Onyekuru: "Galatasaray'a gitmek istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Onyekuru: "Galatasaray'a gitmek istiyorum"

Rus temsilcisi CSKA Moskova, Nijeryalı kanat oyuncusu Onyekuru transferi için Everton ile görüşmelere başlarken, Galatasaray'ın yeniden kiralamak istediği Onyekuru'nun tercih hakkını yine CimBom'dan yana kullanmak istediği belirtildi.

Daily Mail'in haberine göre; 22 yaşındaki sol kanat oyuncusu, kesinlikle CSKA Moskova'ya gitmek istemediğini Everton yetkililerine iletti ve 1 yıl daha Galatasaray'a kiralanmayı bekliyor. Onun tavrı, CimBom'un işini kolaylaştırdı.

DEVLER LiGi'NDE OYNAYACAK

Everton'la 2022'ye kadar mukavelesi bulunan Henry Onyekuru'nun kiralanması konusunda süre olarak bir problem bulunmuyor. Galatasaray'daki etkili performansı sonrasında yeniden Nijerya Milli Takımı'na çağrılan Onyekuru, Fatih Terim ve takım arkadaşlarıyla özel bir bağ kurdu. Sarı-Kırmızılı forma altında Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermek isteyen genç yetenek, burada vitrin yaptıktan sonra İngiltere veya İspanya'da daha geniş bir pazar bulabileceğini düşünüyor.

ya onyekuru ya da böyle hızlı bir kenar oyuncusu lazım.

geçen sene zaman zaman kızdık ama geçiş hücumlarında takımda top taşıyacak tek oyuncuydu. şimdi kimse yok. babel'in bu anlamda beklentileri karşılayabileceğini düşünmüyorum.

Babel'in arkasından çok ciddi güç olur. Oyun içinde yapamadığı onlarca işe rağmen gol becerisi anlamında yetkin bir oyuncu su götürmez. Yine 1 milyon gibi bir paraya benchten böyle bir adam getirebilmek uzun vadede çok faydamıza olur. Geçen sezon Onyekuru'ya bir şey olsa Garry'i de sattıktan sonra arkasından gelebilecek oyuncu yoktu neredeyse, böyle bir korkuyu bu yıl da Babel'le yaşamak istemiyorsak mutlaka Onyekuru veya o tarz golcü bir kanadı getirmeliyiz. Hatta bir tanesi de sağ kanada, Feghouli'nin arkasına lazım. Beğenmesek de Sinan'ın her sezon kemiksiz 5 golü vardı, o gidince o eksikliği telafi edecek adam da lazım duruma geldi. Avrupa'da bir şeyler yapmak istiyorsak her pozisyonda gözü kapalı oynatabileceğimiz en azından 2 adamımız olması lazım. Ben bu yüzden Ozonwafor'un bile kadroda tutulabileceğini düşünüyorum. Allah korusun Marcao-Luyindama'dan birine bir şey olsa yine Ahmet'e kalacağız. O yüzden bu seviye takımlarda 1 pozisyonda 2 güvenilir alternatifin olması önemli. Oluyorsa Onyekuru'nun da yeniden kiralanmasını isterim.

Edit: Jimmy'i aldığımızı unutmuşum bir an. O yeterince iyi bir alternatif tabii Feghouli arkasına. Onyekuru veya o tarz birini de getirirsek en azından kanat yönünden elimiz rahatlar. Hiçbir şey beklemesem de Yusuf gibi 2 pozisyonu da yedekleyebilecek bir 3. eleman da olacak.

Üst Alt