmuoq4s0ie.jpg

+ 1 Scout Transferi (Orta Saha)
+1 Kaleci Transferi​

Aferin dursuna beklentileri bayağı yukarı çıkarmış bakalım nerede cuvallayacak anadolu topçularına dönecek merak ediyorum. Ha böyle devam ederse de sene sonunu göremez kulüp batar oda ayrı bokunu çıkardı herif para saçma tabiri hafif kalır

Kulübün batması böyle yüksek maliyetli transferler yaptın diye olmaz.
Aldığın oyunculara dünya para verip sıfır verim alırsan, takım olarak başarıdan uzak kalırsan o zaman batarsın.
Direkt 11 oyuncusu olacak, fayda sağlayacak takımı şampiyon yapacak oyuncularla büyürsün.

Galatasaray, Aysal döneminde Sneijder-Drogba-Bruma transferlerine dünya para harcadı ama büyüdü.
Fakat sonraki dönemde isimlerini bile unuttuğumuz 1 tanesi bile takıma giremeyen milyonlarca euroya mal olan 9-10 gudubet transferle battı.

Alnitak Alnilam Mintaka

Kulübün batması böyle yüksek maliyetli transferler yaptın diye olmaz.
Aldığın oyunculara dünya para verip sıfır verim alırsan, takım olarak başarıdan uzak kalırsan o zaman batarsın.
Direkt 11 oyuncusu olacak, fayda sağlayacak takımı şampiyon yapacak oyuncularla büyürsün.

Galatasaray, Aysal döneminde Sneijder-Drogba-Bruma transferlerine dünya para harcadı ama büyüdü.
Fakat sonraki dönemde isimlerini bile unuttuğumuz 1 tanesi bile takıma giremeyen milyonlarca euroya mal olan 9-10 gudubet transferle battı.

Alnitak Alnilam Mintaka

Drogba ve Sneijder'İn geldiği o devre arasından sonra yaptığımız transferler:

Bruma 11 milyon €
Chedjou 6.5 m €
Telles 6.15 m €

Hajrovic 3.75 m €
Salih Dursun 2.75 m €
Umut 2.75 m €
Koray 2.5 m €
Ontivero 2 m €
Oğuzhan 750 b €
Veysel 750 b €
Umut 550 b €
Tarık 4.75 m €
Olcan 4 m €
Yasin 2.75 m €
Dzemaili 2.35 m €
Endoğan 500 b €
Podolski 2.5 m €
Donk 2.5 m €
Linnes 2 m €
Carole 1.5 m €
Greuskreutz 1.5 m €
Serdar Aziz 4.5 m €
Ahmet Çalık 2.5 m €
Garry 3.5 m €
Eren 4 m €
Tolga 3 m e
Cavanda 1.8 m €
Josue 700 b €
Sihgtorson 700 b €

Şu boldladıklarım hariç tam 60 milyon euro harcama var ve neredeyse sıfır veirm. Hadi ben abarttım arada 10 milyon € değerindeki adamlardan da yucarlak hesap verim aldık diyelim tam 50 milyon euro çöpte. O parayla 5 Bruma, 6 Sneijder, 8 Telles alabiliyorsun. Şu giden paraya bak.

Bahsettiğim bu işte.
Bir de ödenen maaşlar var. Harcanan para korkunç.
O parayla Şampiyonlar liginde yarı final yapacak kadro kurarsın.

Alnitak Alnilam Mintaka

Yönetimlerin amatorlugu malesef.Ucuz alirim sampiyon olurum mantigi.Ucuza aliyosun oyuncu cop cikiyo gondermeye calisiyosun ortada da 0 basari oluyor.Surekli boyle olunca kulup bok cukuruna giriyor.Aldigin adamlara astronomik ucretler oduyosun ustelik.Keseyi biraz acinca en kotu tutmazsa satma olasiligin oluyor.Riski minumuma indiriyosun aslinda ve basarili oluyosun.Marka degerin yukseliyor.Sponsorlardan 1 yerine 2 aliyosun.Taraftar kulube destek oluyor.Giderin artiyor eyvallah ama gelirin de fazlasiyla artiyor.Bu sefer butcen yukseliyor.Eldeki oyuncularda kaliteliyse eger kalitene kalite katiyosun.
Bide profesyonel yonetim olmali.Futboldan anlayan Scout ekibin olucak bi kac ulkede.Turk olmasin ama mumkunse.Her transfer sezonu teknik heyete rapor sunacak uygun gorunenler alinacak.Zarar etme olasiligi var mi ? Var ama dusuk.Kar etme olasiligi var mi ? Var ve yuksek.

Tabi sunuda unutmamak lazim.Bu kulup de tembellik olmamali.Tembel adamlari yolluyacaksin hic acimayacaksin.Yatan adama para vermek gunahdir.İlk 18 deki adamlar zaten oynamiyorum param da tikirinda yatiyo kulup de marka ohh miss mantigindalar.Hayır arkadas 18 e aliniyosan it gibi calisip 11 e girmeye calisicaksin.Hangi sirket yatan adama para veriyor ? Bu paralar yonetimin cebinden cıksa yatan oyuncu olurmuydu ? Olmazdı tabikide.

Son olarak Dursun ozbek son gunlerde yaptigi transferle sirin gorunse de Vasifsiz oldugu gercegi malesef degismedi.Cunku bu adam 2 gun sonra maddiyati bahane edecek.Yatirim yapti tamam yapmayada devam edecek belki .Ama terazisi bozuk.Eldeki imkanlari imkansizliga cevirebilecek potansiyeli cok yuksek.Galatasarayin gelir kaynagi futboldur.Futbol dan kar edemezsen cokuse gecersin zamanla.Bir avukat, doktorluk yapamaz.Yonetim matematik isidir.Futboldan anlamiyorsan profesyonellere birakacaksin.Hazir para gecsin elime borclar kapansin.3 5 oyuncu alirim taraftarda susar.Mayis dada tam destek alirim.Kaldigim yerden devam ederim diye dusunuyordur.Sonra bi bakmisiz bok cukurundan cikmaya calisiyoruz imkanda kalmamis.Neyse kisa konusmayi basaramadim kusura bakmayin.Hayirlisi olur insallah.

nando (c)
corchia - maicon - aziz - linnes
vainq - inan
cerci - belhanda - konop
gomis​

+
mikovic*
calik
kaya
gunter
kabak
carole