Online Sınav Yazılımı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Online Sınav Yazılımı

Zoom'u da çok yazdık çizdik rektöre. Birçok alternatif arasından en iyisinin bu olduğuna karar verdiklerini söyledi
ülkede yazılım, teknoloji niye gelişimiyor diye aglamasinlar bu saatten sonra. itüçekirdek big bang dedikleri etkinlik kendi reklamlarını yapmak olarak algılarım bu saatten sonra.
Hayır dünyadaki p2p sistemlerinin alayı webcrt kullanarak veri akışı yapmakta yani noktadan noktaya veri akışı şeklinde ilerler. Jitsi,BBB, zoom,google meets,whatsapp... hepsi ayni şekilde ilerliyor aradaki fark sadece arayüz, kullanım sitilleri. olay sadece sunucunun gücünde bitiyor günümüze uygun bir server ve güçlü(gigabit) internet altyapısı yeterli. Serverin gücü anlık birbiriyle iletişim kullanacak kişi sayısını yönetmek için birde canlı kayıt almak için gerekli.
Yaptiklari yasal olmayan durumlari ekstra es geciyorum şu eğitim sistemleri konusunda Allah akıl fikir versin başka birşey demiyorum.

Şöyle bir örnek vereyim,

Boğaziçinde yapılacak olan english proficiency sınavında okul 15 gün boyunca dilekçe topladı ve, İnterneti, pc/tableti olmayan tüm öğrencilere bu desteği tek tek sağladı.

Ardından, sınav formatı olarak sağ omzunuzun arkasından sizi ve çalışma ortamını görüntüleyen bir cihazda zoom açılması istendi.

Bizim öğrenciler belki de Türkiye in en duyar kasan öğrencileri olduğundan, siz bizim özel hayatımızı mı görüntüleyeceksiniz diye ortalığı ayağa kaldırdı.

Nitekim okul, sadece cok az sizi ve ekranınızı görüntüleyeceğİz, odanızı veya çalışma ortamınızı görüntülemek gibi bir amacımız yok diye geri adım attı.

Sonuç olarak, bana kalırsa,

1) itü öğrencilerine değer veren bir okul olmaktan çıktı maalesef
2) bunda öğrencilerin payı da var. Mail attığında cevap dahi alamayan arkadaşlarım var, ben daha Boğaziçinde maili attığımda 2. Gün cevap almadığım tek bir gün bilmiyorum.

Bu durum öğrencilerin tutumu ve tavrı ile değişir. Bence komple boykot edin sınavları

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Nedir bu heyecan? Hollandanin en buyuk universitesi olan Erasmuste tıp sınavları suan ayni yoldan yapilmakta. Kamera, mikrofon açık. Kayitlar sınavdan sonra 2 hafta boyunca tutulup inceleniyor kopyaya uygun bir hareket var mi diye. Sinavdan 1 hafta once birkaç uygulama yükleniyor bilyisayarda olan biteni takip edebilmek icin. Kimseninde bunu sorun ettigini gormedim son aylar

Nedir bu heyecan? Hollandanin en buyuk universitesi olan Erasmuste tıp sınavları suan ayni yoldan yapilmakta. Kamera, mikrofon açık. Kayitlar sınavdan sonra 2 hafta boyunca tutulup inceleniyor kopyaya uygun bir hareket var mi diye. Sinavdan 1 hafta once birkaç uygulama yükleniyor bilyisayarda olan biteni takip edebilmek icin. Kimseninde bunu sorun ettigini gormedim son aylar
Yapamazlar kardeşim ne heyecanı?

Kimseye videonu göstermek zorunda değilsin, kimseye uzaktan bilgisayar erişimi vermek zorunda değilsin. Bunu dayatamaz kimse.

Bir kişi o uzaktan erişimi kötüye kullandığı an ortalık ayağa kalkar; bedelini kimseye ödeyemez.

Yapamazlar kardeşim ne heyecanı?

Kimseye videonu göstermek zorunda değilsin, kimseye uzaktan bilgisayar erişimi vermek zorunda değilsin. Bunu dayatamaz kimse.

Bir kişi o uzaktan erişimi kötüye kullandığı an ortalık ayağa kalkar; bedelini kimseye ödeyemez.

Yapıyorlar burda binlerce öğrenciye abi.. Benimde suan tek bildigim üniversite uzerinden konustum. Baska üniversiteleri bilmiyorum burada. Herkeste normal karsiliyor suan diye bir izlenim aldım. Yani cok aykiri bir ses duyulmadi sosyal medyada. Universitede mentorluk yapıyorum. Birkac takip ettiğim ogrenci var. Birinde geçen sinav esnasinda kafasini 30 saniyeden fazla oynatti ve ekrana bakmadi diye dosyasina not düşülmüş..

Yapıyorlar burda binlerce öğrenciye abi.. Benimde suan tek bildigim üniversite uzerinden konustum. Baska üniversiteleri bilmiyorum burada. Herkeste normal karsiliyor suan diye bir izlenim aldım. Yani cok aykiri bir ses duyulmadi sosyal medyada. Universitede mentorluk yapıyorum. Birkac takip ettiğim ogrenci var. Birinde geçen sinav esnasinda kafasini 30 saniyeden fazla oynatti ve ekrana bakmadi diye dosyasina not düşülmüş..
Öğrenciler bunu kabul ettiklerine dair bir beyanda bulundulursa ok ancak diğer türlü sana bu dayatmayı yapma hakları yok.

Sadece 1 öğrenci karşı çıksa olaylar büyür. Türkiyede bir üniversitede hoca uzaktan erişim dolayısıyla da whatsapp web de açık olsun istedi diye tüm üniversitede olay oldu.

Sadece 1 öğrenci sadece 1 hoca tüm dinamikleri yerinden oynatır bu tarz durumlarda. Zorunluluk yapılması mümkün değil.

Öğrenci sınava girmez sonradan itiraz ederse haklı çıkar.

Üst Alt