Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı | Ünal Aysal Yeni Başkanımız | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı | Ünal Aysal Yeni Başkanımız

4edb5emre.png

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı bugün saat 10.00 da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılacak.

Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu'nun "TMK madde 75/1, eski tüzük Madde 26.A, yeni tüzük madde 28.1 ve Yönetim Kurulu’nun 05.04.2011 tarih 013 sayılı kararı gereğince" açıkladığı Genel Kurul'un Gündemi de şöyle ilan edilmişti:

GÜNDEM

1. Açılış,

2. Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşması,

3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi,

4. Seçimler;

1. Kulüp Başkanı

2. Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri

3. Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri

4. Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri

5. Sicil Kurulu asil ve yedek üyeleri

5. Kapanış

Yapılan oy pusulası renk seçimine göre Mehmet Helvacı için “kırmızı”, Turgay Kıran için “gri”, Ünal Aysal içinse “sarı” oy pusulaları kullanılacak.

Mehmet Helvacı (5555)

1960 Samsun doğumlu Prof. Dr. Mehmet Helvacı, 1978 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1982 yılında mezun olup, aynı yıl içerisinde Ticaret Hukuku Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Doktora çalışmalarını İsviçre’de sürdüren Helvacı, Lausanne Üniversitesi İsviçre Karşılaştırmalı Hukuk Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Prof. Dr. Mehmet Helvacı, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda savunduğu “Anonim Ortaklıkta Yönetim Kurulu Üyesinin Hukuki Sorumluluğu” tezi ile hukuk doktoru unvanına sahip oldu. 1995 yılında yardımcı doçent unvanını almasını takiben, 1999 yılında “Para Borçlarında Faiz Kavramı” tezini savunarak doçent unvanını aldı. 2005 yılında “Anonim Ortaklıkların Bölünmesi” tezi ile Profesör unvanını elde ederek, 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosu’nu kurarak müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaya başladı. 2004 yılında Özhan Canaydın başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yapmaya başlayan Mehmet Helvacı, beş yılı ikinci başkan olmak üzere son yedi yıl Galatasaray yönetim kurullarında görev yaptı.

Turgay Kıran (6272)

Turgay Kıran, 9 Aralık 1948 tarihinde Aydın’da doğdu. Kıran, ortaöğretimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Fransız ve Roman Dilleri Edebiyatı Bölümü’nden tamamlayan Kıran, 1975 yılında atıldığı profesyonel iş hayatında, üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Turgay Kıran, Hotel Etap İstanbul ve Hotel Etap Marmara’nın ardından uluslararası otellerin ve tatil köylerinin işletmeciliğini üstlendi. Turgay Kıran, 1990 yılından itibaren Aceristan Batum, Antalya, Bodrum, Kuşadası, Mersin, Pamukkale ve İstanbul’da yaklaşık 20 beş yıldızlı otelin ve tatil köyünün projesini, işletmesini ve işletme danışmanlığını yaptı. Turgay Kıran, bünyesinde Hotel La Maison, La Maison Restaurant & Bar, Contact Cafe, Restaurant L’Appart ve Brasserie Restaurant’ı toplamış olan Inter Group International Entertainment şirketinin de yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Galatasaray Liseliler Derneği üyesi olan Turgay Kıran, 2004-2006 yılları arasında Özhan Canaydın başkanlığındaki yönetim kurulunda, başkan yardımcılığı görevini üstlenmişti.

Ünal Aysal (11629)

İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal Aysal, liseyi 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesi’nde, yüksek öğrenimini de İsviçre – Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal Aysal, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı. 1974 yılında da Unit International’i kurdu. 1984 yılında petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı. Turizm sektörüne de giren Aysal, 1000 kişinin çalıştığı Unit Group’un çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.

Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye’yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır. İktisadî Araştırmalar Vakfı; Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal’ı, her yıl yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.

Üyelerimizin Dikkatine;

• 14 Mayıs 2011 tarihinde Galatasaray Lisesi’nde yapılacak Olağanüstü Seçim Genel Kurulumuzda oy verme işlemleri saat 10.00 - 15.00 arasındadır.

GSC Haber

Cevap: Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı | 14 Mayıs | 10.00 | GSTV

Konu acilmistir.

Umarim Galatasarayimiz icin en hayirlisi kimse o kazanir bu secimi.

hayırlı olsun

buraları çok değerlenicek.reserved

Ünal Aysal'ın kazanacağını düşünüyorum. Umarım bu seçim, Galatasarayımıza hayırlı ve uğurlu gelir..

reserverd :)

beyler bugün her baskan adayi yemek verdi en cok katilim hangisindeydi haber sitelerinde birsey bulamadim

İlk sayfayı kaptık heralde :D

Ünal Aysal Başkan olacak inşallah.

Farkında mıyız bilmiyorum ama bu gün genel kurulda olacak olanlar; sadece bir seçim diyerek geçiştirilecek kadar basit bir olguya sığdırılamaz. Ortada üç farklı aday, üç farklı yol var; dolayısıyla üç farklı kader var diyebiliriz. Bunlar koca camianın varlığına ciddi şekilde yön verecek isimler. Her aday farklı bir dünyaya sahip ve kendilerine has farklı yöntemleri var. Hepsinin ortak amacının kulübü ileriye taşımak olduğunu ifade etmek gerekir. Ancak ifade etmek ile adım atmak arasında dağlar kadar fark var. Hatta garantici olmak gerekirse ifadelere kadar inmekte fayda var.

Sonuç olarak; bu gün koca bir camianın önümüzdeki en az 5 senesinin teminatını en iyi şekilde ifade edebilen ve adım atacağına inanılan kişi seçilecektir. Umarım kulübümüz için hayırlısı olur.

Aysal 3185

Kıran 1468

Helvacı 896

Bu oranda bir oy dağılımı bekliyorum.

Benim tahminim Helvaci 2333

Aysal 2042

Kiran 986

kiranin helvacidan fazla oy almasi bence imkansiz