# Olivier Ntcham


Olivier Ntcham, CM | 21 yaşında ve kiralık olarak FC Genua'da oynuyor. 2012 senesinde Le Havre'den kendisini Manchester City transfer etti.

M. City'de ilk senesinde U18 Takımında oynadı. 2013 senesinde U23 Takımına dahil oldu ve iki sezon Premier League 2'de oynadı.

M. City'deki istatistikselleri U23 ile birlikte 46 Maç - 5 Gol - 4 Asist. U19 ile birlikte UEFA Youth League 9 Maç - 1 Gol - 4 Asist.

2015/16 sezonu şu an oynadığı FC Genoa'ya kiralandı. 2016/2017 sezonunda FC Genoa formasıyla 20 lig maçında 3 gol 1 asist istatistiğiyle oynadı.

Sağ ayağını kullanıyor ve asıl mevki Orta Saha - Orta ama kendisi Orta Saha - Ofansif yada Sol Açık olarakta oynayabiliyor.

Bireysel yetenekleri iyi. Teknik anlamda özelikle pas oyun tekniği beğeniyorum. Ayrıca top kontrolü iyi ve etkili driblingler yapıyor.

Şut tekniği fena değil ama kesinlikle daha çok gelişmesi lazım. Sert çekebiliyor ama isabeti en azından bir kaç level artması lazım.

Taktiksel anlamda daha fazla oyun akışını takip etmeli çünkü oyunu yöneltme kapasitesine sahip. Mental daha fazla konsantreli olmalı.

Pas oyunu üst düzey. Çok iyi kısa ve ara paslar atıyor. Fiziksel anlamda iyi. Boyu 1.80 m ve güçlü. İkili mücadelerde dengeli.

Rotasyon ve gelecek vadeden bir oyuncu olarak enteresan bir transfer olur. Potansiyeli gerçekten yüksek. Bizde faydalı olabilir.

YouTube

Transfermarkt Profili: Olivier Ntcham - Oyuncu profili 16/17 | Transfermarkt
 
Üst Alt