Önümüzdeki Sezon Şampiyonlar Ligi'ne Para Yağacak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Önümüzdeki Sezon Şampiyonlar Ligi'ne Para Yağacak

Vay anam vay paralara bak.

2-3 sene arka arkaya CL'ye katilsak 2012-2015 arasi oldugu gibi maddi yönden acayip bir rahatlama yasariz, sacma sapan harcamalar yapmadigimiz sürece.

Gerçekten muazzam bir para bizim gibi ülkelerin takımları için. Gruptan çıktığın her sene 50-60 milyon Euro'luk geliri garantiliyorsun. Takımın maaş bütçesini karşılıyor neredeyse. Muazzam bir olay muazzam. O yüzden artık her sene Ş.Ligine katılmalıyız. Öyle şampiyon olamayınca ligi bırakmak diye bir şey kabul edilemez. Gerekirse 2. olup gideceksin statü değişti ve artık daha kolay rakiplerle eşleşilecek elemelerde. Bunu başarıp istikrarlı olabilirsek 10 yıl içinde borç falan kalmaz yeni gayrimenkuller edinmiş bile oluruz.

Statü değişti eleme 3 maça çıktı sanırım ama eskisi gibi güçlü takım gelme olasılığı yok yanlış bilmiyorsam tabi..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tr Şampiyonluguna kaç veriyor tff?

GSCimbom Mobile App

Geçende oturup hesapladım. Hatta bununla ilgili bir başlık açmayı düşünüyorum ama şöyle söyleyeyim. Sene sonunda totalde 160 milyon TL civarı bir para kazanacağız. Bu da 30 milyon Euro ediyor kabaca.
Konusunu açarsan detaylı öğrenmiş oluruz. Şimdi sezon boyunca dağıtılan para haricinde şampiyon olana ne kadar veriliyor merak ettiğim oydu.

GSCimbom Mobile App

uegaa.png

1.Torba
Barcelona
Bayern
Man City
Juventus
PSG
Lokomotiv Moskova
Porto
Shakhtar

2.Torba
Real
Atletico
Dortmund
Man Utd
Napoli
Tottenham
Schalke
Roma

3.Torba
Monaco
Liverpool
Valencia
Brugge
Galatasaray
Inter
Leipzig
Spartak

Seneye Şampiyonlar Ligi'nin durumunu tekrar hatırlatıyorum.Şu anda 3. torbada görünüyoruz ama elemelerden gelme ihtimali yüksek PSV,Benfica,Anderlecht,Kiev ve UEFA Şampiyonu olması muhtemel Arsenal gibi takımların puanı bizden yüksek olduğu için 4.torbaya düşeriz gibi duruyor.

UEFA geçen sezon ŞL gruplarına direkt giden Hollanda ve İsviçre şampiyonlarını elemeye atıp,Şampiyonlar kotasını 5'ten 4'e,Şampiyon olmayanlar kotasını ise 5'ten 2'ye düşürmüş.(UEFA sırasındaki ilk 4 ülkenin ilk 4 takımına direkt yer açmak için)

ŞL şampiyonu seneye 1.torbadan katılıyor.Sevilla dışında ŞL'de devam eden 7 takım seneye zaten ŞL'de olacağı için UEFA sırasında 11. ülke Çekya'nın şampiyonu Plzen de direkt katılacak büyük olasılıkla.Puanı maalesef bizden yüksek.

3.torba şansımız için Inter ve Frankfurt'un ligde ilk 4'teki yerlerini korumalarını,UEFA'yı puanı bizden düşük(Leipzig) veya zaten ŞL'de oynayacak(Atletico) bir takımın almasını temenni ediyorum.UEFA'yı zaten ŞL hakkı kazanmış bir takım kazanırsa Fransa 3.sü de ŞL'ye direkt gidecek o da şu an Marsilya ve puanı bizden düşük ama onlar da UEFA'da devam ediyor.3.500 puan altımızdalar onların da Leipzig'e elenmeleri şart.

Şampiyon olamayıp da ŞL elemesine katılacak takımların çoğunun puanı bizden yüksek.2 tane takım oradan gelecek.Bu yüzden şampiyon olup da ŞL elemesine girecek takımlar arasından ŞL biletini alan 4 takımdan en az 3'ünün UEFA puanının bizden düşük olması şart. Bir de Brugge ile puanımız tamamen aynı.Bu durumda ne oluyor bilmiyorum alfabetik gidiyor herhalde.

Son düzenleme:
Konusunu açarsan detaylı öğrenmiş oluruz. Şimdi sezon boyunca dağıtılan para haricinde şampiyon olana ne kadar veriliyor merak ettiğim oydu.

GSCimbom Mobile App

Puan, eski şampiyonluklar ve garanti bedel hariç olarak sadece Sıralama ödülünü yazıyorum.

Şampiyon 27 milyon TL
2.olan 21 milyon TL
3. olan 15 milyon TL
4. olan 10 milyon TL

kazanıyor. Yani bu tabloya baktığımızda sıralama ödülleri olarak 1. ile 4. arasında Euro bazındaki fark 3,5 milyon Euro. Yani hiçbir şey :)

Vay be GSc yine havaya girmiş.
Gelenin geçenin gol attığı fenere gol atamayan takım bırakın şampiyon olmayı 2.bile olamaz.
Başak ile aramızda 1 puan var ve daha zor maç bile yapmadık.
Paşa ve sivas gibi iki dandik takımla berabere bile kalamadik.
Ayrıca tüpçü ve medya'yi da unutmayın.

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Vay be GSc yine havaya girmiş.
Gelenin geçenin gol attığı fenere gol atamayan takım bırakın şampiyon olmayı 2.bile olamaz.
Başak ile aramızda 1 puan var ve daha zor maç bile yapmadık.
Paşa ve sivas gibi iki dandik takımla berabere bile kalamadik.
Ayrıca tüpçü ve medya'yi da unutmayın.

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!
Başımızda fatih terim olmasa aynı fikirdeyiz. Ama terim ismi baya değiştiriyor olayı.

GSCimbom Mobile App

Üst Alt