Olağanüstü Seçim İptal Olmayacak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Olağanüstü Seçim İptal Olmayacak

Cevap: Son Dakika | Olağanüstü seçim iptal oldu

Seçim olacaktır. Mali kongrede yönetim ibra edilmediği için değil Adnan Polat yönetimi kendi kararıyla seçim istediği için seçim yapılıyor. Şeklen bir sorun olmaması lazım. Mali kongre tekrarlanır, yönetim ibra edilir ya da edilmez orası farklı bir konudur.

Cevap: Olağanüstü seçim iptal oldu

Polat seçim kararını mali ibrasızlıktan dolayı almadı.Mahkemenin verdiği karar ibrasızlık üzerine verilmiş bir karar.Yani Polat eğer manevrasını ibrasızlık yüzünden seçime gittim şeklinde yapmışsa o zaman seçim iptal olur...

Polat hukukçularla toplantıya girmiş.Bugün belli olur durum...

Adnan Polat öyle bi şey yapmaz.Daha fazla nefret kazanmak istemeyecekir.

Cevap: Olağanüstü seçim iptal oldu

Mesele Adnan Polat'ın vereceği beyanlarda ben irademle seçime gitme kararı aldım derse sorun olmaz..

Mahkemenin yönetime zorla seçim baskısı yaptığını düşündü ve böyle bir karar aldı sanırım..

Çok büyük bir sorun değil..

Bir daha yazıyorum yönetim kurulunun canım sıkıldı ben seçime gidiyorum deme hakkı yok sadece istifa ederlerse olağanüstü kongre kararı alınabilir ve yönetim istifa etmediği için mahkeme kararı ile olağanüstü seçim kararı durduruldu yani sıkıntı yok diyip geçmeyin şu an sıkıntı çok büyük.

aliokanci

Bu arada mahkeme asli kararını 3 Mayıs'ta verecek. Dananın kuyruğu o gün kopabilir yani

Bir daha yazıyorum yönetim kurulunun canım sıkıldı ben seçime gidiyorum deme hakkı yok sadece istifa ederlerse olağanüstü kongre kararı alınabilir ve yönetim istifa etmediği için mahkeme kararı ile olağanüstü seçim kararı durduruldu yani sıkıntı yok diyip geçmeyin şu an sıkıntı çok büyük.

O zaman istifa ederler 1 sene adnan polat bu takımın başında kalsın linç edilir bildiğin linç edilir

Galatasaray yönetimi hukukçuları mahkemeye başvurup tedbir kararını kaldırmazlarsa 14 mayısta seçim yapılamaz.

Mehmet helvacı ve 2 yönetici daha istifa etti zaten. yani yönetim falan kalmadı ortada.Seçim zorunluluk şu aşamada.İbra olayından bağımsız.

evet istifa ederler ama bu kadar prosedür bir daha baştan işler seçim haziran'ın sonuna doğru anca yapılır o zamana kadar da atı alan üsküdarı geçer zaten.

Sanmıyorum bu saatten sonra adnan polat dahil camiadaki herkes seçime gitmeyi istiyo karşı dava açacak biri olmadığı için sürecin uzayacağını sanmıyorum

Seçim olacaktır. Mali kongrede yönetim ibra edilmediği için değil Adnan Polat yönetimi kendi kararıyla seçim istediği için seçim yapılıyor. Şeklen bir sorun olmaması lazım. Mali kongre tekrarlanır, yönetim ibra edilir ya da edilmez orası farklı bir konudur.
Aklanarak bırakmak istiyorlar.Formaliteden oylama yapılır..

Mahkeme genel kurul kararını durdurdu..Seçim yönetim kararı ile alındı..

...................

Bilinmelidir ki mevcut yasalar ve tüzük bizi seçime gitmeye zorlamıyor, seçime katılmamızı da engelleyen bir yasa yok. Mali ibra, Denetim Kurulu ibrası ve 2011 bütçesi onayı var… Ama idari ibrasızlık da var. Bu ne demektir, ne anlam taşımaktadır, takdirlerinize bırakıyorum. Ancak bu yapılanlar bizlerin gönlünü yaralamıştır. Bizler Galatasaray’a gönül verdiğimiz için buradayız. Hiçbir beklentimiz yok, olmadı da. Başlattığımız işleri bitirerek kulübümüzü normal zamanda seçime götürmek arzumuzdu.

Ancak mevcut şartlarda devam etmek Galatasaray’a zarar vereceğinden, Yönetim Kurulu kararı ile 7 Mayıs 2011 günü, çoğunluk sağlanamayacağı için de 14 Mayıs 2011 günü kulübümüzün Seçim Genel Kurulu’nu yapma kararı aldık.

......................

Başkan Adnan Polat Basın Toplantısı Düzenledi - 06.04.2011 14:17 (KULÜP HABERLERİ) / Galatasaray.org

Tam metin.Zorla seçim yapılmıyor yani yönetim kurulu kararı var.

Mehmet helvacı ve 2 yönetici daha istifa etti zaten. yani yönetim falan kalmadı ortada.Seçim zorunluluk şu aşamada.İbra olayından bağımsız.

hayır yönetim var hala ortada,yanlış bilmiyorsam tüzük gereği sadece 3 veya 4 üye kalmalı yönetimde yani bu kadar istifa olağanüstü seçim için karar yeter sayısı değil.

Onların istifa etmesi ile yönetim düşmüyor karar salt çoğunluğunu verecek yönetim kanuni olarak hala duruyor o sebeble yönetim düşmez. Başka işler var sanırım bu işin içinde...

Bunca şeyden sonra Adnan Polat yönetimi devam ederse çok büyük madara olur hem Ünal Aysal hem biz

Üst Alt