Ön Çapraz Bağ Yırtılması


Arkadaşlar,Bugün halısaha maçında adam topu ayağımdan alayım derken, sağolsun benim ön çapraz bağları aldı. Dize vurduğu an inanılmaz bi ağrı hissettim ama olayın ciddi olmadığını düşünüp maça devam etmek istedim,önceleri sektim biraz ama sorun yok gibiydi,çok geçmeden topu önüme almak için topa hafif dokunduğum an dizimden çat diye bi ses geldi yere yığıldım. Hastaneye gittik MR cihazı arızalıymış,doktor elle kontrol etti ve zedelenme ve yırttık var dedi tabii en doğrusu MR'da ortaya çıkacak. Şuan dizim davul gibi elastik bandaj sarılı ve 1-2 saat aralıkla buz koyuyorum üstüne sürekli.Öncelikle sorum daha önce bu sorunu yaşayanınız oldu mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?Tamda BESYO'ya hazırlanırken başıma gelene bak. İlk sınavımda 9 Temmuz'daydı!
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıKötü bir durum tabi ama zamanlaması da çok kötü olmuş. Geçmiş olsun, umarım çabuk atlatırsın.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıBenim arkadas tendomdan sakatlanmıstı tendom daha kötü ayagın sarteli gibi seninkide elektrik hocam bol bol yatman gerekicez ilişme zamanına kadar ayagın güclüslesicek hareketsiz kaldıgından fizik tedavi gerekicektir Allah yardımcın olsun sınav işi kötü olmus ama umarım Cabuk iyileşirsin acil sifalar
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ Yırtılmasıbağlar koptuysa banko ameliyat, arkadaşımın başına geldi. rahat bi 6-7 ay uğraştı. üstüne üstlük şu anda kas gücü falan da zayıf. uzun maraton, geçmiş olsun.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıKopma olsa doktor anlardı sanırım ve ameliyet gerekirdi.Yırtık olunca tedavi nasıl oluyor bilmiyorum ama o "çat" sesi hayra alamet değil.Geçmiş olsun.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıAffet beni ama manyakça bir harekette bulunmuşsun. İnsan bu durumda maça devam eder mi? Hayatın boyunca etkisini hissedeceğin bir sakatlık yaşayabilirdin.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıBağlar yırtıldıysa ameliyat gerekir inşallah yırtılmamıştır geçmiş olsun.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıBora anlamadım ?yani kötü bir sakatlık

özellikle ani yön degiştirmelerde dizinin üzerine yük bindiğinde dikkatli ol bundan sonra

ACl yırtığı olanlarda genelde sakatlık sonrası dikkatli olmazsan tekrar yırtılabilir.

özellikle basketbolcular için çok kötü bu durum. benim en sevdiğim basketbolcu d-rose un da başına geldi

artk eskisi gibi patlayıcı (bir anda yön değiştiren ya da çok süratli ilk adım) özelliği kalmaz diyorlar ama hayırlısı bakalım
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıBenim arkadas tendomdan sakatlanmıstı tendom daha kötü ayagın sarteli gibi seninkide elektrik hocam bol bol yatman gerekicez ilişme zamanına kadar ayagın güclüslesicek hareketsiz kaldıgından fizik tedavi gerekicektir Allah yardımcın olsun sınav işi kötü olmus ama umarım Cabuk iyileşirsin acil sifalarTüm sınavları kaçıracam zaten öyle görünüyor.bağlar koptuysa banko ameliyat, arkadaşımın başına geldi. rahat bi 6-7 ay uğraştı. üstüne üstlük şu anda kas gücü falan da zayıf. uzun maraton, geçmiş olsun.Bağlar kopmasa bile şu haliyle en az 2,5 ayı alıyormuş dizi güçlendirme süresi. İnşAllah kopmamıştır,tek isteğim o.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıÖÇB Yaralanmasında Bulgular Nelerdir?

Yaralanma esnasında başlayan ağrı vardır. Beraberinde eklemde kanamaya bağlı olarak hızlı gelişen bir şişlik olur. Zaman geçtikçe şişlik azalır ve yerini stabilite bozukluğuna bırakır. Yaralanma esnasında bağın kopma sesi duyulabilir, ancak duyulan her ses bağın koptuğu anlamına gelmez. Kısmi bir yırtık söz konusu ise ağrı sadece ön çekmece testi sırasında hissedilebilir.

Kronik bağ yaralanmalarında sportif aktiviteler ve zorlamalarla şikayetler tekrarlarken istirahatla bir rahatlama sağlanır.Şu kısmı iyi oku.Dur sana link de vereyim; https://www.artroskopi.us/anteriorcruciateligament.htm
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ Yırtılmasıbesyo zamanı açısından çok kötü olmuş, çok geçmiş olsun.Teşekkür ederim Sezer.Kopma olsa doktor anlardı sanırım ve ameliyet gerekirdi.Yırtık olunca tedavi nasıl oluyor bilmiyorum ama o "çat" sesi hayra alamet değil.Geçmiş olsun.Doktor,kısmi kopmalar olmuş olabilir dedi ses konusunu duyunca.Affet beni ama manyakça bir harekette bulunmuşsun. İnsan bu durumda maça devam eder mi? Hayatın boyunca etkisini hissedeceğin bir sakatlık yaşayabilirdin.Adem,ilkin derin bi acı hissettim ama azalmıştı ağrı ondan devam ettim.Bağlar yırtıldıysa ameliyat gerekir inşallah yırtılmamıştır geçmiş olsun.Kopmada ameliyat oluyor galiba.yani kötü bir sakatlık

özellikle ani yön degiştirmelerde dizinin üzerine yük bindiğinde dikkatli ol bundan sonra

ACl yırtığı olanlarda genelde sakatlık sonrası dikkatli olmazsan tekrar yırtılabilir.

özellikle basketbolcular için çok kötü bu durum. benim en sevdiğim basketbolcu d-rose un da başına geldi

artk eskisi gibi patlayıcı (bir anda yön değiştiren ya da çok süratli ilk adım) özelliği kalmaz diyorlar ama hayırlısı bakalımBakalım MR'dan sonra anlaşılacak.
 
Cevap: Ön Çapraz Bağ YırtılmasıOlan olmuş artık Faruk.Ameliyat olsa da -ki bu ihtimali göz ardı etme- olmasa da bir süre sıkıntı çekiceksin.Dediğin gibi bunu MR sonucunda görüceksin.Geçmiş olsun.Herkesin başına gelebiliyor bu sakatlık.Arkadaşım halı sahada hiç yoktan kopartmıştı bağları.Ameliyat sonunda 5-6 ay da toparladı.Önemli olan güçlendirme çalışmalarını ciddi ve düzgün yapmak.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt