Onyekuru ile Anlaşıldı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Onyekuru ile Anlaşıldı!

5dcba24666a97c621b521c81

Geçtiğimiz hafta Nijeryalı yıldızın menajeri William D’Avila ile İstanbul’da görüşen idari menajer Şükrü Hanedar’ın kısa süre içinde Fransa’ya giderek Monaco ile masaya oturacağı öğrenildi.

Uzun süredir Galatasaray'a geri döneceği konuşulan Henry Onyekuru konusunda sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

OLUMLU YANIT ALINDI
Nijeryalı yıldızın menajeri William D'Avila geçtiğimiz hafta İstanbul'a gelmiş ve Galatasaray İdari Menajeri Şükrü Hanedar ile bir araya gelmişti. Onyekuru'dan olumlu yanıt alan Hanedar bu kez Fransa'ya gitmeye hazırlanıyor.

HEDEF KİRALAMAK
Şükrü Hanedar'ın kısa süre içinde Monaco kulübünün yetkilileri ile masaya oturarak kiralama teklifi yapacağı gelen bilgiler arasında.

MONACO SICAK BAKIYOR
Monaco kulübünün şu ana kadar faydalanamadığı Onyekuru'yu kiralamaya sıcak baktığı ifade ediliyor.

Fanatik

Onyekuru ile zaten anlaşılır, ne kadar sevmesem de adam kulübü seviyor. Monaco para koparmadan bırakmaz o sıkıntı.

1 sezonda 16 gol 5 asistle oynayan kanat oyuncumuz hic olmadi bunu biliyorsun di mi ? Keita , Bruma vs dahil!

Bu cocuk bu skorlari 21 yasinda yapti.

Sampiyonlukta basroldeydi!!

Ben fenerli , kargasporlu hatta ibb li olsam ben de sevmem mesela.

Ama GS li biri boyle katki yapmis adami nasil sevmiyorum diyebiliyor aklim almiyor.

onye gelsin gelmesine de bırakın kadrodakini her yeni gelenin yerine 6 ay önce alıp geri yollayıp ücretini biz ödediğimiz, rakiplere bedava verip yerine küme düşenlerden topladığımız, son transferinde çılgın paralar saçtığımız, fesihleri için muhtemelen milyon bayılacağımız adamların acısı bir gün çıkacak

o gün geldiğinde oburca transfer talep edip 8 kişilik anadolu takımlarını yenebilen 3 milyon euro kazanan insanlar arkasına bile bakmayacak

olağan şartlarda 30 gol atan santraforu yok pahasına gönderip yerine toplamda o kadar gol atamayan 4 santrafora 70 80 milyon gömdüren adamlar dava konusu olur ama neyse

1 sezonda 16 gol 5 asistle oynayan kanat oyuncumuz hic olmadi bunu biliyorsun di mi ? Keita , Bruma vs dahil!

Ama GS li biri boyle katki yapmis adami nasil sevmiyorum diyebiliyor aklim almiyor.
Ben bencil ve zekasız oyuncuyu sevmiyorum kim olursa olsun. İsterse 50 gol atsın adamın oyun tarzı bana ters.

onye gelsin gelmesine de bırakın kadrodakini her yeni gelenin yerine 6 ay önce alıp geri yollayıp ücretini biz ödediğimiz, rakiplere bedava verip yerine küme düşenlerden topladığımız, son transferinde çılgın paralar saçtığımız, fesihleri için muhtemelen milyon bayılacağımız adamların acısı bir gün çıkacak

o gün geldiğinde oburca transfer talep edip 8 kişilik anadolu takımlarını yenebilen 3 milyon euro kazanan insanlar arkasına bile bakmayacak

olağan şartlarda 30 gol atan santraforu yok pahasına gönderip yerine toplamda o kadar gol atamayan 4 santrafora 70 80 milyon gömdüren adamlar dava konusu olur ama neyse

Bu harcamalar karşısında elde edilen gelirleri de yazman lazım yalnız. Tarihimizdeki en yüksek bonservis gelirini elde ettik. 2 senelik şampiyonluk+şampiyonlar ligi gelirlerini bir hesapla bakalım ne kadar ediyor? Benim bildiğim 900 milyon-1 milyar tl gibi bir para. Ek olarak başarıyla orantılı forma, bilet satışını, reklam gelirlerini de ekleyebilirsin. Türkiye-süper kupa falan primleri bile ödemez onları geçelim, tamam. Onlar sadece prestij katar.

Yapılan işlerin hepsi doğru demiyorum ama bir analiz yapacaksak her tarafından bakmaz lazım. He bunları artı eksi kefesine koyup "hayır bu enkazdır" diyorsan o subjektif bir yorum olacaktır artık.

Ronaldinho gibi calim atamiyor diye :)

Bu harcamalar karşısında elde edilen gelirleri de yazman lazım yalnız. Tarihimizdeki en yüksek bonservis gelirini elde ettik. 2 senelik şampiyonluk+şampiyonlar ligi gelirlerini bir hesapla bakalım ne kadar ediyor? Benim bildiğim 900 milyon-1 milyar tl gibi bir para. Ek olarak başarıyla orantılı forma, bilet satışını, reklam gelirlerini de ekleyebilirsin. Türkiye-süper kupa falan primleri bile ödemez onları geçelim, tamam. Onlar sadece prestij katar.

Yapılan işlerin hepsi doğru demiyorum ama bir analiz yapacaksak her tarafından bakmaz lazım. He bunları artı eksi kefesine koyup "hayır bu enkazdır" diyorsan o subjektif bir yorum olacaktır artık.

aslında bonservis konusu da eleştirdiğimiz aktörlerin hatalarını artıran bir şey

bonservis getirenlerin hemen hemen hepsini önceki hoca ve yönetim aldı ve görünen o ki luyindama dışında terim döneminde alınan yaklaşık 20 oyuncudan hiç biri bonservis kazandırmayacak adamlar ve üstelik yıllık ücretleri çok

yarın kadro revizyonunda para edecek adam yok gibi birşey

aslında bonservis konusu da eleştirdiğimiz aktörlerin hatalarını artıran bir şey

bonservis getirenlerin hemen hemen hepsini önceki hoca ve yönetim aldı ve görünen o ki luyindama dışında terim döneminde alınan yaklaşık 20 oyuncudan hiç biri bonservis kazandırmayacak adamlar ve üstelik yıllık ücretleri çok

yarın kadro revizyonunda para edecek adam yok gibi birşey
Şöyle bakalım olaya:

Ndiaye 8 milyon euroya alınıp 16 milyon euroya satıldı. Yönetim gönderdi yerine kimseyi almadı. Terim kadro dışı elemanla yerini doldurdu. 8 milyonluk ekstra değer oluşturuldu böylece.

Ozan'ı oynatmaya başladı yarım sezonda 11 milyon euroya satıldı. Onu da ekle ekstra katkı olarak.

Rodrigues Tudor döneminde neredeyse yarım sezonda 1 gol 3 asistle oynayan 3 milyona satılsa kimsenin itiraz etmeyeceği bir adamdı. Terim'le beraber benzer sürede 8 gol 8 asistlik performans verdi. O performans da 8 milyona gitmesini sağladı. Bu da başka bir katma değerdir.

Maicon 8 milyona alınmıştı örneğin benzer paralar satmak zaten mümkün değildi kiralandı kontenjan meselesinden ötürü. Sadece Maicon ya da Serdar'ın maaşına Luyindama+Marcao oynuyor şu an. Bu da ayrı bir mevzu.

Fernando alındığı paraya satıldı yaşı da hesaba katarsak. Oyuncu da gitmek istiyordu.
Gomis de gitmek istiyordu. İstediği paralara çıkmak belki daha mantıklıydı lakin zorla gönderildi gibi bir algıya da gerek yok. 6 milyona da o gitti.

Bonservis verilenlerden Okan Kocuk-Ömer Bayram gibi çok ufak miktarda olanları geçelim. Canımızı yakanlardan birisi Emre Akbaba 4 milyon(sakatlık sebebiyle olduğu için ben eleştirmem). Diğeri de Çatne. Zaten bu sene bonservis vermedik sayılır 5 milyon Luyindama 3-4 milyon kadar da kira bedeli.

Asıl mevzu Çatne tabii milletin yapılan bu kadar doğru hamleyi bir anda silmesine sebep olan transfer. Marcao'yu en kötü aldığımız paraya satarız onda sıkıntı olmaz. Yani satılacak adam yok diyorsun da zaten Çatne dışında yüksek bonservis hiç vermedik. Marcao-Emre 4'er milyon. Luyindama'yı da en kötü aldığımız paraya satarız o da sıkıntı olmaz. Bir de Naga var 2.5 milyon, ekleyelim. Şu an sövsek de 2.5 milyon euroluk katkı vermediğini söyleyemem ben, işini yaptı. sakatlık sonrası o da bitti.

En önemli nokta da şu; Tudor adamları istedi aldı. Bunda sıkıntı yok yeni takım kurdu, güzel. Lakin Dursun o adamları borçla aldı normal gelirleriyle değil. Can çekişirken son hamleyle yaptığı harcamalar zaten. Şu rakamlara bakar mısın? Aldıkları hayvani maaşlara değinmek istemiyorum.

Maicon 8 milyon
Belhanda 10 milyon
Ndiaye 8
Mariano 4.5
Fernando 6
Feghouli 4.5

Yani Galatasaray bu paraları tek dönemde, üstelik başarısız olduğu bir sezon arkasından harcayabilecek bir takım değil, maalesef. Dolayısıyla kazanılan bonservislerin bir kısmı iç harcamalara gitti. O yüzden Ndiaye'nin yerine kimse alınmadı. Zaten Mustafa Cengiz döneminde harcanan ve kazanılan bonservisleri basit bir toplama çıkarma hesabıyla incelersen bir miktarın kulübün kasasında kaldığını göreceksin. Gerisi de Çatne-Luyindama-Emre ve Marcaoda zaten.

burada en eleştirildiği dönemde bile savunan biri olarak gelmesini isterim ama her şeyi Henry çözecek denirse büyük hata. Ben daha Babel alınmadan 3 yıllık sözleşme yanlış demiştim. Pek çok kişi seviniyordu. Babel'i yedek bırakamazsın.. Mecbur göndereceksin.

Sevip sevmemek başarıyla doğru orantılı olmuyor her zaman. Fatih Hoca dan nefret edenler de var ki onun kadar başarılısı azdır.

Üst Alt