"Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"

Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"

maradona çok özel bir yetenek. cruyff da bir çoklarının efsanesi. bizim nesil de en yetenekli topçu ronaldinho idi ama kendine bakmadı onun için messi ve ronaldonun gerisinde kaldı. ben rivaldo ve brezilyalı ronaldoyu çok iyi buluyorum. rivaldo çok özel bir oyuncu idi. gigs ve del pierro da müthiş kariyer yaptılar bu isimler de çok büyük efsane bana göre.

Pele onun için "Gördüğüm en iyi futbolcuydu" der. Maradona da "George Best. O benim idolümdü" diyerek ona karşı olan sevgisini belirtir.

Messi şundan iyi bundan iyi demek kolay.

Hiç kimsenin tam olarak ne yaptığını bilmiyorsunuz çünkü.

Bir George Best vardır bilir misiniz? Messi ve C. Ronaldo'yu cebinden çıkartır.

GeorgeBest.jpg

Maradona good, Pele better, George BEST.

[video=youtube;jYU0KsGLuxE]https://www.youtube.com/watch?v=jYU0KsGLuxE&feature=related[/video]

pele good maradona better george best:) maradonayı daha çok severim ondan :)

yalnız arkadaş bu pele bana antipatik geliyor sürekli çıkıp ona buna laf atıyor maradona ile dalga geçiyordu sürekli

George Best'i izlemiş gibi yorum yapmayın :asd:

Ben de belgeselini izlemiştim.

Bu arada

[video=youtube;sGteJAB-OGA]https://www.youtube.com/watch?v=sGteJAB-OGA[/video]

90'lı yıllardan şimdiye gelmiş, bizimde izlediklerimiz arasında gerek kişilik gerek yetenek olarak efsaneleşmiş isimlerin çok olması da güzel. Giggs, Scholes, Del Piero, Zidane, Ronaldo(Brezil'yalı) vs... Ronaldo gerçi bir ara şanssızlıklar da yaşadı. Yoksa daha da büyük olabilirdi.

George Best'i izlemiş gibi yorum yapmayın :asd:

Ben de belgeselini izlemiştim

George Best'in bir çok maçını seyrettim. Elbette canlı değil. Babam, İrlanda'dayken alıp getirdiği George Best albümü vardı. Albümün içinde kariyerinde attığı gollerin aşağı yukarı tamamı ve farklı farklı sezonların komple maç özetleri vardı.

Elbette canlı seyretmeye benzemez ama bu adamı çok seyrettim anlayacağın.

Saygısızlık etmek istemem, hepsi büyük futbolcuymuş. Ama o zamanlar da futbolun bu kadar sistemli ve zor olmadığı aşikar. Ben şu anki faal futbolculardan onlarcasının Pele ve Maradonadan daha iyi olduklarını düşünüyorum.

O isimler bugün olsalardı, bugünün koşullarında idman yaparlardı, bugünün futbolunun gereklerini yerine getirirlerdi. 40 sene önceki durumda olmazlardı. O yüzden ben bu tür kıyaslamaları oyuncuların oynadığı dönemlerde yaptıkları itibariyle bakarım. Brezilya 5 tane dünya kupası kazanmış tarihinde, 3 tanesinde Pele var. Gelmiş geçmiş en iyi kim sorusunun cevabı budur benim için...

O günün şartlarına göre değerlendirdiğimizde onlar efsaneydi,Messi şu anda efsane olmaya en yakın futbolcu.

Futbolu bırakmaya yaklaştığı zaman,onlar ile karşılaştırabiliriz.

o zamanın futboluyla şimdi ki futbol anlayışı bir değil eskiden çok kısıtlı yetenekli futbolcular vardı ve takımı nerdeyse tek başına götürebiliyorlardı ama şimdi takımın geneli iyi değilse başarı olmamıyor messide ronaldoda bence maradona pele tarzı oyuncularda kat ve kat daha iyi maradona zamanındaki defans oyuncuları savunma sistemi taktik anlayışı kesinlikle bir olamaz

30-40 yil sonra bir eleman daha cikar bu adam Messi den daha iyi denmeye baslar.

Messi yi su an dunyanin en iyilerinden yapan sey zamaninda yeni Maradona denip, simdiyse Messi denmesidir.Adam artik ismini tescilledi.

1 aylık uykuya yatmış Pele söylenenlere göre.1 ay sonra uyanınca "ben şu oyuncudan daha iyiydim,en iyi benim" gibi sözlerle tekrar gazetecilere malzeme olacakmış.

o zamanın futboluyla şimdi ki futbol anlayışı bir değil eskiden çok kısıtlı yetenekli futbolcular vardı ve takımı nerdeyse tek başına götürebiliyorlardı ama şimdi takımın geneli iyi değilse başarı olmamıyor messide ronaldoda bence maradona pele tarzı oyuncularda kat ve kat daha iyi maradona zamanındaki defans oyuncuları savunma sistemi taktik anlayışı kesinlikle bir olamaz

İyi de Cruyff veya Pele bugün oynasa bugünün antrenman teknikleriyle yetişirdi, bugünün futboluna ayak uydururdu. Dönemleri ile bugünün futbolları arasında fark olması onların hatası değil ki. Veya çok önemli bir şey de değil. Söylediğim gibi, bugün oynasalar kendilerini bugünün koşullarına alıştırırdılar.

15 yılı aşkın bir süre zirvede kalmış tek futbolcudur. Muhammed Ali ile birlikte dünyanın ilk global süper starıdır. Futbolun ötesinde, Jordan, Ali gibi isimleri geride bırakarak sporun da 1 numarası seçilmiştir. Rekorların, başarıların adamıdır. Atatürk'ün ideal sporcuyu tanımladığı cümleye bire bir uyar. Santos gibi bir çöplüğü, dünyanın 1 numaralı takımı haline getirmiş, dönemin en güçlü Avrupa takımlarını şamar oğlanına çevirmiştir. Rövaşatanın mucididir. Futbol adına yaptıkları saymakla bitmez.. Etrafınızda Pele'yi yaşamış büyüklerinize "en iyisi kim" diye sorun; hepsinden Pele cevabını alacaksınız :)

Ne demiş büyük düşünür Cruyff:

"Pele is the only one who transcends the limits of logic"

(Sadece Pele mantığın sınırlarını aşmıştır)

Üst Alt